Elastyczny dron nowego typu lata trzepocząc skrzydłami jak ptak

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Kanadyjscy naukowcy stworzyli dziwnego latającego drona, który przypomina w locie mitycznego chińskiego smoka, lub wymarłego pterodaktyla. Jest on tani i niezawodny, a łatwości jego lotu mogą mu pozazdrościł nawet ptaki.

 

Kluczem w osiągnięciu taniego i dobrego drona było zastosowanie niedrogich części. Jednak konstrukcja ma też jedną małą wadę lądując takie drony mogą się rozpaść na wiele części, które potem można jednak wykorzystać ponownie.

 

Dron nazywa się Flex-Plane.Niezwykły pojazd rozprasza przepływ powietrza płynnie wyginając skrzydła w locie. Jego konstruktorem jest kalifornijski inżynier Ran St. Clair. Ostatnio opublikował on film demonstracyjny z jednego z lotów testowych jego pojazdu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Czy ja coś żle widzę czy

Czy ja coś żle widzę czy jednak to ma śmigła i wygląda jak 10 połączonych szybowców z napędem? Zastanawiam się co w tym dziwnego że to lata i po co komu na co, ten "super" pomysł.Tak tak,siła nośna takiego skrzydła sie zwiększa,wiem ale co z tego ?

Portret użytkownika bler

Co za pierdoły! Chłop

Co za pierdoły! Chłop połączył ze sobą 9 samolotów rc zbudowanych z dykty a Ci już robią z tego niewiadomo co Biggrin Przecież to jest byle gówno a nie jakieś odkrycie Biggrin Dron który rozprasza powietrze niczym ptak Biggrin Hahahahaha. PRzecież to elastyczne łączenie ala cytryn i gumiak wykonane z użyciem taśmy klejącej temu się tak gibie a Ci już myślą że to cuda na patyku Biggrin

Skomentuj