Ekstremalne fale upałów biją historyczne rekordy temperatur w Europie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Fala upałów, która trwała przez większość tego tygodnia na Morzu Śródziemnym, spowodowała, że ​​w środę w Syrakuzach na wyspie Sycylia we Włoszech temperatura osiągnęła 48,8 stopni Celsjusza! To najwyższa temperatura, jaką kiedykolwiek zarejestrowano w Europie.

Nowa fala upałów nawiedziła wschodnią część Morza Śródziemnego już w zeszłą niedzielę i przez cały tydzień stopniowo przesuwała się na zachód, przynosząc rekordowe upały nie tylko w południowej Europie, ale także od wschodniego Bliskiego Wschodu po północną Afrykę.

 

Poprzedni rekord wszechczasów w Europie został zarejestrowany w Atenach w Grecji 10 lipca 1977 r., Kiedy słupek rtęci w termometrze wzrósł do astronomicznej wartości 48,0 C. Na Sycylii, w środę, 11 sierpnia, temperatura w Europie osiągnęła nowy rekordowy poziom 48,8 C.

 

W środę Rzym zanotował w ciągu dnia temperaturę 32,8 C, a w czwartek 36,1 C. Typowe wysokie temperatury w środkowych i południowych Włoszech w połowie sierpnia wynoszą 29-32 C. We Włoszech wystąpił obszar wysokiego ciśnienia, który przyczynił się do tej fali upałów, został nazwany Lucyferem. Włoskie ministerstwo zdrowia wydało w piątek czerwone ostrzeżenie o ekstremalnych upałach w kilku regionach kraju.

 

Po drugiej stronie Morza Śródziemnego, w Tunezji, również ustanowiono kilka nowych rekordów. We wtorek temperatury w stolicy Tunezji wzrosły do ​​49 C, ustanawiając nowy rekord wysokich temperatur. To pobiło poprzedni rekord 46,7 C, ustanowiony w 1982 roku. W Bizercie i Beja w północnej Tunezji temperatury również we wtorek osiągnęły 49 C, ustanawiając nowe rekordy dla tych miast.

 

Dalej na południe, w mieście Kairouan w Tunezji, temperatury wzrosły w środę do 50,3 C, najwyższej wiarygodnie zarejestrowanej temperatury w kraju, bijąc poprzedni rekord 50,1 C ustanowiony w Al Burmah 26 lipca 2005 roku.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika BG-OG

„W CIĄGU OSTATNIEGO MILIONA

„W CIĄGU OSTATNIEGO MILIONA LAT, OBSZAR PÓŁNOCNEJ EUROPY KILKAKROTNIE POKRYWAŁ LĄDOLÓD , KTÓRY TWORZYŁ SIE NA OBSZARZE SKANDYNAWII…” , MUZEUM MORSKIE W GDYNI „JAK POWSTAŁ BAŁTYK”.
TYLE W TEMACIE , DLA EKOTALIBÓW, KTÓRZY ZAPOMNIELI, LUB NIE UWAŻALI NA LEKCJI W PODSTAWÓWCE, O TYM ŻE KLIMAT SIĘ ZMIENIA SAM Z SIEBIE . BO MILION LAT TEMU NAS NIE BYŁO . PODKREŚLAM SŁOWO " KILKAKROTNIE " !!!!!!!

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Z powodu tego globalnego

Z powodu tego globalnego ocipienia to od trzech lat wydłuża mi się sezon grzewczy.
2018/2019 zakończyłem 26 maja
2019/2020 ostatnie konieczne rozpalenie kotła CO 3 czerwca
2020/2021 - 16 czerwca i już niewiele brakowało,  żebym rozpalił dwa tygodnie temu, gdy nad ranem termometry przez dwa dni wskazywały około 10 stoni C.

I z tego powodu na nadchodzacy sezon kupiłem blisko 6 ton węgla zamiast, jak dotychczas, 4 tony...

I wcale nie musi nadejść bardzo mroźna zima (choć wg mnie właśnie taka będzie, z siarczystym mrozem), wystarczy, żeby już od września temepratury powietrza utrzymywały się średnio w okolicach 8-15 stopni. W takim przypadku nie ma wuja we wsi - trza palić, bo mury chałupy się wyziębią, i będzie nagły atak faszysty Niedzielskiego z "falami" szajbusa - czyli katar, przeziębienie i grypa, z wychłodzenia i zawilgocenia.

