Ekstremalne warunki pogodowe paraliżują Sycylię

Kategorie: 

Źródło: InMeteo.net

Na Sycylii wystąpiły gwałtowne zmiany pogody, obejmujące niszczycielski grad. Przed wystąpieniem anomalii pogodowych na niebie zaobserwowano spektakularne mammatusy – chmury o charakterystycznych wgłębieniach.

W ciągu dnia temperatury na Sycylii sięgały około 20 °C. Wieczorem temperatura powietrza gwałtownie spadła, następnie w regionie pojawiła się gwałtowna burza gradowa. W Mesynie opady wynosiły nawet pół metra gradu.

To anomalne zjawisko pogodowe wiąże się z kontrastami termicznymi między zimnym północnoatlantyckim powietrzem a gorącym północnoafrykańskim powietrzem. Kiedy oba fronty łączą się, powoduje to powstanie niezwykle gwałtownych zmian pogody.

Zmiany pogody spowodowały blokady komunikacji, w tym odcięcie niektórych dróg, a także utrudnienia w ruchu pociągów. Mieszkańcy zgłaszają szkody spowodowane przez żywioł w domach, a także budynkach użyteczności publicznej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj