Elon Musk chce w przyszłym roku zbudować pierwszy tor testowy dla kolejki Hyperloop

Kategorie: 

Źródło: Hyperloop Transportation Technologies
Miliarder Elon Musk powiadomił, że już w przyszłym roku powstanie tor testowy dla kolejki Hyperloop. Początkowo spekulowano że jego budowa będzie miała miejsce w Teksasie, jednak dziś już wiemy, że tor powstanie w Kalifornii.

 

Specjaliści początkowo podchodzili sceptycznie do projektu Elona Muska. Ich zdaniem Hyperloop może nie powstać ze względu na wiele problemów, związanych z poruszaniem się tej kolejki. Jednak pomysłodawca jest dobrej myśli i przystępuje do kolejnej fazy swojego projektu.

 

W 2016 roku w Kalifornii powstanie pierwszy tor testowy dla kolejki Hyperloop. Będzie on posiadał długość około 8 kilometrów. Elon Musk chce aby naukowcy i studenci mogli na nim testować swoje kapsuły, które będą w przyszłości przewozić ludzi.

Źródło: Hyperloop Transportation Technologies

Gdy system zostanie wprowadzony w życie i będzie w pełni funkcjonalny, specjalne kolejki będą mogły przewozić ludzi na odległość ponad 600 kilometrów w ciągu 30 minut. Jednak podczas testów na przyszłym torze, kolejki będą poruszały się znacznie wolniej. Elon Musk przewiduje, że na nowoczesny, superszybki transport będzie trzeba poczekać co najmniej 10 lat.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/tor-testowy-dla-hyperloop-powstanie-w-przyszlym-roku-w-kalifornii

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Skomentuj