Ekstremalna pogoda na Filipinach

Kategorie: 

NT1

Potężny sztorm uderzył w Filipiny. Deszczowe przepływy zalały ulice stolicy kraju Manili i zniszczyły setki budynków w różnych miejscowościach.

 

Prędkość wiatru w centrum burzy osiągała 85 km/h w porywach do 100 km/h. Było wiele samochodów wywróconych przez wichurę.

 

Zgłoszono 15 zabitych i kilkudziesięciu rannych.

 

Nie działają porty, anulowano dziesiątki lotów. Sparaliżowane są plantacje mleka kokosowego i ryżu. W obszarach górskich, doszło do osunięć ziemi, które blokują drogę dla ratowników.

 

Według prognoz meteorologów burze będą do 27 lipca. Na Filipinach ogłoszono ostrzeżenia przed burzami.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

Najwyższy czas by mitycznego

Najwyższy czas by mitycznego Jezusa uczłowieczyć i odczarować. Z całym szacunkiem do jego osoby. Ale to fanatyków i tak by nie wzruszyło, wzniecą nową walkę o "prawdziwość" swoich przekonań. Jak to zwykle bywa, informacje wchodzą tylko do tej głowy, która je przyjmuje. Ktoś kto blokuje, żyje na tym poziomie na którym się zatrzymał. Nikt nie będzie uświadamiany "na siłę", ponieważ każdy posiada Wolną Wolę i sam decyduje o tym, czy żyje w średniowieczu, czy rozwija się duchowo i intelektualnie dalej. Każdy sobie rzepkę skrobie.  

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Skomentuj