Eksplozja rurociągu w Meksyku - jest wiele ofiar

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W piątek, w meksykańskiej miejscowości Tlahuelilpan w stanie Hidalgo miała miejsce silna eksplozja. Wybuch rurociągu zwabił okolicznych mieszkańców i przestępców, którzy zaczęli kraść wyciekającą ropę naftową. Wielu ludzi straciło przy tym życie.

 

Według najnowszych ustaleń, eksplozja w centralnej części Meksyku zabiła co najmniej 21 osób. Ratownicy znaleźli na miejscu zwęglone zwłoki. Ponad 71 osób przewieziono do szpitali z poważnymi poparzeniami ciała.

 

Gdy tylko okazało się, że wybuch uszkodził rurociąg, ludzie zaczęli masowo zjeżdżać się z kanistrami i innymi pojemnikami, aby zabrać jak najwięcej paliwa z narażeniem swojego życia. Dlatego na miejscu, oprócz straży pożarnej i karetek, pojawiło się też wojsko.

Prawdopodobną przyczyną tego wybuchu była właśnie kradzież ropy z rurociągu. W wielu meksykańskich stanach funkcjonują gangi, które zajmują się kradzieżą tego surowca. Kilka tygodni temu, prezydent Andrés Manuel López Obrador wypowiedział wojnę przestępcom i wysłał wojsko do ochrony głównych rurociągów i platform wydobywczych na morzu.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Widać jakie to gangi. Zastępy

Widać jakie to gangi. Zastępy biednych, zdesperowanych ludzi, którzy z narażeniem życia próbują zdobyć kanisterek ropy by wykarmić rodzinę. Chcecie tak skończyć to popierajcie dalej socjal i okrągłostołowo-magdalenkowe lewactwo.

Skomentuj