Elon Musk chce dostarczać szybki satelitarny internet na całej kuli ziemskiej

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Przedsiębiorca Elon Musk zasłynął z wielu nietypowych planów i wypowiedzi. Jako zwolennik kolonizacji Marsa zaproponował kiedyś, aby wykorzystać bombę termojądrową do ocieplenia marsjańskiego klimatu. Tymczasem na Ziemi, ekscentryczny miliarder zamierza wykorzystać sieć satelitów, aby dostarczyć internet do wszystkich ludzi.

 

W chwili obecnej, około połowa ludzkości posiada dostęp do internetu. Firmy zrobiłyby wszystko, aby dotrzeć do kilku miliardów potencjalnych klientów. Jednak dostarczenie internetu na całą planetę nie jest takie łatwe. Wybudowanie infrastruktury naziemnej jest bardzo kosztowne, dlatego najlepszym rozwiązaniem może być udostępnianie internetu z kosmosu.

 

Elon Musk zamierza wynieść na niską orbitę okołoziemską ponad 4 tysiące małych satelitów, które będą komunikować się między sobą wiązkami laserowymi i przekazywać dane na Ziemię z pomocą fal radiowych. Jego firma SpaceX zdobyła zezwolenie od Federalnej Komisji Łączności Stanów Zjednoczonych.

Realizacja projektu Starlink nie powinna stanowić większego problemu dla firmy, która specjalizuje się w przemyśle kosmicznym. Jedyną kłopotliwą kwestią może okazać się odpowiednie rozmieszczenie kilku tysięcy satelitów na orbicie na wysokości 1100-1300 km, aby nie dopuścić do ewentualnej kolizji.

 

Globalny internet z kosmosu pozwoli na jeszcze szybszy przesył danych niż z pomocą światłowodów i co najważniejsze, wszyscy ludzie na Ziemi będą mogli podłączyć się do sieci. Projekt Starlink pochłonie miliardy dolarów, ale firma SpaceX już w nadchodzących miesiącach zamierza dostarczać pierwsze satelity na orbitę.

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

A ja ostatni miałem na odró.

A ja ostatnio miałem na odwrót. Stałem samochodem w środku cholernego pola. W odległości 50 metrów od wieży przekaźnikowej. Wifi miałem a gps znikł. Normalnie rewelacja, stać w nocy nie wiedząc gdzie jechać. Dziwne są też awarie samych nawigacji samochodowych, parę z nich dostało z piąchy i leciało za okno. Gdy tak fajno kazało skręcić przed celem podrózy, do lasu:) Czyli sygnał gps działa niezależnie w Google map od wifi? 

kolo21

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Te satelity mają być

Te satelity mają być sterownikami do 5G. Pojawiła się informacja że anteny 5G mają zupełnie nową konstrukcję anten, taką podobną do plastra miodu, jest to coś zupełnie nie podobne do dotychczasowych konstrukcji używanych w telefonii komórkowej.

Portret użytkownika Kwazar

Elon Musk chce dostarczać

Elon Musk chce dostarczać szybki satelitarny internet na całej kuli ziemskiej? I niech on to chce i niech on to zrobi !  Co by tu jeszcze wymyślić dla jego pomysłów ? Że są, mają, posidają strony dodatnio ujemne ? Mają wszystko dowolnie i według uznania a jak mają ! Ale i co z tego ? Najwyżej coś się stworzy tematycznie nowego w konspiracjach teorii spiskowych.Już dzisiaj zapodaję że Elon Musk to jest kosmiczny dywersant z rady cieni galaktycznych.

Strony

Skomentuj