Ekstremalne mrozy w USA powodują, że zamarzają aligatory

Kategorie: 

Źródło: Shallotte River Swamp Park

Aligatory żyjące w Parku Narodowym Shallotte River Swamp Park w Karolinie Północnej musiały się zmierzyć z bezprecedensowym atakiem zimy w USA. W wielu lokalnych zbiornikach wodnych woda zamarzła, a na powierzchni widoczne były ich wystające pyski.

Można odnieść wrażenie, że zwierzęta zamarzły w lodzie, który pokrył wszystkie okoliczne rzeki i jeziora. Jednak gady te okazują się być dosłownie "maszynami przetrwania"  i to dziwne zachowanie to po prostu sprytna metoda na przeczekanie fali chłodu.

 

Przy takich zdolnościach adaptacji nic dziwnego, że krokodyle zdołały przetrwać nawet kataklizmy, które spowodowały wyginięcie dinozaurów. Gady te, bardzo umiejętnie obniżają temperaturę ciała i wpadają w stan szczególnego trybu uśpienia, podobnego do hibernacji. 

Aligatory uznały, że zamiast pozostawać poza wodą, ryzykując zamarznięcie lepiej przeczekać anomalne zimno pod wodą, ale z wystajacymi pyskami, co umożliwia im oddychanie. Gdy lód puści zapewne powrócą do życia. Zanim to jednak nastąpi turyści odwiedzający park narodowy Shallotte River Swamp Park będą mogli bezpieczne dotknąć tych drapieżników.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika n..

Współczuję ludziom tam

Współczuję ludziom tam mieszkającym i zastanawiam się, czy w Polsce też powinniśmy się spodziewać tak szokujących anomalii klimatycznych?
Czy wogóle liczymy się z nowymi, tak ekstremalnymi zagrożeniami pogodowymi i jesteśmy przygotowani na radykalne zmiany?
Patrząc na to wszystko, zastawiam się, co się będzie u nas działo, przy tak potwornych mrozach i takich upałach, i jakie "żniwa" to zbierze?
Jeśli faktycznie rację mają naukowcy, którzy uważają, że zmiany klimatyczne i wywołane nimi ekstremalne zjawiska są skutkiem działalności człowieka, to taka ocena nie rokuje dobrze na naszą przyszłość, bo to oznacza, że ludzkość już nie jest w stanie nic zrobić!

Przecież już od dakad, władcy tego świata bardzo "starają się" i nic!
Wpływowi, oświeceni przewodnicy ślepych, organizacje rządowe i pozarządowe tu i tam zgromadzają się, organizują liczne wykłady i konferencje, odbywają się spotkania na "wysokim szczeblu", i podpisują, parafują, nakazują, zabraniają, straszą i zarabiają, i nie potrafią wprowadzić żadnych zmian na lepsze, by ziemia stała się bezpieczniejszym domem dla przyszłych pokoleń!
 Rzeczywiście, potrzebny od zaraz ten majestatyczny i wyczekiwany Król, pełen niewyobrażalnej mocy Bożej!

Portret użytkownika daro

,,Zastanawiam się, czy w

,,Zastanawiam się, czy w Polsce też powinniśmy się spodziewać tak szokujących anomalii klimatycznych?Patrząc na to wszystko, zastawiam się, co się będzie u nas działo, przy tak potwornych mrozach i takich upałach, i jakie "żniwa" to zbierze?''

Proszę nie zaklinaj rzeczywistości tak aby i w naszej Ojczyżnie zapanowal mroźny chaos.  Nic nie dzieje się  bez przyczyny.  Amerykanie często tworzą katastroficzne wizje swojego kraju w filmach , czsem się one spełniają. Na przykład film ,,Pojutrze'', ,,Armagedon"czy ,,Dzień zagłady".

Wizje ,myśli i słowa mają moc sprawczą.O mocy słów mówi  np. Stanisław Olszewski https://www.youtube.com/watch?v=pvZna_Ubv8c

 

 

Strony

Skomentuj