Elektrownia jądrowa wyłączona po burzy śnieżnej w Ameryce Północnej

Kategorie: 

West Haven 10-02-2013 opad około metrowy - źródło Skype

Aktualnie w USA jest już po burzy śnieżnej, ale zalegający śnieg stanowi spory problem uniemożliwiając normalne funkcjonowanie setkom tysięcy ludzi. Z powodu nagłego zmniejszenia odbioru prądu wyłączono awaryjnie reaktor jądrowy w elektrowni Pilgrim w Massachusetts.

 

Nieplanowane wyłączenie reaktora w elektrowni Pilgrim w Massachusetts nastąpiło o 21:15 czasu lokalnego.  Eksperci zgodzili się stłumić procesy w rdzeniu po tym, gdy stacja zaczęła tracić moc, co mogło ostatecznie wpływać na działanie układu chłodzenia. Przypuszcza się, że przyczyną wypadku były ogromne spięcia na liniach energetycznych, które miały miejsce z powodu uderzenia burzy śnieżnej. Ta elektrownia dawała prąd dla 300 tysięcy odbiorców w okolicy. Reaktor znajdujący się tam to podobny model do tego z Fukushimy (boiling water reactor).

 

Większość północnego wschodu przysypane jest przynajmniej 60 centymetrową warstwą śniegu. W trakcie burzy uszkodzeniu uległo bardzo wiele linii wysokiego napięcia, co w konsekwencji doprowadziło do masowych niedostępności energii elektrycznej. Większość Amerykanów ostrzeganych przez władze przed nadchodzącym opadem zrobiło zapasy żywności i benzyny do generatorów prądu. Obecnie poza obszarami metropolitalnymi ruch samochodowy niemal zupełnie ustał. W samych miastach również sytuacja nie wygląda dobrze. Nowojorskie lotniska odkopały się ze śniegu i zapowiadają powrót do normalnego przyjmowania operacji.

Według Agencji ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, najbardziej niebezpieczna sytuacja jest na wybrzeżu po wschodniej części stanu Massachusetts. W okolicach miasta Hull doszło nawet do ewakuacji. Tymczasem, w Milford w Connecticut poziom śniegu osiągnął rekordowy poziom w regionie 38 cali (95 cm). W Portland, w stanie Maine, zarejestrowano lokalny rekord 29,3 cali śniegu (ok. 73 cm) po raz ostatni coś podobnego wydarzyło się, w 1979, kiedy poziom opadów śniegu osiągnął 27,1 cali.

 
 
 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika fakir

nikt niczego nie dusił

nikt niczego nie dusił ręcznie... siłownia sama się wyłączyła... to są elementarne mechanizmy obronne każdej elektrowni bo wyobraźcie sobie jakiś atak lub inną sytuację, gdy techników tam nie ma i co wtedy przy braku automatyki? bam! i tony radioaktywnego pyłu grafitowego w powietrzu Smile

Portret użytkownika Zenek

"Większość północnego wschodu

"Większość północnego wschodu przysypane jest przynajmniej 60 centymetrową warstwą śniegu. W trakcie burzy uszkodzeniu uległo bardzo wiele linii wysokiego napięcia, co w konsekwencji doprowadziło do masowych niedostępności energii elektrycznej. Większość Amerykanów ostrzeganych przez władze przed nadchodzącym opadem zrobiło zapasy."
 
- łapali prąd w wiaderka?

Skomentuj