Eksplozja meteorytu nad Omskiem

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Nad Omskiem 18 grudnia br. eksplodował meteoryt i w związku z tym już drugi dzień trwają ożywione dyskusje na rosyjskich portalach społecznościowych.

 

O potężnym błysku światła nad Omskiem informuje portal Gorod55.ru, a w Internecie opublikowano już wiele filmów, dotyczących tego zdarzenia.

Teraz wszyscy próbują wyjaśnić, co to było? Jedni mówią o ćwiczeniach na poligonie, drudzy o burzy i piorunie, a jeszcze inni o UFO. Komentatorzy nawiązują też do wydarzeń, które miały miejsce roku temu w pobliżu Uralu. Podobne zjawisko nakręcono też w Murmańsku w kwietniu 2014 roku.

 

Władimir Krupko, znany w Omsku astronom, powiedział:

„W atmosferze doszło do eksplozji małego ciała niebieskiego około 80 km nad Ziemią. Meteoryt drastycznie spowolnił z powodu gęstości w atmosferze, a cała energia ruchu przekształciła się w ciepło i światło - stąd jasny błysk".

Rozbłysk nad Omskiem widać było w różnych miejscach miasta. Najprawdopodobniej doszło tam eksplozji meteorytu w atmosferze.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika blondas

a moze ktos komus cos

a moze ktos komus cos zestrzelil? satelite np.,a taki meteoryt to jak by wlecial to zamiast blysku nie powinno byc swiatlo oslepiajace trwajace jakis czas? tak sobie wlatuje i sekunda i juz sie spala kawal glazu??

Skomentuj