Ekstremalnie wysokie temperatury na Tajwanie. Pobito stary rekord z XIX wieku

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Tajpej doświadcza właśnie rekordowo wysokich temperatur. Mieszkańcy stolicy Tajwanu doświadczają upałów rzędu 39,7 stopni w skali Celsjusza. Tegoroczne upały, przebiły nawet dotychczasowy rekord dla tego miasta ustanowiony w 1896 roku.

 

Zdaniem Centralnego Biura Pogodowego Tajawanu, rekordowa temperatura została zarejestrowana 24 lipca o godzinie 14:19 czasu lokalnego. Uważa się, że trwające obecnie upały zostały wywołane przez oddziaływanie ciśnienia znad oceanu Spokojnego oraz prądy atmosferyczne znad Chin. Ciepło jest dosłownie uwięzione nad Tajpejem, co prowadzi do obserwowanych obecnie anomalii.


Źródło: @foreignersinTW (Twitter)

Zaistniałe warunki są na tyle abnormalne, że już teraz uważa się iż nie będzie to jedyna anomalia jaka spotka ten region. Z powodu trwających warunków atmosferycznych, pojawiły się spekulacje, że Tajwan nie doświadczy tym roku, regularnych lipcowych tajfunów. Byłby to pierwszy podobny przypadek dla tego kraju od 70 lat.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Skomentuj