Eksplozja gazu zniszczyła blok w Rosji. Dziesiątki mieszkańców zaginęło

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Dziś około godziny 6 rano czasu lokalnego, w jednym z bloków mieszkalnych w mieście Magnitogorsk na Uralu miała miejsce eksplozja gazu. Wybuch spowodował zawalenie się jednej z sekcji bloku.

 

Służby wciąż pracują na miejscu, a dokładna liczba ofiar śmiertelnych pozostaje nieznana. Federalna Służba Bezpieczeństwa potwierdziła śmierć czterech osób. Z gruzów dotychczas udało się wydobyć tylko cztery osoby, które przewieziono do szpitala, a los 68 kolejnych pozostaje nieznany.

Przyczyną tej tragedii był wybuch gazu, który poważnie uszkodził budynek, a już po kilkunastu minutach zawalił się cały sektor. Eksplozja zniszczyła w sumie 48 mieszkań w 10-piętrowym bloku. Około 110 osób straciło dach nad głową.

Na miejsce katastrofy wysłano setki ratowników, którzy przeszukują gruzy w poszukiwaniu ofiar. Operację utrudnia niska temperatura, która aktualnie wynosi -16 stopni Celsjusza, a w nocy spadnie do ponad -23 stopni.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

Mylisz się. Słuchy chodzą, że

Mylisz się. Słuchy chodzą, że za wysadzeniem w powietrze tych bloków stała jakaś teresa z Torunia. Nie próbuj więc odwracać uwagi od siebie w tej kwestii, zrzucając winę na kogoś innego. 

PS: A tak poważnie, jeżeli masz dowody, to je przedstaw, a jeżeli nie masz, to nie piernicz głupot. Oskarżyć bezpodstawnie kogoś o wszystko może każdy idiota.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika SurvivorMan

Jeszcze się musi wiele

Jeszcze się musi wiele nauczyć od towarzyszy z Waszyngtonu... Gdy oni wysadzili w powietrze World Trade Center, efekty uyskali o wiele lepsze! Najpierw zamordowali prawie 3000 własnych obywateli, a potem jeszcze z tej okazji wybrali się na pielgrzymkę na Bliski Wschód i tam już wymordowali od 2003 roku blisko milion ludzi i totalnie zniszczyli 4 suwerenne państwa!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika kolo21

U mnie stoi tego dziadostwa

U mnie stoi tego dziadostwa od cholery. Poprzekrzywane, powyginane od wiatru. Podobno jakieś kotwice przerdzewiały i ich wymiana jest nie mozliwa. A więc kwestia czasu, aż zaczną walić sie, jeden po drugim. Pamietam jak za komuny, ludziska dumni byli, że dostali mieszkanie w bloku. Istne zarozumiałe państwo z nich było. Gardzili pospulstwem z kamienic.  Więc czekam i doczekać się nie mogę:)

kolo21

Portret użytkownika &

Te bloki były faktycznie źle

Te bloki były faktycznie źle zaprojektowane. Przedewszystkim brak jakich kolwiek rozwiązań przeciwpożarowych, aby przejść wzdłuż wieżowca ze schodami w kilku punktach. Jedyne wyjście to szybko uciec na dach i iść tam, gdzie jest bezpiecznie.

Brak rdzenia w takim wierzowcu, budynek trzyma się tylko na ścianach zewnętrznych, podobnie materiał, niektóre podobno były klejone na błoto (w Polsce) ponieważ obywatele w pewnych przypadkach brali beton dla siebie z placów budowy do budowy własnych domów.

Strony

Skomentuj