Ekstremalnie wysokie temperatury na Tajwanie. Pobito stary rekord z XIX wieku

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Tajpej doświadcza właśnie rekordowo wysokich temperatur. Mieszkańcy stolicy Tajwanu doświadczają upałów rzędu 39,7 stopni w skali Celsjusza. Tegoroczne upały, przebiły nawet dotychczasowy rekord dla tego miasta ustanowiony w 1896 roku.

 

Zdaniem Centralnego Biura Pogodowego Tajawanu, rekordowa temperatura została zarejestrowana 24 lipca o godzinie 14:19 czasu lokalnego. Uważa się, że trwające obecnie upały zostały wywołane przez oddziaływanie ciśnienia znad oceanu Spokojnego oraz prądy atmosferyczne znad Chin. Ciepło jest dosłownie uwięzione nad Tajpejem, co prowadzi do obserwowanych obecnie anomalii.


Źródło: @foreignersinTW (Twitter)

Zaistniałe warunki są na tyle abnormalne, że już teraz uważa się iż nie będzie to jedyna anomalia jaka spotka ten region. Z powodu trwających warunków atmosferycznych, pojawiły się spekulacje, że Tajwan nie doświadczy tym roku, regularnych lipcowych tajfunów. Byłby to pierwszy podobny przypadek dla tego kraju od 70 lat.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Komentarze

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Skomentuj