Eksplozja nad Południową Afryką, kolejny upadek meteoru

Kategorie: 

Źródło: 123fr.com

Mieszkańcy Cape Town twierdzą, że widzieli we wtorek upadek meteoru. Kula ognia eksplodowała na pewnej wysokości, co zrobiło duże wrażenie na świadkach. Do zdarzenia doszło około południa we wtorek 12 marca 2013 roku.

 

Południowoafrykańskie Obserwatorium Astronomiczne otrzymało kilka raportów o zielonym i niebieskim świetle z długim białym śladem. Wszelkie doniesienia wskazują na to, że był to meteor, który ze względu na swój skład chemiczny płonął w kilku kolorach pozostawiając za sobą smugę jak ta, które pozostały po upadku meteoru czelabińskiego.

 

Według Nicola Loaring, astronomki z obserwatorium, w marcu Ziemia przechodzi przez przynajmniej dwa roje meteorów i zdarzenie z 12 marca może być z tym związane. Według Loaring nie ma potrzeby, aby informować ludzi o takich zagrożeniach, bo jest to zwykła aktywność związana z porą roku. Jej zdaniem teraz nadchodzi kolejny rój meteorów, których wejście w atmosferę będzie szczególnie widoczne w godzinach porannych i taki stan ma potrwać przynajmniej do kwietnia.

 

Świadkowie upadku meteoru nie uważają jednak, że było to zwykłe wydarzenie. Być może to tylko przewrażliwienie po pokazie możliwości kosmicznych zagrożeń zaprezentowanym w Czelabińsku, ale uspokajanie ludności sugerując, że zagrożenie nie istnieje to przesada w druga stronę.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika kaszub

20 , 21 marca kolejne

20 , 21 marca kolejne przebiegunowanie na słońcu
wpiszcie sobie w google : "suski przepowiednie" i pierwsza pozycja od góry ,zabronione jest kopiowanie więc tego nie robię,tam jest sporo ciekawych informacji - poczytajcie

Portret użytkownika gość

dlaczego meteoryty

dlaczego meteoryty eksplodują? na chłopski rozum to tylko kamień a nie żadna bomba! czy kamień przelatując przez atmosferę i nagrzewając się ma prawo eksplodować? czy nie powinien raczej spaść "gorący" na ziemię?

Portret użytkownika Pio'76

  Ciekawe jakie daty są

 
Ciekawe jakie daty są kolejne. Już przeżyłem jakieś pięć końców świata. Niestety trzeba brać życie we własne ręce i sobie z nim radzić. 
Szansa na rozwiązanie naszych problemów przez siłę wyższą, czy to w postaci katastrofy globalnej, ufoludków czy palca bożego jest taka sama od tysięcy lat i wciąż tak samo przez wielu wyczekiwana. Geneza tego oczekiwania jest ta sama i tkwi głęboko w ludzkiej psychice. W prawdzie każdego dnia zbliżamy się do jakiegoś katastroficznego wydarzenia, tyle że jak dotąd żadna wyznaczana data się nie sprawdziła, wiec i przyszłe daty są wielce nieprawdopodobne.

Strony

Skomentuj