Eksperyment wykazał, że marihuana obniża ciśnienie krwi

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Naukowcy z Izraela po raz pierwszy zbadali, w jaki sposób używanie medycznej marihuany wpływa na osoby z nadciśnieniem. Okazało się, że taka taktyka leczenia jest bardzo uzasadniona i można ją polecić osobom starszym powyżej sześćdziesiątego roku życia, którym obecnie coraz częściej przepisuje się konopie indyjskie ze względów medycznych.

 

Osoby starsze to najszybciej rosnąca grupa użytkowników marihuany medycznej, ale nie ma wystarczających danych na temat bezpieczeństwa sercowo - naczyniowego tej substancji. Naukowcy z Uniwersytetu Ben - Guriona próbowali dowiedzieć się, jak spożycie konopi wpływa na ciśnienie krwi, tętno i parametry metaboliczne u osób powyżej sześćdziesiątego roku życia z nadciśnieniem.

 

W badaniu wzięło udział 26 mężczyzn i kobiet w średnim wieku siedemdziesięciu lat, którzy używali konopi indyjskich przez trzy miesiące. Ocenę stanu przed i po eksperymencie przeprowadzono na podstawie codziennego monitorowania ciśnienia krwi, badań krwi i innych wskaźników.

 

Naukowcy udokumentowali znaczący spadek dwudziestoczterogodzinnego skurczowego i rozkurczowego ciśnienia krwi po leczeniu. Największy spadek wskaźników nastąpił po trzech godzinach od zażycia konopi indyjskich doustnie (ekstrakt olejowy) lub po paleniu. Pacjenci wykazywali poprawę w ciągu dnia, ale spadek był najbardziej znaczący w nocy.

 

Według autorów przepisywanie konopi indyjskich w celu złagodzenia bólu może również pomóc obniżyć ciśnienie krwi u większości pacjentów.

 

Wcześniejsze badanie przeprowadzone przez izraelskich specjalistów wykazało, że mikrodawki konopi są bezpieczne i skuteczne w zmniejszaniu przewlekłego bólu. Podczas gdy większość badań dotyczących korzyści i bezpieczeństwa medycznej marihuany dla ludzi jest na wczesnym etapie, w wielu krajach konopie są przepisywane pacjentom z różnymi chorobami.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Jak się człowiek zrelaksuje

Jak się człowiek zrelaksuje to mu się ciśnienie obniża czy to za sprawą kofeiny , THC czy alkoholu który rozszerza ścianki naczyń krwionośnych ale najlepszym sposobem bo najzdrowszym jest ruch na świerzym powietrzu , spacer , przejażdżka rowerowa czy cokolwiek innego co wymusza pracę mięśni w połączeniu z oczyszczeniem umysłu z natłoku myśli . Nagromadzona energia w napiętych mięśniach zostaje uwolniona a ściśnięte nimi dotąd naczynia krwionośne odzyskują pełny przekrój i przepływ krwi zostaje w pełni odzyskany co redukuje jej ciśnienie , organizm się dotlenia i serce nie musi już siłą wymuszać jej przepływu a tętno spada . I nie zastąpią tego dobrodziejstwa żadne leki na nadciśnienie , bowiem jak napisano : "Ruch może zastąpić każdy lek ale żaden lek nie zastąpi ruchu" - inny przykład : bóle stawowe - ruch wymusza ich smarowanie , oczyszczanie i regenerację.

Portret użytkownika axell69

Art. sponsorowany,   to

Art. sponsorowany,   to  wynika z sposobów działalność stausowych ZnZ  i IM , zwłaszcza   gdy  ilość   reklam  jest  obszarowo większa niż  ten  wypociny  szanownego redaktora  Tallinna. 

Sponsorowany art  bo  chyba nikt  nie zapomniał  o tym że w " polskich " aptekach  sprzedawana  jest  medyczna i cbd  z plantacji  w Palestyńskiej enklawie   zwanej Izraelem , czyli specyfiki  które z wielką ostrożnością  przepisują " polscy" lekarze .

Autor  tych słynnych tekstów  jeszcze ani razu nie napisał  czego kolwiek własnymi słowami ,a wszystkie mają taki oto schemat < kopiuj -wklej - tłumacz - kopiuj -wklej= art na znz>, Tallinn nawet  nie czyta   tego co "obrabia" , dla jego oczek dziecięcych wystarczy to  że w oryginale  tekst zaczyna się od  słów NAUKOWCY , ale ale !    ci , one naukowe ciało ,   muszą  być z chameryki albo  ziemi  egipskiej  , dopuszcza   jeszcze  tych z kanady i  krainy aborygenów . Nigdy  z palców   stalinna   nie  bylo  tekstu o Polskich  lub  Rosyjskich  naukowcach oraz  to że   przy stallinnowych artach  jest najwięcej  reklam . 

Wracając  do cannabis - od   wieków  znane są  jej dobroczynne  skutki używania, dlatego wyczyn naukowców  pustynnych  uznaję  za kolejny plagiat, kolejny  bo pierwszy nazwali  biblią .

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika jajcek26

Tjaaa tylko żeby te stare

Tjaaa tylko żeby te stare osoby chciały tą maryśkę palić dla zdrowia bo uważają ją za straszny narkotyk i zło konieczne i za chiny ludowe nie wezmą tego do ust. Starzy ludzie to zaściankowa ciemnota perlowska która nic nie rozumie i nie chce rozumieć więc wątpię by to się udało ze strymi PRLowcami.

Portret użytkownika baca

w prlu nie było rewelacyjnych

w prlu nie było rewelacyjnych odkryć "naukowców" z izrela...

bo, w prlu nikt nie musiał się sztucznie rozweselać.... ponieważ tacy "redaktorzy" jak talinn, byli albo trzymani w szkołach specjalnych albo zachęcani do wyemigrowania precz z kraju kwitnącej cebuli

 

Portret użytkownika Przerywa milczenie i juz tak nie wygląda

Tallinin, moze nie wiesz ale

Tallinin, moze nie wiesz ale prawie wszystkie badania nad marychą zostały zniszczone pod koniec ub wieku. To co teraz lansujesz jako odkrycia naukowe to nowy poczatek.

I tym sposobem coś tak oczywistego jak wpływ maryśki na cisnienie znów jest obiektem odrycia. Smile

Założę się, że jutro opublikujesz art, że maryśka działa halucynogennie, za dekadę jej zakażą, a za siedemdziesiąt wszystko od nowa.  No bo cóż tu badać, by niczego nie zbadać. trzeba w kółko badać to samo.

Skomentuj