Ekstrakt z kory wierzby to skuteczny naturalny środek przeciwwirusowy

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

W poszukiwaniu bezpiecznych i zrównoważonych leków przeciwwirusowych, naukowcy z Finlandii dokonali przełomowego odkrycia. Ekstrakt z kory wierzby, znany już ze swojej roli w tworzeniu aspiryny, wykazał w laboratoryjnych badaniach komórek działanie przeciwwirusowe o szerokim spektrum działania.

 

Ekstrakt ten wykazał potencjał przeciwko zarówno koronawirusom otoczkowym, w tym COVID-19, jak i nierozwiniętym enterowirusom, takim jak grypa i zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Ponieważ nie ma klinicznie zatwierdzonych leków ukierunkowanych konkretnie na enterowirusy, odkrycie to może zrewolucjonizować dziedzinę leków przeciwwirusowych.

 

Naukowcy z Uniwersytetu w Jyväskylä w Finlandii badali potencjał ekstraktu z kory wierzby jako środka przeciwwirusowego. Poprzednie badania na enterowirusach przyniosły obiecujące wyniki, co skłoniło naukowców do rozszerzenia swoich badań o inne typy wirusów i zrozumienia mechanizmu działania ekstraktu.

 

Aby wytworzyć ekstrakt, zebrano gałęzie wierzby uprawianej w celach komercyjnych i przetworzono ich korę. Następnie próbki ekstraktu zbadano pod kątem enterowirusów (wirusy Coxsackie A i Dirol oraz koronawirusów (koronawirus sezonowy i COVID-19). Ekstrakt wykazał zdolność do ochrony komórek przed infekcją bez powodowania uszkodzeń samych komórek.

 

Oprócz tego, że jest skuteczny przeciwko różnym typom wirusów, badacze próbują zrozumieć, jak działa ekstrakt. Odkryli, że ekstrakt działa na powierzchnię wirusa, hamując jego zdolność do wnikania do komórek i namnażania się. Badania mikroskopowe wykazały, że ekstrakt niszczy błonę koronawirusów i zapobiega uwalnianiu genomu i namnażaniu się enterowirusów nieposiadających otoczki.

 

Odkrycie przeciwwirusowych właściwości ekstraktu z kory wierzby otwiera nowe możliwości opracowania skutecznych leków. Działając zarówno na wirusy otoczkowe, jak i nierozwinięte, ekstrakt ten może stanowić rozwiązanie w przypadku infekcji wirusowych, na które obecnie nie ma bezpośredniego leczenia. Konieczne są jednak dalsze badania, aby w pełni wykorzystać potencjał ekstraktu i określić jego skuteczność w badaniach klinicznych.

 

Najnowsze badania w nauce prezentuje nowy tygodnik "Gazeta na Niedzielę" wydawany przez Instytut Nowych Mediów.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Dlaczego nie napisali , że to

Dlaczego nie napisali , że to kwas salicylowy ? Ustabilizowany chemicznie to kwas acetyloosalicylowy czyli - popularna aspiryna czy polopiryna.

Ależ qrfa odkrycie , że naturalny środek działa - działał już od tysiącleci i stosowano to powszechnie dopóki nie opatentowano tebletki w zakładach chemiczych bayer obecnie.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika herrmandezz

Od wielu lat cierpię na ból

Od wielu lat cierpię na ból kręgosłupa lędźwiowego. Kilka lat temu poszedłem do sklepu zielarskiego i były na półce w dziale bóle kręgosłupa własnie kora z wierzby. Pije i jestem zadowolony, bo ból ustępuje na parę godzin.

Skomentuj