Eksplozja we francuskiej elektrowni atomowej Flamanville

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

We francuskiej elektrowni atomowej Flamanville znajdującej się na północy kraju doszło dzisiaj do eksplozji w wyniku której kilka osób zostało niegroźnie rannych. Według oficjalnych informacji nie ma ryzyka skażenia radioaktywnego.

 

Do zdarzenia doszło dzisiaj w godzinach porannych. Operator siłowni, korporacja Électricité de France (EDF) w swoim oświadczeniu dla prasy, informuje, że do incydentu doszło na szczęście w odpowiedniej odległości od reaktorów, ale skutkiem eksplozji było automatycznile wyłączenie reaktora numer 1. Mimo to EDF klasyfikuje ten wybuch jako incydent nienuklearny. 

Elektrownia atomowa we Flamanville - źródło: Twitter 

Elektrownia jądrowa we Flamanville to jeden z najnowocześniejszych zakładów tego typu we Francji. Pracują tam obecnie dwa reaktory o mocy 1,3 GW. Trwa tam też budowa trzeciego reaktora nowego typu, ciśnieniowego, który planowo powinien zacząć pracę w 2018 roku. 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika keri

Awaria, która była w kwietniu

Awaria, która była w kwietniu 2014 we francuskiej elektrowni jądrowej Fessenheim w pobliżu granicy z Niemcami, była bardziej poważna, niż podawano. Francuski urząd dozoru jądrowego ASN świadomie ją zbagatelizował.

Wyciek wody na kilku poziomach elektrowni uszkodził wówczas urządzenia elektryczne. Przestał działać jeden z dwu systemów awaryjnego wyłączenia reaktora. Próba przeprowadzenia takiej operacji nie powiodła się, ponieważ nie można było ruszyć prętów kontrolnych.

- Awaria dotknęła jądra reaktora, czyli jego duszę - powiedział Manfred Mertins, ekspert ds. bezpieczeństwa jądrowego. Wg niego było to "bardzo poważne zdarzenie". Na trzy minuty temperatura w jądrze reaktora wymknęła się spod kontroli. W tej dramatycznej sytuacji operator elektrowni powołał sztab kryzysowy, który podjął niecodzienną decyzję: awaryjne wyłączenie reaktora przez wprowadzenie do niego boru.

Francuskie urzędy, podobnie jak operator elektrowni - grupa energetyczna EDF, przedstawiły awarię opinii publicznej jako bagatelę. O zastosowaniu boru nie dowiedziała się nawet Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (IAEA) w Wiedniu. Podano tylko do wiadomości, że wyciek wody miał miejsce w nienuklearnej części elektrowni i uszkodził tylko jeden z systemów elektrycznych do awaryjnego wyłączenia elektrowni. Drugi system funkcjonuje i nie ma powodów do niepokoju.

To tyle na temat oficjalnych komunikatów.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Zdjęcia popełnione przeze

Zdjęcia popełnione przeze mnie, byłem dumny z Polaków i jestem nadal, bo nie dopuścili do budowy tego gówna do zabijania Polaków i natury po dziś dzień. Zdjęcia z roku 2015 kiedy byłem tam po-wczasować nad morzem. Przepiękne spokojne okolice - mało ludzi i spokój. Piękne duże plaże i zero śmieci.


Tak trzymać Polacy ! - nie pozwolić tym żydom na budowę tej machiny do anihilacji życia...

Portret użytkownika Eva11

do cholery wiec nie pozwolmy

do cholery wiec nie pozwolmy aby wybudowali to gowno u Nas !

i przestancie straszyc z tytmi wybuchami ...

nie wazne co tam sie dzieje ,a jak to widzimy ...

czy naprawde myslicie ,ze z tym calym syfem jaki nas otacza ,to co pchamy w ziemie kazdego jednego dnia to co unosi sie nad nami  to co wdychamy i lykamy .jeszcze bysmy mogli egzystowac ?

czy ktos zdaje sobie sprawe jaka tragedia sie dzieje na swiecie ?

ze ten skrawek jaki nam wydzielili juz ledwo nas nosi ...ze sie przesypuje i umiera ....

tylko sila woli nas tu trzyma ,zycie jest takie jak je widzimy ....

takie awarie dzieja sie kazdego dnia i nic juz tego nie zatrzyma ....totalnie nic !

granice pekaja w szwach i jesli pozwolimy na zastraszenie przyczynimy sie do upadku ,

 

cos tak nagle zaczela buchac beznadzieja ? gdzie ten Twoj lepszy swiat ?....z radioaktywnym powietrzem !

wez juz oddaj w rece stworzonej keri klawiature ,bedzie chociaz wiecej ,,oswiecenia ,,

odmien sie juz na nicki ,albo zadzwon do tej osobki co kiedys siedziala pod nickiem keri !

 

ok 300 waleni znowu wyszlo na brzeg ....ale dobrze zawsze choc posluchac dobrych wiadomosci ze swiata ...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Cern

Nie wiedziałem, że walenie

Nie wiedziałem, że walenie chodzą, ale może coś przegapiłem Wink Ja tam jestem za energią atomową, tą nowoczesną, bo mam wrażenie, że część z Was zatrzymała się na etapie reaktora z Czarnobyla. Niech budują obok mnie, a w ramach rekompensaty poproszę darmową energię. Dziękuję, do widzenia. 

Strony

Skomentuj