Eksplozja w hiszpańskiej fabryce - toksyczna chmura nadciąga w kierunku Barcelony

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W Hiszpanii doszło do wypadku w fabryce chemicznej znajdującej się w mieście Igualda w pobliżu Barcelony. Pomarańczowa toksyczna chmura rozprzestrzenia się po okolicy stwarzając potencjalne zagrożenie dla mieszkańców.

 

W tej chwili wiadomo tylko tyle, że do wypadku doszło około 9 rano i w jego wyniku trzy osoby zostały ranne. Prawdopodobnie przyczyną eksplozji było zmieszanie dwóch związków chemicznych, które zareagowały w taki sposób. Jednym z nich był kwas azotowy

 

Władze Katalonii poinformowały o wypadku dopiero po dwóch godzinach. Wezwano ludzi do pozostania w domach, uszczelnienia okien i nie wychodzenia na zewnątrz w celu robienia zdjęć rozprzestrzeniającej się pomarańczowej chmury.

 

Dzisiejsza pogoda nie sprzyja niestety rozproszeniu się zanieczyszczenia, ponieważ jest niemal bezwietrznie. Z tego powodu kłęby toksycznego dymu mogą się utrzymać nad okolicą przez dłuższy czas.

 

#IGUALADA #SIMAR accidente laboral en empresa Población confinada

Film zamieszczony przez użytkownika Newton, #cats & #DiY (@laprofe987)

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj