Ekstremalnie wysokie poziomy promieniowania wykryto w japońskiej elektrowni jądrowej Fukushima Daiichi

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Jak wiadomo elektrownia Fukushima Daiichi została poważnie uszkodzona na skutek tsunami, które towarzyszyło wielkiemu trzęsieniu ziemi na uskoku Tohoku do którego doszło 11 marca 2011 roku. W niemal 6 lat po tych wydarzeniach, siłownia jądrowa w Fukushimie nadal emituje ogromne ilości radiacji. 

 

Specjaliści z zarządzającej elektrownią korporacji Tokyo Electric Power Co. - TEPCO - poinformowali, że w okolicach zniszczonego reaktora numer 2, pomiary wskazują na maksymalne promieniowanie w wysokości 530 siwertów na godzinę. Takich odczytów dokonano wewnątrz szczątków osłony reaktora, w pobliżu jego rdzenia i komory ciśnieniowej. 

 

Nawet krótka obecność w takich warunkach spowoduje śmierć człowieka. Eksperci sądzą, że za niezwykły wzrost poziomów skażenia radioaktywnego, odpowiada stopione paliwo reaktora, które musiało częściowo wyciec na zewnątrz w głąb osłony. 

Gdy dokonywano pierwszych pomiarów radioaktywności w okolicach reaktora nr 2, jeszcze w marcu 2011 roku, poziom skażenia wynosił i tak spore 73 siwerty na godzinę. Oznacza to, że w 6 lat później mamy przynajmniej ośmiokrotne zwiększenie skażenia i nie wiadomo jak będzie się rozwijać sytuacja w najbliższym czasie.

 

Fukushima Daiichi pozostaje wielkim problemem dla Japonii i dla świata. Trudne do oszacowania emisje radioaktywności do Oceanu Spokojnego, wywarły negatywny wpływ na wiele habitatów. Usuwanie uszkodzonych szczątków reaktorów potrwa jeszcze kilka dekad i jak widać sytuacja może się tam jeszcze znacząco pogorszyć. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika PJP

Dlaczego rozpowszechniacie

Dlaczego rozpowszechniacie brednie, które po was cytuje Interia, a mnie przez to telefony od znajomych spać nie dają? Ani rządowy monitoring http://www.paa.gov.pl/monitoring.html, ani społeczny światowy monitoring http://radioactiveathome.org/map/, ani mój osobisty dozymetr w centralnej Polsce  NIE WYKAZUJĄ choćby minimalnego wzrostu promieniowania (poza szwankującym co najmniej od roku czujnikiem w Hong Kongu na stronie radioactiveathome.org). Poziom promieniowania naturalnego w Polsce nie przekracza 0,17 uS / godzinę a z pomiarów widzę, że obecnie jest jeszcze mniejszy (do 0,11).

Portret użytkownika K-PAX

Jak zwykle kłamstwa i

Jak zwykle kłamstwa i niedomówienia. Nie mówię tylko o artykule ale przedewszystkim odpowiedziach. Zanim coś napiszecie sprawdźcie te rewelacje.

A największym kłastwem jest ten obrazek powielany wszędzie z niby rozpływającym się promieniowaniem.

Portret użytkownika K-PAX

Przestań straszyć siebie, bo

Przestań straszyć siebie, bo za niedługo to będzisz spał w skafandrze przeciw radiacyjnym. Żałosne są brednie o depopulacji, bo jak dobrze wszyscy wiedzą popuacja ma się dobrze i będzie tak do póki nie nastąpi kataklizm naturalny obejmujący cały glob ewentualnie (nierealne wg mnie) rozpęta ktoś wojnę atomową. licznik ludności: http://www.pl.amazinghope.net/czas-na-%C5%9Bwiecie-ilu-ludzi-na-tym-%C5%9Bwiecie/

Co do filmiku sprawdź który jest kłamstwem na potrzeby takich jak ty, najpierw sprawdziłbyś jak rozkładają się od początku roku wiatry na Pacyfiki włącznie z dużym wirem Płn, oraz docierającym powietrzemm równikowym nad USA.

Co do Fukushimy z racji wykonywanego zawodu byłem w Tokio 8 miesięcy temu a że miałem trochę czasu to pojechaliśmy do obszaru skażenia sprawdzić jak jest naprawdę. Licznik Geigera w odległości 20 km od elektrowni wskazywał po przeliczeniu ok 5uSv/h a przy ziemi 2 razy więcej. W oddalonej o 14 km od elektrowni wiosce mieszka 40 osób i jakoś nikt nie choruje. 

Poczytaj o miejscach takich jak w Brazyli, Angoli Iranie czy też Hiroszimie i Nagasaki (również o ludziach związanych z przemysłem "jądrowy" jak podwyższone promieniowanie wpływa na zmiejszenie zachorowalności choćby na raka.

Strony

Skomentuj