Portret użytkownika Quark

To czy komuś gdzieś na

To czy komuś gdzieś na planecie jest ciepło czy zimno nie zależy od średniej temperatury globalnej (która sobie rośnie i nazywa się to ociepleniem) ale od kierunku wiatrów , prądów oceanicznych i nasłonecznienia . Gdyby nie ciepło niesione do europy prądem atlantyckim to mielibyśmy tu LODOWIEC . https://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C4%85d_P%C3%B3%C5%82nocnoatlantycki 

Zrozum , że ziemia nie jest płaska , nie przykrywa jej klosz (jak w szklarni) i w każdym jej miejscu jest inna temperatura . A globalne ocieplenie ZABURZA dotychczasowy przepływ energii cieplnej , która stabilizowała nam w europie klimat na poziomie umiarkowanym . 

Portret użytkownika Tadeusz Starzyk

Polska jest w Europie i

Polska jest w Europie i rekordów ciepła nie ma, nawet jest chłodniejsze lato jak zawsze. po prostu raz jest cieplej raz jest chłodniej, ale naprawdę powiadam że w tym roku zima będzie bardzo zimna i śnieżna.

Portret użytkownika iceage

Hej Admin. W USA pojawiły się

Hej Admin. W USA pojawiły się państwowe ogłoszenia dla chętnych pracować w ... obozach koncentracyjnych. Chyba chodzi im o te baraki FEMA, ale to nie fakenews. Swoją drogą w USA mało kto pracuje bo wolą brać zasiłki davidowe zamiast pracować.

Portret użytkownika Alien1974

.............................

....................................... Globalnego ocieplenia nie da się zatrzymać, bo taka jest natura naszego systemu słonecznego i nie należy kojarzyć tego procesy z boską karą. Chyba wszyscy oglądaliśmy film pt. "Apocalipto", w którym pokazane jest to, co robili majańscy kapłani w obliczu zarazy. Dla ułatwienia dodam, że kapłani kat...oliccy robią to samo, co majańscy, tylko w inny sposób, ale efekt jest taki sam. Kapłani wszystkich religii to oszuści. Jeden z dość znanych pastorów z Lublina polski kler nazywa wściekłymi psami i chyba ma rację, bo Jezus Chrystus w przypływie złości nazywał ich drapieżnymi wilkami odzianymi w owcze skóry. Załóżmy teraz teoretycznie, że bajkowy powrót Jezusa na obłokach ziszcza się, jak lansuje to kler kat...olcki, i Jezus po przybyciu wypowiada kwestię o "drapieżnych wilkach" wobec kapłanów. Wierni kat...oliccy to słyszą, biorą Jezusa za przebierańca i wzywają policję za obrazę uczuć religijnych. Po przyjeździe policji Jezus ma szczęście, bo nie zostaje przyduszony jak Bartek z Lubina i trafia prosto do aresztu. W areszcie na tzw. dołku Jezus jest sam, nie ma pieniędzy, nie ma adwokata i cudowne wyjście przez ściane też nie wchodzi w rachubę, bo policja z pewnością wystosowałaby wobec Niego list gończy, jak za pospolitym przestępcą , więc kto by później w Niego uwierzył. Pozostaje w celi aresztu do rozprawy przed sądem. Przychylny sąd na smyczy Episkopatu skazuje Jezusa na pół roku więzienia za obrazę uczuć religijnych. Co dalej się dzieje, to już każdy zainteresowany powinien sam się domyślić, bo wszechwładny polski kler ma wiele sposobów na uciszenie niewygodnych dla siebie ludzi, skoro od 2 tysiócy lat udaje mu się uciszyć prawdziwy głos Jezusa Chrystusa zawarty w Ewangeliach.  

Portret użytkownika Quark

Nie tylko mógł mieć ale i

Nie tylko mógł mieć ale i miał , np. wtedy jak się wnerwił na żydków co w świątyni kramy do handlu porozkładali a on im to powywracał i kopów nasadził ! Jezus też człowiek i swoje granice tolerancji też miał .

Strony

Skomentuj