Ekstremalna pogoda na południu Europy - tornada w Hiszpanii i we Francji

Kategorie: 

Źródło: twitter

Obszar od Maroka do Włoch, jest bez ustanku nękany bardzo złą pogoda. W Maroku i na południu Francji znowu doszło do powodzi. Pojawiły się też tornada, które uderzyły w Hiszpanii i we Francji.

 

Potężne tornado uderzyło w popularne wśród turystów hiszpańskie wybrzeże Costa del Sol. Według meteorologów, średniej wielkości cyklon wygenerował tornada, które zrywały dachy z domów i przewracały samochody. W wielu miejscach można tez było znaleźć drzewa wyrwane z korzeniami.

Tornado uderzyło również we Francji. Szczególnie odczuli to mieszkańcy miasteczka Serignan-Plage. W piątek rano około 7:30 powstała trąba powietrzna, która przeszła przez okolicę. Pod gruzami zniszczonego domu pogrzebana została cała rodzina. Jedno z dzieci zostało lekko ranne.

 

 

 

 

 

 

http://www.express.co.uk/news/world/541577/Family-buried-HOUSE-tornado-French-seaside-town

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj