Eliminacje dla kandydatów do kolonizacji Marsa startują już w tym roku

Kategorie: 

Źródło: Mars One
Dwa tygodnie temu pojawiła się informacja, że amerykański koncern zbrojeniowy Lockheed Martin zbuduje marsjański lądownik dla przyszłej kolonizacji Marsa. Natomiast kilka dni temu projekt Mars One spośród 200 tysięcy kandydatów wybrał 1058 osób, które w niedalekiej przyszłości powalczą o bilet w jedną stronę na Czerwoną Planetę.

 

Jak już wcześniej wspominaliśmy, kierownik projektu Bas Lansdorp chce aby cała misja, począwszy od przygotowań po samo lądowanie na Marsie, miała charakter programu telewizyjnego niczym "Big Brother". Grupa ludzi jaką niedawno wyszczególniono będzie w ciągu następnych dwóch lat przechodzić testy zarówno fizyczne jak i psychologiczne.

 

Jak informuje The Popular Science, spośród wybranej grupy osób, 55% to mężczyźni, natomiast 45% to kobiety. 65% osób jest w wieku od 26 do 55 lat a jedynie 2% z nich ma powyżej 56 lat. Co więcej, 43% z nich pochodzi z obu Ameryk, 27% z Europy, 21% z Azji i 5% z Afryki.

 

Spośród 1058 ludzi na drodze przyszłych eliminacji projekt Mars One do 2015 roku wybierze 6-10 grup a każda z nich będzie zawierać czwórkę osób. Po ich wybraniu przejdą oni 7-letnie intensywne treningi. Same eliminacje będą transmitowane w telewizji już w tym roku a widzowie będą mieli okazję wybrać przyszłych astronautów. Jak twierdzi Bas Lansdorp, telewizyjne show zapewni fundusze niezbędne dla wykonania całej misji.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika arturNysa

ale tam bedzie pieknie :):):)

ale tam bedzie pieknie :):):) mmmm zbieranina ludzi wsrod nich polowa świrow ktorzy myślą że tam w koncu uwolnią sie od swoich problemów ha ha ha pewnie skończy się tym ze zostanie tam tylko kupa gówna jak to mowi Ferdek Kiepski :):):)

Portret użytkownika Dawid56

Czyli będziemy tak sobie

Czyli będziemy tak sobie kolonizowali i utworzymy na Marsie nowe zarzewie wojny bo przecież nie skolonizujemy go jako Ziemia, ale jako USA a może i inna korporacja.Potem zaczna się walka o wydobycie surowców podobnie jak miało miejsce przy kolonizacji Ameryki.Tylko co My jako Ziemianie będziemy szerzyć w Kosmosie, czy będzie to posłannictowo Pokoju i Miłosci, czy wojny i nienawisci?

Portret użytkownika NIC

Albo zwyczajnie zbierają

Albo zwyczajnie zbierają niewolników, i to dobrowolnych!, do czarnej roboty, ktoś przecież musi robić za mięso armatnie dla wybranych. Mogą nawet robić za dawców narządów w razie potrzeby.. Zastosowań może być całe mnóstwo, ale przed uzyciem czytaj wylotem, zrobią na tym niezłą kasę, tak, że przelot darmowychy niewolników zwróci się wielokrotnie. To jest biznes, szatański plan.

.

Strony

Skomentuj