Ekstremalne gradobicie w Hiszpanii. Ulice Girony pokryte grubą warstwą lodu

Kategorie: 

Źródło: twitter

W Hiszpanii wystąpiła prawdziwie ekstremalna pogoda. 30 czerwca doszło do ogromnego gradobicia, które szczególnie dotknęło miasto Girona w Katalonii. Władze lokalne twierdzą,  że opad spowodował trudną i nietypową sytuację. 

Służby meteorologiczne Katalonii informują, że opad w okolicy wystąpienia burzy wyniósł od 23 do nawet 143 mm w samej Gironie. Ulice miasta wypełniły się gradzinami o różnej wielkości. 

Według obecnych informacji jie ma rannycj w skutek zdarzenia, ale straty materialne w postaci zalanych domów, sklepów i aut, będą na pewno znaczne. Burmistrz Girony oświadczyła, że system kanalizacji miasta nie był w stanie sprostać takiemu nawalnemu opadowi i uważa to zjawisko za anomalię bez precedensu. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Tomasz123

Księga Apokalipsy(Objawienia

Księga Apokalipsy(Objawienia)16;21:(21)" I grad ogromny o wadze jakby talentu spadł z nieba na ludzi. A ludzie Bogu bluźnili za plagę gradu, bo plaga jego jest bardzo wielka."      Naprawdę porządne gradobicie dopiero przed nami.Miara wagi jednego talentu równa się od 20,6 do 34,2 kilograma .Opady gradu mają byc na całej Ziemi.

Skomentuj