Eksperyment Krugmana, czyli jak telewizja wpływa na mózg

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Wielu traktuje oglądanie telewizji jako główną rozrywkę w wolnym czasie. Bezrefleksyjnie ufając tym, którzy to medium tworzą, narażamy się jednak na rzeczy, o których nikt w telewizji wprost nie powie…

W 1969 roku niejaki Herbert Krugman, postanowił sprawdzić, co dzieje się z fizjologią mózgu człowieka, podczas oglądania przez niego telewizji. Przeprowadził serię eksperymentów, w których brała udział 20-letnia sekretarka.  

Wielokrotnie powtarzane próby wykazały, że w ciągu 30 sekund mózg przełącza się z  fal beta, oznaczających aktywny, czujny i świadomy tryb jego pracy, na fale alfa, wskazujące na fazę snu REM, relaks lub przebudzenie ze snu: to znaczy stan bezcelowej fantazji i marzeń poniżej progu świadomości.

Gdy obiekt badań zaczął czytać gazetę, niemalże od razu ponownie pojawiły się fale beta, oznaczające wyjście mózgu z fazy snu na jawie.

Testy Krugmana wykazały, że lewa półkula mózgu, która przetwarza informacje w sposób logiczny i analityczny, wyłącza się w czasie, gdy osoba ogląda telewizję. To wyłączenie umożliwia prawej półkuli mózgu, która przetwarza informacje emocjonalnie i afektywnie,  działać w sposób nieograniczony.

To wtedy dochodzi do szturmu na naszą podświadomość. Dlatego korporacje wykorzystują w reklamach perswazję podprogową, za pomocą której wyrabiają u nieświadomych niczego ludzi oglądających telewizję, konkretne potrzeby konsumenckie i nakręcają spiralę sztucznie wytworzonych mód i trendów, do których tak wielu próbuje się potem dopasować.

Dlatego zachęcamy do większej ilości spacerów lub dobrej lektury z kubkiem kakao.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika DarkTech

Obecnie ludziska nie

Obecnie ludziska nie posiadają już telewizorów, lecz kolorowe interaktywne ołtarze ustawione w centralnej części swojego domu. Posiadacze tych ołtarzy z reguły często zmieniają zdanie, co oznacza że własnego zdania nie posiadają. Niestety wielu młodych, wykształconych, z dużych miast - za sprawą fanatyzmu wynikającego z działania ołtarza - już dawno straciło kontakt z rzeczywistością.

Portret użytkownika rgerg

Moja babcia ogląda na okragło

Moja babcia ogląda na okragło telewizje

jednak chleb kupuje normalny, miód tylko ze znajomej pasieki, zadnych serków itp. tylko warzywa , nie kupuje żadnych magazynów itp. nawet buty i ubrania kupuje w starym sklepie (bo jeszcze jest)

 

zatem te wszystkie sugestie nie działają na nią. 

Portret użytkownika Uther Lightbringer

"Telewizja jest jak narkotyk,

"Telewizja jest jak narkotyk, jak się raz spróbuje, to może zostać w organizmie" - Monika Szwaja.

Coś w tych słowach jest. Telewizji nie da się oglądać, a zwłaszcza serwisów informacyjnych, gdzie funkcjonariusze polityczni zwani dziennikarzami do spółki z kolegami po fachu, pseudo-ekspertami i poliykami sączą swoim odbiorcom jad oraz straszą koronawirusem, a ci przez kilka godzin są zapatrzeni w ekran jak w obrazek i zahipnotyzowani rzucają sloganami usłyzanymi w pudle, a także rzucają się z zajadłą agresją na tych, co mają inne poglądy czy ludźmi podważającymi zasadność plandemii i noszenia kagańców.

Portret użytkownika Mojeimię44

Tu nie ma co się śmiać tu

Tu nie ma co się śmiać tu trzeba płakać gdyż telewizja i internet stały się obrazem bestii.

takich ukrytych szatanistycznych symboli jest cała masa zarówno w telewizji jak i internecie. Nawet w polskiej tv jest tego sporo. To saturn jeden z symboli szatana. 

A tu w pseudo chrześcijańskiej tv krzyż do góry nogami. 

Wszystko dlatego, że oni nie są chrześcijanami a masonami. Oni mają swojego Boga który jest bogiem bogatych. Przecież proste jest, że mając pieniądze masz wszystko- raj na ziemi. Bogaty- Boga ty. Rozumiecie? Składnia słowa bogaty jest bardzo prosta do rozłożenia. 

Oczywiście nie wszyscy bogaci są źli. Jest całkiem spora ilość nawróconych lub w trakcie nawracania a my powinniśmy pokazywać im drogę. Jezus nie raz mówił, że nie jest mesjaszem tylko dla ubogich ale dla bogatych też. Jeśli bogaci odrzucili by masońskiego Boga i przestrzegali nauk mistrza Jezusa świat nie byłby taki smutny dla biednych.

Ja tak samo jak autor artykułu polecam wyjść na spacer, usiąść pod drzewem i poczytać jakąś książkę.

 https://youtu.be/ADEpdyCgGEU

Można też usiąść pod drzewem,  powspminać dobre czasy, posłuchać muzyki i pomedytować. 

https://youtu.be/qETfaJXx22g

Nie wolno nam dać się zmanipulować współczesnym informacjom, które zabierają nam wolną wolę. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Quark

A ja w symbolu NATO widzę

A ja w symbolu NATO widzę "zakamuflowaną" sfastykę . https://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_NATO , której ramiona tak jak u niemców zawinięte są w lewo. Ale nie ma się co dziwić , bo tajne stowarzyszenia istniały od zawsze - tak jak "ukryte" państwo. I dobrze , że oni się z tym nie specjalnie kryją bo od razu wiadomo kto z czyjej miski źre. Ale chyba nie wierzysz w jakieś bogi , diabły , szatany i inne "złe duchy" ? To tylko ludzkie bzdurne symbole zaspokajające potrzebę małych ludzi  w zakresie przynależności do czegoś większego i "znacznego" . Tak się oni dowartościowują np. szkodząc - bo to daje im "władzę" .

Strony

Skomentuj