Elity finansowe powodują nierównomierny podział bogactwa na świecie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zwolennicy idei lewicowych zawsze podkreślają, że nierówność społeczną powoduje fakt, że tylko 1% populacji dyskontuje niemal 40% światowego bogactwa, a 50% ludzi na świecie jest właścicielem tylko 1% całkowitego bogactwa. Statystyki te mogłyby wskazywać na to, że trzeba pilnie okraść bogaczy i rozdać te pieniądze biednym, jednak to nie załatwi sprawy, bo wielu kresusów finansowych dysponuje wielkimi środkami właśnie dlatego, że biedni stają się jeszcze biedniejsi.

 

Aby lepiej zrozumieć jak to możliwe, że 1% populacji dysponuje tak ogromnymi środkami finansowymi należałoby jeszcze zrobić analizę narodowości tego kapitału. Wtedy jednak mogłoby się okazać, kto tak naprawdę trzyma w garści światowe finanse i nie są to bynajmniej jacyś anonimowi bogacze bez narodowości i wspólnych interesów z nią związanych.

 

Prymitywizm lewicy jest porażający, bo ludziom tym wydaje się, że wystarczy na przykład wprowadzić 75% podatek i dobre państwo zabierze pieniądze złym bogaczom niczym Robin Hood, po czym rozda je biednym i potrzebującym. Jest to oczywista populistyczna bzdura, bo bogaci płaca niewielkie podatki a pazerność państwa może spowodować, że przestaną je płacić w ogóle. To oczywiste, że bieda na świecie jest przede wszystkim wynikiem działania rządów, które robią co mogą, aby ludzie nie mogli się wzbogacić. Gdy mimo to przedsiębiorczość kwitnie wymyśla się podatki, domiary i kary, aby to ograniczyć. Rządy robią po prostu to do czego zobowiązują ich elity rządzące światem.

 

Na dodatek cały system finansowy jest nastawiony na wyzysk, który nikomu już w czasach dzisiejszych nie przeszkadza. Obecnie nie ma już pojęcia lichwy, czyli tworzenia pieniądza z pieniądza przy stosowaniu ogromnego oprocentowania. To jest całkowicie legalne, również w naszym kraju, że Bank pożycza pieniądze na 15-20%, a jeśli ty pożyczasz bankowi w formie lokaty to masz 2% zwrotu. Wiele osób zostało niewolnikami systemu bankowego, bo powstały takie warunki prawne. Biednym Polakom, którzy kupowali mieszkania po horrendalnych cenach zadłużając się na potężne pieniądze można teraz tylko współczuć, że wpakowali się w nowoczesną formę feudalizmu, w której pełnią rolę chłopów pańszczyźnianych nowego typu.

 

To rzekome wielkie bogactwo elit finansowych świata powstało przez dług, prywatny i państwowy. To jest przyczyna nierównomierności rozkładu bogactwa na świecie. To z powodu długu, światowy system finansowy jest systematycznie pompowany naszymi pieniędzmi zabieranymi nam przez nasze rządy, które pożyczają u tych ludzi ogromne sumy pieniędzy, które my musimy potem spłacać.

 

Tak jak Urzędy Skarbowe zabierają nam tak podobną funkcję na poziomie globalnym pełnią Rządy, które zajmują się redystrybucją pieniędzy w górę systemu. Oficjalnie po prostu oddajemy długi, ale tak naprawdę to sposób na utrzymanie tego status quo. Wielkie banki i korporacje, które są kontrolowane przez elity finansowe, są w stanie przechwycić prawie wszystko, co tylko ma jakaś wartość. Pieniądze stają się bardzo mocno skoncentrowane w górnej części "finansowego łańcucha pokarmowego" i jest to bardzo niebezpieczne dla ludzkości. Kiedy zbyt dużo pieniędzy wpada w ręce zbyt małej ilości ludzi, to prawie zawsze prowadzi do tyranii.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika RobCoInd55

Wina za przepaść między

Wina za przepaść między bogatymi a biednymi spoczywa na kapitaliźmie(made in USA) oraz demokracji(made in Greece). Kapitalizm w połączeniu z demokracją to możliwie najbardziej wybuchowa mieszanka i w końcu doprowadzi to do samozagłady ludzkości. Kapitalizm i jego propaganda bogacenia się prowadząca do uzależnienia od coraz większych zysków(czyli chciwości z którą borykają się najwięksi prezesi korporacji) z nadmierną wolnością którą daje każdemu człowiekowi demokracja powoduje tę niesprawiedliwość majątkową.
Ludzkość nie powinna być podzielona pod względem majątkowym, bo pieniądze to coś umownego, coś...bezwartościowego w sumie, świat może się obejść bez pieniędzy, tylko potrzeba do tego zjednoczenia całego świata i odpowiedniego przygotowania.
Widzimy zresztą do czego prowadzi nas ta gospodarka wolnorynkowa, ludzie harują coraz więcej ku chwale korporacji, nie mają przez to czasu na sztukę, realizowanie zainteresowań, właściwe wychowywanie dzieci, z pokolenia na pokolenie ludzkość głupieje przez wszechobecne reklamy i manipulacje medialne(a media są prywatne oczywiście, bo rząd zdążył wszystko do tego czasu sprywatyzować), kulturę i wartości moralne szlag trafia, ludzie stają się pustymi istotami(równie dobrze na tym etapie wszystkich ludzi możnaby wymienić na roboty, bo to się bardziej opłaca korporacjom, które już przejęły władzę nad światem), a planeta na której się to wszystko dzieje, rozpacza i ostatkami sił próbuje zniszczyć tę toczącą ją zarazę zwaną człowiekiem - homo sapiens(człowiek rozumny, tylko w teorii). Na tym etapie to koniec ludzkości i jej krótkotrwałej chwały, a to wszystko przez garstkę ludzi, którzy myślą, że potrafią poprowadzić ludzkość ku właściwej drodze(a bez mądrości to niewykonalne).

