Eksplozja meteoru nad Stanami Zjednoczonymi

Kategorie: 

Źródło: kadr z Youtube

Nad Pensylwanią zaobserwowano bardzo jasny bolid, który rozświetlił niebo w nocy 17 lutego 2015 roku. Meteor spalił się w atmosferze wybuchając w stratosferze.

 

Według szacunków NASA kosmiczna skała, która spowodowała to zjawisko miała około 60 cm średnicy i ważyła mniej więcej 225 kg. Obiekt wszedł w atmosferę na zachodzie stanu Pensylwania gdzie został dostrzeżony przez 3 z wielu należących do NASA kamer śledzących upadek tego typu ciał niebieskich.

Ustalono, że prędkość tego meteora to 72 420 km/h, co oznacza, że pochodził on z kosmosu. Gdy meteor spalał się w atmosferze zdołał osiągnąć jasność przewyższająca Księżyc w pełni. Z obserwacji wynika, że obiekt uległ dezintegracji na wysokości około 21 km.

 

 

Artykuł pochodzi z portalu astronomicznego:

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika berbeć

Polskę to nawet kosmiczne

Polskę to nawet kosmiczne smieci omijają z daleka. Tu nie ma nic ciekawegi. Brud smród i ubustwo i kamieni kupa. I jeszcze ten antyPolski rzad,  kłamliwe sondażownie i dziennikarze na rzadowej smyczy.

Skomentuj