Ekstremalne upały na zachodnim wybrzeżu USA, może być nawet +50 C

Kategorie: 

Źródło: NOAA

Meteorolodzy ostrzegają, że nietypowe skręcenie prądów strumieniowych w atmosferze sprowadziło na zachodnie wybrzeże USA ekstremalne upały. Spodziewane są temperatury dochodzące do +54 stopni Celsjusza.

 

Szczególnie niebezpieczna pogoda może panować w ten weekend w amerykańskich stanach Kalifornia, Arizona i Nevada. Nienormalna pogoda może wpływać na samopoczucie ludzi, ale także spowodować opóźnienia w komunikacji powietrznej. Przy temperaturze powyżej +47 stopni istnieją niekorzystne warunki do startów samolotów.

Oczywiście tak potężne upały to poważne zagrożenie dla ludzi a ekstremalne ciepło to zwiększone niebezpieczeństwo udaru cieplnego i ataku serca. Dotychczasowy rekord temperatury w USA zanotowano w 1913 roku w Death Valley i było wtedy +56,7 stopni Celsjusza. W ten weekend temperatury w USA zbliżają się zatem do absolutnego rekordu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jou

a w bibli cos pisalo ze Bog

a w bibli cos pisalo ze Bog bedzie upominal ludzkosc,karcil m.in.pogoda by sie nawrocili i przestali grzeszyc ale im bardziej bedzie smalilo slonko tym bardziej beda bluznic Bogu,gdzies to tam jest moze ktos zacytuje.

Portret użytkownika morfeusz

a niejest tak ze jak sie

a niejest tak ze jak sie pogoda manipuluje to tak wlasnie sie robi.niby to prze prady jakies wymyslaja a to ze ruskie wydaja 4 miliardy by sobie pogode zmienic na parade narodowa niema wiekszego wplywu? watpie wto.ingerencja czlowieka w cos zawsze ma jakis negatywny skutek.

Portret użytkownika Pilip

zamiast się tak podniecac to

zamiast się tak podniecac to doczytaj dokładniej. oni nie ZMIENILI pogody i nie wydali na to 4 miliardów. ta "zmiana pogody" polegala na tym ze samoloty latały rozganiając chmury co by słoneczko świeciło ; ) ehh.. cecha typowo ludzka, nie wiedzą a pieprzą...

Strony

Skomentuj