Eksplozja bomby przy pakistańskim szpitalu spowodowała śmierć ponad 63 osób

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Kwecie, mieście położonym w zachodniej części Pakistanu, doszło dziś rano do ataku bombowego. Władze podejrzewają, że zamachowiec-samobójca zdetonował ładunek wybuchowy, który nosił przy sobie. Według najnowszych szacunków, zginęły co najmniej 63 osoby a 92 kolejne zostały ranne.

 

Wśród poszkodowanych są głównie prawnicy i dziennikarze. Eksplozja bomby miała miejsce przy bramie szpitala. Ludzie zgromadzili się tam gdy do placówki przywieziono ciało zastrzelonego kilka godzin wcześniej prawnika, Bilala Anwara Kasiego, który był szefem rady adwokackiej Beludżystanu. Sprawcy poruszali się motocyklem i otworzyli ogień w kierunku samochodu prawnika, podczas gdy ten jechał do pracy.

Jak dotąd nikt nie przyznał się ani do morderstwa Kasiego, ani do zamachu bombowego. Śledczy będą musieli ustalić sprawców tych dwóch wydarzeń, co będzie bardzo trudne - region graniczy z Iranem i Afganistanem, jest bogaty w gaz i ropę naftową. Operują i zwalczają się tam różne ugrupowania zbrojne.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Co ciekawe w mediach glownego

Co ciekawe w mediach glownego scieku cisza na ten temat. Nie ma sie czym przejmowac przeciez to maks 100 osob martwych. Sami prawnicy i dziennikarze. A moze poprostu sie boja poruszac tematu zeby nie stac sie dla kolejnych terrorystow celownikiem? Skoro tam wysadzili tyle dziennikarzy w powietrze to moga i w Europie. Lepjej temat przemilczec dla swietego spokoju no nie? Niektore rzeczy bywaja zarazliwe. 

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Portret użytkownika eva11

to nie byl cynizm tylko

to nie byl cynizm tylko jakies odczlowieczenie i glupota !

mniemam,ze te plusy to jakas pomylka ,zaslepienie slowem -prawnik i dziennikarz ...?

 

oczyszcza sie i zostaja na niej dobrzy ludzie cieszacy sie czyjejs krzywdy !

czy Ty przypadkiem nie byles kobieta ?

jak dobrze pamietam to pisales - czna, anie czny ..........

Strony

Skomentuj