Ekstremalnie głębokie trzęsienie ziemi o sile 8,5 stopni wystąpiło w pobliżu Japonii

Kategorie: 

Źródło: gfz-potsdam.de

Do bardzo silnego i ekstremalnie głębokiego trzęsienia ziemi doszło dzisiaj w okolicy wybrzeża wysp Chchi-shima i Bonin. Początkowo jego siłę oszacowano początkowo aż na 8,5 stopnia w skali Richtera.

 

Ze względu na dużą głębokość zjawiska szacowaną od 590 km do aż 695km, nie ogłoszono ostrzeżenia przeciw tsunami. W promieniu 100 km od epicentrum nie ma siedzib ludzkich i nie są spodziewane straty materialne na skutek tego zjawiska. Ostatecznie siła tego wstrząsu została skorygowana do wielkości 7,8 stopni w skali Richtera.

Warto zaznaczyć, że mniej więcej 43 km na południowy wschód od miejsca epicentrum, trwa erupcja wulkaniczna, która stworzyła opisywaną już na tych łamach wielokrotnie nową wyspę wulkaniczną Nishino-shima.

Doprawdy nie sposób powiedzieć czego można się teraz spodziewać w tym regionie świata po tak ekstremalnie głębokim trzęsieniu ziemi. Zwykle takie zjawiska zwiastują poważne zmiany geologiczne zachodzące bardzo głęboko przez co można to odbierać jako zwiastuny procesów zachodzących w głębi ziemi, które mogą prowadzić do katastrofalnych skutków.


 


 


 


 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ojejku...

natomiast wiemy, co mozemy

natomiast wiemy, co mozemy się spodziewac po kontynuacji zabaw neandertalczyków takimi urzadzeniami jak CERN lub HAARP..
 Od HAARP trzesienia Ziemi są na głębokosci do 10 km... Dla CERN nie wiemy, ale spodziewamy się głębszych...

Portret użytkownika leśny człowiek

Do mlodyrob Masz zupełną

Do mlodyrob
Masz zupełną rację.
Należysz do grona "tych co intensywnie czują" silne zmiany  w polu magnetycznym ziemi.
Myslę, że to sprawka zderzacza, który nieżle trzęsie całym magnetyzmem planety.
My potwierdzamy pogorszenie samopoczucia wraz z momentem ponownego uruchomienia "poszukiwacza boskiej cząstki"
Dzieje się coś niepokojącego, tyklo co ?
My także odczuwaliśmy wczoraj od gdzieś 13.00 godziny niesamowity niepokój i osłabienie, wręcz otepienie połaczone z niezwykłym pobudzeniem, piski w uszach.
Na dodatek ta szalejąca pogoda, zmiany non stop- silne wiatry póln. zach. no i obserwujmy wieczorne niebo-spektakle niesamowite.
Wniosek nasuwa się sam
Bądźmy baczni i mądrzy.
Ktoś nami mąci, albo wręcz się bawi.

Portret użytkownika Medium

Dzięki! Ale ja jestem większy

Dzięki! Ale ja jestem większy problem, jestem po zaklipsowaniu pękniętego tętniaka w mózgu. Mam niezawodnie ból głowy nawet po krótkiej jeździe nierówną drogą, ale czasem są i bez jazdy takie wibracje, że je odczuwam.
Generalnie woda z octem jabłkowym odkwasza krew, a z wrotyczą trzeba uważać, z ziół co jakiś czas robię kurację naparem - paskudny, tfu, tfu, tfu Wink
 
 

Portret użytkownika Ernest

Mocno zapisało na

Mocno zapisało na sejsmografie z Niedzicy i Ojcowa.Energia zjawiska była kolosalna i coś pozmienia w dłuższej perspektywie.Ciekawe jak wytrzyma wyspa wynalazców.Czyli współczesna Atlantyda inaczej Japonia jak to odetka napływ magmy do Fuji lub bardziej spieni i zgazuje magmę w wulkanie Hanoke(nie wiem czy poprawnie)który już daje znać w dzielnicy Tokio(13,mln ludzi).A do tego aktywne trzy uskoki pod stolicą które też odebrały fale akustyczno-grawitacyjną.

Skomentuj