Ekstremalne mrozy w USA powodują, że zamarzają aligatory

Kategorie: 

Źródło: Shallotte River Swamp Park

Aligatory żyjące w Parku Narodowym Shallotte River Swamp Park w Karolinie Północnej musiały się zmierzyć z bezprecedensowym atakiem zimy w USA. W wielu lokalnych zbiornikach wodnych woda zamarzła, a na powierzchni widoczne były ich wystające pyski.

Można odnieść wrażenie, że zwierzęta zamarzły w lodzie, który pokrył wszystkie okoliczne rzeki i jeziora. Jednak gady te okazują się być dosłownie "maszynami przetrwania"  i to dziwne zachowanie to po prostu sprytna metoda na przeczekanie fali chłodu.

 

Przy takich zdolnościach adaptacji nic dziwnego, że krokodyle zdołały przetrwać nawet kataklizmy, które spowodowały wyginięcie dinozaurów. Gady te, bardzo umiejętnie obniżają temperaturę ciała i wpadają w stan szczególnego trybu uśpienia, podobnego do hibernacji. 

Aligatory uznały, że zamiast pozostawać poza wodą, ryzykując zamarznięcie lepiej przeczekać anomalne zimno pod wodą, ale z wystajacymi pyskami, co umożliwia im oddychanie. Gdy lód puści zapewne powrócą do życia. Zanim to jednak nastąpi turyści odwiedzający park narodowy Shallotte River Swamp Park będą mogli bezpieczne dotknąć tych drapieżników.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika n..

Współczuję ludziom tam

Współczuję ludziom tam mieszkającym i zastanawiam się, czy w Polsce też powinniśmy się spodziewać tak szokujących anomalii klimatycznych?
Czy wogóle liczymy się z nowymi, tak ekstremalnymi zagrożeniami pogodowymi i jesteśmy przygotowani na radykalne zmiany?
Patrząc na to wszystko, zastawiam się, co się będzie u nas działo, przy tak potwornych mrozach i takich upałach, i jakie "żniwa" to zbierze?
Jeśli faktycznie rację mają naukowcy, którzy uważają, że zmiany klimatyczne i wywołane nimi ekstremalne zjawiska są skutkiem działalności człowieka, to taka ocena nie rokuje dobrze na naszą przyszłość, bo to oznacza, że ludzkość już nie jest w stanie nic zrobić!

Przecież już od dakad, władcy tego świata bardzo "starają się" i nic!
Wpływowi, oświeceni przewodnicy ślepych, organizacje rządowe i pozarządowe tu i tam zgromadzają się, organizują liczne wykłady i konferencje, odbywają się spotkania na "wysokim szczeblu", i podpisują, parafują, nakazują, zabraniają, straszą i zarabiają, i nie potrafią wprowadzić żadnych zmian na lepsze, by ziemia stała się bezpieczniejszym domem dla przyszłych pokoleń!
 Rzeczywiście, potrzebny od zaraz ten majestatyczny i wyczekiwany Król, pełen niewyobrażalnej mocy Bożej!

Portret użytkownika daro

,,Zastanawiam się, czy w

,,Zastanawiam się, czy w Polsce też powinniśmy się spodziewać tak szokujących anomalii klimatycznych?Patrząc na to wszystko, zastawiam się, co się będzie u nas działo, przy tak potwornych mrozach i takich upałach, i jakie "żniwa" to zbierze?''

Proszę nie zaklinaj rzeczywistości tak aby i w naszej Ojczyżnie zapanowal mroźny chaos.  Nic nie dzieje się  bez przyczyny.  Amerykanie często tworzą katastroficzne wizje swojego kraju w filmach , czsem się one spełniają. Na przykład film ,,Pojutrze'', ,,Armagedon"czy ,,Dzień zagłady".

Wizje ,myśli i słowa mają moc sprawczą.O mocy słów mówi  np. Stanisław Olszewski https://www.youtube.com/watch?v=pvZna_Ubv8c

 

 

Portret użytkownika Eva11

Natchnione słowa Daro....

Natchnione słowa Daro....

Właśnie tak ,to  nieświadomość dnia dzisiejszego jest odpowiedzialna za wiele złego. ..ludzki umysł nie tylko tworzy roboty i modyfikowane mutanty....

Ciągle układanie przyszłości odbija się na wszystkim co istnieje na tym świecie ...

Ale mało kto zdaje sobie z tego sprawę...

Ludzie żyją pod dyktando umysłu zapominają że nie tylko nim należy się posługiwać...

Oni tak przywykli do tworzenia wizji ,że już są pewni co nadejdzie jutro ....Pewni ,że tak ma być i nic już nie mogą ....

Ale.to się zmienia i wielu zaczyna być ....A nie tylko myśleć ...

Pozdrawiam 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika EkrudyDref

Tymczasem u nas w Polsce

Tymczasem u nas w Polsce takie mamy obrazki, gdy w TV prezentują nam pogodę słoneczną. Po prostu ilość rozsiewanych chemtraili coraz bardziej zasłania nam niebo i Słońce, a to wiąże się choćby ze zmniejszonym wytwarzaniem witaminy D w naszych organizmach; słabnie przy tym odporność człowieka. Jeśli podejrzenia co do składu chemtraili są słuszne, to jest to zwyczajnie kupa trucizny.

Oficjalne media milczą lub mówią o teorii spiskowej (powinny raczej wspomnieć o praktyce spiskowej). Znaczna część społeczeństwa nie rozumie zagrożenia. Milczy rząd, milczy opozycja. niebo wygląda coraz gorzej, pozasłaniane białoszarymi lub białoburymi smugami, zmieniającymi się w zasłonę dla Słońca.

--------
Howgh!

Strony

Skomentuj