Elon Musk chce dostarczać szybki satelitarny internet na całej kuli ziemskiej

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Przedsiębiorca Elon Musk zasłynął z wielu nietypowych planów i wypowiedzi. Jako zwolennik kolonizacji Marsa zaproponował kiedyś, aby wykorzystać bombę termojądrową do ocieplenia marsjańskiego klimatu. Tymczasem na Ziemi, ekscentryczny miliarder zamierza wykorzystać sieć satelitów, aby dostarczyć internet do wszystkich ludzi.

 

W chwili obecnej, około połowa ludzkości posiada dostęp do internetu. Firmy zrobiłyby wszystko, aby dotrzeć do kilku miliardów potencjalnych klientów. Jednak dostarczenie internetu na całą planetę nie jest takie łatwe. Wybudowanie infrastruktury naziemnej jest bardzo kosztowne, dlatego najlepszym rozwiązaniem może być udostępnianie internetu z kosmosu.

 

Elon Musk zamierza wynieść na niską orbitę okołoziemską ponad 4 tysiące małych satelitów, które będą komunikować się między sobą wiązkami laserowymi i przekazywać dane na Ziemię z pomocą fal radiowych. Jego firma SpaceX zdobyła zezwolenie od Federalnej Komisji Łączności Stanów Zjednoczonych.

Realizacja projektu Starlink nie powinna stanowić większego problemu dla firmy, która specjalizuje się w przemyśle kosmicznym. Jedyną kłopotliwą kwestią może okazać się odpowiednie rozmieszczenie kilku tysięcy satelitów na orbicie na wysokości 1100-1300 km, aby nie dopuścić do ewentualnej kolizji.

 

Globalny internet z kosmosu pozwoli na jeszcze szybszy przesył danych niż z pomocą światłowodów i co najważniejsze, wszyscy ludzie na Ziemi będą mogli podłączyć się do sieci. Projekt Starlink pochłonie miliardy dolarów, ale firma SpaceX już w nadchodzących miesiącach zamierza dostarczać pierwsze satelity na orbitę.

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

A ja ostatni miałem na odró.

A ja ostatnio miałem na odwrót. Stałem samochodem w środku cholernego pola. W odległości 50 metrów od wieży przekaźnikowej. Wifi miałem a gps znikł. Normalnie rewelacja, stać w nocy nie wiedząc gdzie jechać. Dziwne są też awarie samych nawigacji samochodowych, parę z nich dostało z piąchy i leciało za okno. Gdy tak fajno kazało skręcić przed celem podrózy, do lasu:) Czyli sygnał gps działa niezależnie w Google map od wifi? 

kolo21

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Te satelity mają być

Te satelity mają być sterownikami do 5G. Pojawiła się informacja że anteny 5G mają zupełnie nową konstrukcję anten, taką podobną do plastra miodu, jest to coś zupełnie nie podobne do dotychczasowych konstrukcji używanych w telefonii komórkowej.

Portret użytkownika Kwazar

Elon Musk chce dostarczać

Elon Musk chce dostarczać szybki satelitarny internet na całej kuli ziemskiej? I niech on to chce i niech on to zrobi !  Co by tu jeszcze wymyślić dla jego pomysłów ? Że są, mają, posidają strony dodatnio ujemne ? Mają wszystko dowolnie i według uznania a jak mają ! Ale i co z tego ? Najwyżej coś się stworzy tematycznie nowego w konspiracjach teorii spiskowych.Już dzisiaj zapodaję że Elon Musk to jest kosmiczny dywersant z rady cieni galaktycznych.

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika MiamiVibe

System upadnie tylko wtedy,

System upadnie tylko wtedy, gdy ludzie zaczną szanować się i współpracować ze sobą, bez różnic religijnych, politycznych, rasowych czy ekonomiczno-społecznych, wtedy pasożyt zacznie zdychać, kurtyna opadnie i cięmiężyciel pokaże się we własnej ,,osobie" aby można go było ukarać za kłamstwa, morderstwa oraz kradzieże na ludzkiej populacji na przestrzeni dziejów.

Nie myśl, że przybędzie mityczny zbawiciel, aby zrobić za ludzkość porządek, bo już samo czekanie na niego, to przyzwolenie na nierząd.

Portret użytkownika Mojeimię44

Wiesz, że na koniec czasu

Wiesz, że na koniec czasu czekało każde poprzednie pokolenie? Wszyscy zawsze myśleli, że to za ich pokolenia zejdzie Jezus i zacznie się zmiana. To jest bardzo złe myślenie. Zmiana zachodzi w nas i albo ją zaakceptujemy albo nie. Ja nie potrzebuję już żadnych zmian bo znalazłem zmianę w sobie. Owszem każde pokolenie przechodzi rewolucję. Nasze też przejdzie ale na pewno nie będziemy nieśmiertelni materialnie i fizycznie. Wszystkie znaki wskazują, że za naszego życia będzie totalna przejście ale to nie znaczy, że ludzie przestaną umierać. Wiem też, że nasze pokolenie to pokolenie "Antychrysta" gdyż taki kierunek kreują media w teledyskach, bajkach, filmach i polityce. Jednak pokolenie "Antychrysta" może trwać nawet przez kilka pokoleń. Szukaj spokoju swojego ducha i nie daj się prowokować. Poprostu wyluzuj i zacznij zmianę od siebie. Wzrastaj duchowo. https://youtu.be/qoIyPJ-bkaw

Strony

Skomentuj