Ekstremalne fale upałów biją historyczne rekordy temperatur w Europie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Fala upałów, która trwała przez większość tego tygodnia na Morzu Śródziemnym, spowodowała, że ​​w środę w Syrakuzach na wyspie Sycylia we Włoszech temperatura osiągnęła 48,8 stopni Celsjusza! To najwyższa temperatura, jaką kiedykolwiek zarejestrowano w Europie.

Nowa fala upałów nawiedziła wschodnią część Morza Śródziemnego już w zeszłą niedzielę i przez cały tydzień stopniowo przesuwała się na zachód, przynosząc rekordowe upały nie tylko w południowej Europie, ale także od wschodniego Bliskiego Wschodu po północną Afrykę.

 

Poprzedni rekord wszechczasów w Europie został zarejestrowany w Atenach w Grecji 10 lipca 1977 r., Kiedy słupek rtęci w termometrze wzrósł do astronomicznej wartości 48,0 C. Na Sycylii, w środę, 11 sierpnia, temperatura w Europie osiągnęła nowy rekordowy poziom 48,8 C.

 

W środę Rzym zanotował w ciągu dnia temperaturę 32,8 C, a w czwartek 36,1 C. Typowe wysokie temperatury w środkowych i południowych Włoszech w połowie sierpnia wynoszą 29-32 C. We Włoszech wystąpił obszar wysokiego ciśnienia, który przyczynił się do tej fali upałów, został nazwany Lucyferem. Włoskie ministerstwo zdrowia wydało w piątek czerwone ostrzeżenie o ekstremalnych upałach w kilku regionach kraju.

 

Po drugiej stronie Morza Śródziemnego, w Tunezji, również ustanowiono kilka nowych rekordów. We wtorek temperatury w stolicy Tunezji wzrosły do ​​49 C, ustanawiając nowy rekord wysokich temperatur. To pobiło poprzedni rekord 46,7 C, ustanowiony w 1982 roku. W Bizercie i Beja w północnej Tunezji temperatury również we wtorek osiągnęły 49 C, ustanawiając nowe rekordy dla tych miast.

 

Dalej na południe, w mieście Kairouan w Tunezji, temperatury wzrosły w środę do 50,3 C, najwyższej wiarygodnie zarejestrowanej temperatury w kraju, bijąc poprzedni rekord 50,1 C ustanowiony w Al Burmah 26 lipca 2005 roku.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika BG-OG

„W CIĄGU OSTATNIEGO MILIONA

„W CIĄGU OSTATNIEGO MILIONA LAT, OBSZAR PÓŁNOCNEJ EUROPY KILKAKROTNIE POKRYWAŁ LĄDOLÓD , KTÓRY TWORZYŁ SIE NA OBSZARZE SKANDYNAWII…” , MUZEUM MORSKIE W GDYNI „JAK POWSTAŁ BAŁTYK”.
TYLE W TEMACIE , DLA EKOTALIBÓW, KTÓRZY ZAPOMNIELI, LUB NIE UWAŻALI NA LEKCJI W PODSTAWÓWCE, O TYM ŻE KLIMAT SIĘ ZMIENIA SAM Z SIEBIE . BO MILION LAT TEMU NAS NIE BYŁO . PODKREŚLAM SŁOWO " KILKAKROTNIE " !!!!!!!

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Z powodu tego globalnego

Z powodu tego globalnego ocipienia to od trzech lat wydłuża mi się sezon grzewczy.
2018/2019 zakończyłem 26 maja
2019/2020 ostatnie konieczne rozpalenie kotła CO 3 czerwca
2020/2021 - 16 czerwca i już niewiele brakowało,  żebym rozpalił dwa tygodnie temu, gdy nad ranem termometry przez dwa dni wskazywały około 10 stoni C.

I z tego powodu na nadchodzacy sezon kupiłem blisko 6 ton węgla zamiast, jak dotychczas, 4 tony...

I wcale nie musi nadejść bardzo mroźna zima (choć wg mnie właśnie taka będzie, z siarczystym mrozem), wystarczy, żeby już od września temepratury powietrza utrzymywały się średnio w okolicach 8-15 stopni. W takim przypadku nie ma wuja we wsi - trza palić, bo mury chałupy się wyziębią, i będzie nagły atak faszysty Niedzielskiego z "falami" szajbusa - czyli katar, przeziębienie i grypa, z wychłodzenia i zawilgocenia.

Portret użytkownika Quark

To czy komuś gdzieś na

To czy komuś gdzieś na planecie jest ciepło czy zimno nie zależy od średniej temperatury globalnej (która sobie rośnie i nazywa się to ociepleniem) ale od kierunku wiatrów , prądów oceanicznych i nasłonecznienia . Gdyby nie ciepło niesione do europy prądem atlantyckim to mielibyśmy tu LODOWIEC . https://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C4%85d_P%C3%B3%C5%82nocnoatlantycki 

Zrozum , że ziemia nie jest płaska , nie przykrywa jej klosz (jak w szklarni) i w każdym jej miejscu jest inna temperatura . A globalne ocieplenie ZABURZA dotychczasowy przepływ energii cieplnej , która stabilizowała nam w europie klimat na poziomie umiarkowanym . 

Portret użytkownika Tadeusz Starzyk

Polska jest w Europie i

Polska jest w Europie i rekordów ciepła nie ma, nawet jest chłodniejsze lato jak zawsze. po prostu raz jest cieplej raz jest chłodniej, ale naprawdę powiadam że w tym roku zima będzie bardzo zimna i śnieżna.

Portret użytkownika iceage

Hej Admin. W USA pojawiły się

Hej Admin. W USA pojawiły się państwowe ogłoszenia dla chętnych pracować w ... obozach koncentracyjnych. Chyba chodzi im o te baraki FEMA, ale to nie fakenews. Swoją drogą w USA mało kto pracuje bo wolą brać zasiłki davidowe zamiast pracować.

Strony

Skomentuj