Ekstrakt z miłorzębu przyspiesza rehabilitację pacjentów po udarze mózgu

Kategorie: 

Źródło: tg

Ekstrakt z biomasy reliktowej rośliny miłorzębu znacząco przyspieszył i usprawnił rehabilitację pacjentów, którzy przeszli udar mózgu w wyniku przedostania się lub powstania zakrzepów krwi w naczyniach mózgu. Poinformowała o tym służba prasowa American Heart Association (AHA).

 

 

„Nasze badania wykazały, że prawdopodobieństwo wyzdrowienia u pacjentów, którzy otrzymali zastrzyki z GDLM, aktywnego składnika ekstraktu z miłorzębu, było o 20% większe. Substancja ta rzekomo sprzyja przetrwaniu komórek mózgowych poprzez rozszerzenie naczyń mózgowych, stymulację przepływu krwi i zwiększenie odporności neuronów na brak tlenu” – stwierdził Wang Anxin, profesor nadzwyczajny na Capital Medical University w Pekinie, cytowany przez służbę prasową AHA.

 

Lekarze doszli do takiego wniosku w ramach zakrojonych na szeroką skalę badań klinicznych, w których wzięło udział 3,45 tys. pacjentów leczonych w stu ośrodkach medycznych w różnych regionach Chin. Podczas tego eksperymentu połowa uczestników otrzymywała standardową terapię udaru niedokrwiennego mózgu, a pozostali pacjenci oprócz tego otrzymywali zastrzyki z substancji GDLM przez dwa tygodnie.

 

Naukowcy obserwowali zmiany w stanie zdrowia ochotników w ciągu następnych trzech miesięcy oraz sprawdzali, jak szybko i dobrze powróciły ich zdolności poznawcze oraz zdolność kontrolowania ruchów kończyn. Porównanie tych wskaźników dla obu grup pacjentów wykazało, że zastrzyki substancji z biomasy miłorzębu znacząco poprawiają rehabilitację pacjentów zarówno w krótkim, jak i średnim okresie.

 

W pierwszych dwóch tygodniach od rozpoczęcia terapii pacjenci radzili sobie średnio o 8% lepiej z zadaniami testowymi, a w trzecim miesiącu obserwacji byli o 9% lepsi od grupy kontrolnej. Jednocześnie zastrzyki substancji GDLM zwiększyły liczbę pacjentów, którym udało się osiągnąć znaczny postęp w rehabilitacji średnio o 20%.

 

Takie wyniki badań klinicznych, jak zauważają lekarze, przemawiają za dłuższym i zakrojonym na większą skalę testowaniem dobroczynnych właściwości GDLM i innych związków zawartych w ekstrakcie miłorzębu, także w innych krajach. Pomyślne zakończenie tych eksperymentów utoruje drogę do powszechnego stosowania tych związków jako jednego ze składników terapii w rehabilitacji pacjentów po udarach mózgu.

 

Miłorząb to reliktowa roślina nagonasienna, która praktycznie nie zmieniła swojego wyglądu od czasów dinozaurów. Ekstrakty i różne nalewki na bazie biomasy miłorzębu są aktywnie wykorzystywane w chińskiej medycynie ludowej i praktyce lekarskiej, m.in. do zwalczania skutków udarów mózgu. Leki te nie są jeszcze stosowane w innych krajach, jednak po kilku niedawnych, zakrojonych na szeroką skalę badaniach klinicznych w Chinach, zainteresowanie nimi było duże.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Następny  sponsor /wany 

Następny  sponsor /wany   debili  od  badań  klinicznych  , to co  jest wiadome od  setek a nawet tysięcy   lat   zostaje  zamiecione   wieloma zakazami   pod    sklerozę narodową  i z tego powodu  odkryte na  nowe     i zahakowane     wszelkimi patentami     ,   będą nas  leczyć  tym samym  co nasze babki   ale   tym razem odpłatnie , odpłatnie   bo durni    nalezy   kosić do ostatniego  grosza    w imię   ich zdrowia  , zdrowia które zawsze posiadali    które  zostało im darowane  przez stwórcę     i  te zdrowie  było   za darmo i dobrowolnia   mozna było je utrzymać   pod warunkiem  że nie żarło się  w  makdonsiach kefcikach i innych   lidlach . Teraz   macie , wy z  miast  i blokowisk , to czego chcieliście od  zawsze   - czyli    absolutnego zniewolonia    duchowego   i   życiowego . My na  wsiach  poradzimy  sobie  ;)   dobrej zabawy  z  równouprawnieniami  , dobrej zabawy w  waszym  niebie   , dobrej zabawy z  potrawami z  puszki  lub    maszyny    i dobrej zabawy z  sztuczną  intylichencją     która  świetnie wam zastąpi  prawdziwego partnera ,  a jeśli mowa o pratnerach   do seksu  fekalnego   lub innego wyuzdanego    to zapraszam   każdego  by   zapytał  w Poradni   pod zdechłym kryptoPolakiem  Inschtalatora - to on jest tu   najlepszym w tych  sprawach  , on  ma dosłownie   łapska i pejsy ufajdane  w gównie   i  moczu 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Skomentuj