Działajmy razem, bez konfliktów, dla lepszej przyszłości. 
Make love not war.
Po co nam pieniądze? Przecież zasobów wystarczy dla wszystkich.

Portret użytkownika lech1963

Takie wnioski opieramy na

Takie wnioski opieramy na bazie postępowania naszych władz i rządów z Polski! Dlaczego tak jest za bardzo nie wiem, może to historyczne uwarunkowania czy natura ludzi z nad Wisły lub w takiej mentalności jesteśmy wychowani nie wiem, ale wiem jedno są państwa gdzie budżet oparty jest na 50% pomocy ludziom bez pracy i pomocy im aby mogli żyć lub bardziej przeżyć! Co prawda jest to frustrujące dla tych co pracują ale czy jest idealne rozwiązanie i powszechna sprawiedliwość, chyba nie i tu powstaje paradoks, jak byś nie kombinował aby było dobrze i tak będzie źle Smile

Portret użytkownika gość

trzeba tu dopowiedzieć że

trzeba tu dopowiedzieć że niektórzy wzbogacili się własną pracą. taki Bill Gates był nikim ale miał pomysł. tacy założyciele wielkich sieci handlowych typu Ikea czy Auchan? też mieli pomysł. prawdziwi złodzieje to bankierzy i politycy! dlatego jak chcesz być bogaty to załóż firmę, zatrudnij ludzi, płać podatki itd...miej pomysł i determinację.

Portret użytkownika mordechaj

Ten żyd nic nie zrobił. Jego

Ten żyd nic nie zrobił. Jego matka świetnie znała się z dyrektorem IBM-a w owych czasach i synuś dostał "z dupy" konktrakt na dostawę iluś tam tysięcy kopii systemu operacyjnego "własnej" produkcji. Ten system to żałosne badziewie, pisane przez jakiegoś studenta w ramach ćwiczenia na uczelni, które Gates kupił od niego za 100 dolarów, nazwał to MS-DOS i zarobił pierwszy milion. Dzięki mamusi z układami. Te same układy pchnęły go dalej bo na rynku była kompletna pustka.

Portret użytkownika Ja

Pytanie dlaczego ten 1%

Pytanie dlaczego ten 1% kontroluje 99%???? odpowiedź jest dość prosta ale wielopoziomowa. Jak radzono sobie z więźniami w obozach koncentracyjnych? Ano powołano funkcje tzw. kapo. Obecnie również panuje podobny system "Kapo to urzednicy wszelkiej maści, którzy dbają aby ludzie przy władzy spali spokojnie". Teraz pytanie kim są ci którzy "chętnie" przyjmuja funkcje takowe? Czy ktoś się zastanwaiał dlaczego niektóre istoty ludzkie mają skłonności do zabijania/kradzieży/oszustwa/manipulacji/łechtania swego EGO na rózne zwyrodniałe sposoby, etc??? Otóż to może się nie spodobać wielu Smile Otóz część tego establishmentu to ludzie pozbawieni cząstki boskiej zwaną duszą wraz z sumieniem tzw. bezduszni ludzie "nie są stali w przestrzeganiu norm etyczno-moralnych, mają za nic honor i są nieodpowiedzialnymi istotami, które z braku duszy wytworzyły sobie element zastępczy czyli EGO -mają skłonności do zapdania na różne zaburzenia psychiczne oraz potrfią być świetnymi aktorami maskującymi się aby ukryć brak uczuć wyższych jak miłość czy altruizm" a do tego dbaja przesadnie o swoje ciało bo cóż im pozostaje więcej skoro nie posiadają tej nieśmiertelnej cząstki. Kolejną grupą to ludzie którzy jak to się mawia sprzedali duszę Smile ale sumienie to jest element który nie daje spokoju takim ludziom, pozostaje im je zagłuszyć wszelkimi sposobami jak alkohol/narkotyki/praca przeradzająca się w pracoholizm/seks przeradzający się w seksoholizm/etc. - oczywiście istoty ludzkie pozbawione duszy również mogą wpaść w te spirale ale z innych względów, z ciekawości na przykład :]
P.S. Czyż oczy nie są zwierciadłem duszy? To dlaczego niektórzy ludzie niechcą spojżeć innym prosto w oczy kiedy do nich mówią, to przez wstyd, strach czy może coś co mają do ukrycia? Hmmm....

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Strony

Skomentuj