Eksplozje w Jemenie - samoloty mogły ostrzelać magazyn z rakietami Scud

Kategorie: 

Źródło: Twitter/Yemen Post Newspaper

W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo zdjęć, przedstawiających eksplozje tuż obok jemeńskiej stolicy Sana. Podejrzewa się, że siły lotnicze, które atakują szyickich rebeliantów, mogły uderzyć w magazyn gdzie przechowywano między innymi rakiety balistyczne R-17 Scud-B.

 

Interwencja zbrojna w Jemenie trwa już prawie od tygodnia. Arabia Saudyjska i inne kraje arabskie atakują z powietrza szyickich rebeliantów, którzy kontrolują część kraju i prowadzą walkę z tamtejszą armią. Prezydent Jemenu postanowił wcześniej uciec drogą morską. W regionie pojawiły się również okręty wojenne, które blokują ruch statków w jemeńskich portach, aby rebelianci nie otrzymali przypadkiem wsparcia.

Źródło: Twitter

Atak na wspomniany magazyn miał miejsce minionej nocy. Również wczoraj, arabskie siły uderzyły w kontrolowany przez szyickich bojowników obóz dla uchodźców. Według Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji, w wyniku ataku zginęło 45 osób a kilkadziesiąt kolejnych zostało rannych. Uważa się, że nalot na obóz był zupełnie przypadkowy a celem były instalacje wojskowe, znajdujące się w pobliżu.

 

W niedzielę siły lotnicze zbombardowały magazyn broni w mieście Aden. Śmierć poniosło 14 osób. Arabia Saudyjska powiadomiła, że rozpoczęto negocjacje ze wszystkimi stronami tego konfliktu. Jeśli nie zostanie on zażegnany drogą pokojową, wojna w Jemenie może potrwać kolejne miesiące.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Jemen to musi byc jakies

Jemen to musi byc jakies wielkie mocarstwoi, bo wszyscy wielcy z USA, Anglia, Saudyjczykami i wioelu innymi  atakuja ten kraj, a więc musi być wielkim mocarstwem  lub zagraża ich interesom na cyplu Półwyspu Arabskiego, albo nie wykjonuje ich poleceń ?

Portret użytkownika nn

"Interwencja zbrojna w

"Interwencja zbrojna w Jemenie trwa już prawie od tygodnia. Arabia Saudyjska i inne kraje arabskie atakują z powietrza szyickich rebeliantów, którzy kontrolują część kraju i prowadzą walkę z tamtejszą armią."
? co ty piepszysz  \ zdaje się mamy kolejne zombie ze "świeżego miotu"
zamiast przelewać sieczkę medialną tutaj, otwórz oczy i wyłacz TV.
...Arabia Saudyjska przeprowadza jednostronny atak wojskowy przeciwko sąsiedniemu suwerennemu państwu, które nie stanowiło większego zagrożenia dla jej bezpieczeństwa narodowego. Jak by na to nie patrzeć, jest to czysta agresja militarna. I choć USA i Wielka Brytania otwarcie poparły Arabię Saudyjską w jej działaniach, nie było nawet śladu zgody ONZ dla tego aktu wojny....
wiecej:
https://pracownia4.wordpress.com/2015/03/30/arabia-saudyjska-atakuje-jemen-przy-amerykansko-brytyjskim-poparciu/
 
 
 
 
 
 

nn

Portret użytkownika MiterMan

jeszcze wywalanie wojenki w

jeszcze wywalanie wojenki w somalli i sudanie i zabiora sie za iran...   strategia jak za czasow 2ws przyjda na koncu dobija i oglosza sie zwyciezcami... ratując swoją hemegonie finansową... Libia dostala wciry bo chciala wprowadzic zlotego dinara wypierajac dolara w tamtym regionie... Irak dostal wciry za to ze chcial sprzedawac rope w euro a nie w dolarach.... a iran dostanie wciry bo chce sprzedawac rope za złoto....Syria jako sojusznik Iranu dostaje za wspieranie tego pomyslu wciry..  jakby arabia zaczela z takimi pomyslami startowac tez dostalaby wciry... ale maja zapewnienia ze jezeli beda prowadzily sprzedaz w dolarach maja sojusznika militarnego jezeli to sie zmieni sami wiecie... to jest terroryzm gospodarczy... kto chce rope musi miec dolary a skad wziac dolary ? sprzedajac swoje produkty narodowe do USA ... i tu sie robi qui bono... bo jak zrobisz np auto w europie sprzedasz do stanow i za te auto masz rope ktore wyjezdzisz i nic teoretycznie z tego nie ma bo zuzyles rozne metale i tworzywa sztuczne na jego wuprodukowanie kupujac za to rope z ktorej zrobisz auto nastepne.... tak wiec sami widzicie na czym polega potega amerykanska gospodarka... i jak ona funkcjonuje i dlaczego sa wojennki.... kto tu jest terrorysta....

Skomentuj