Eksperci z Wielkiej Brytanii wykazali, że "mięso" roślinne jest zdrowsze niż zwierzęce

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Psychologowie z University of Bath wykazali w badaniu ankietowym, że mięso roślinne skutecznie zmniejsza zapotrzebowanie na produkty zwierzęce, zapewniając jednocześnie korzyści dla zdrowia ludzkiego i środowiska. Praca została opublikowana w czasopiśmie Future Foods.

Autorzy badania dokonali przeglądu danych z 43 badań dotyczących różnych skutków spożywania mięsa roślinnego. Ponieważ jest specjalnie opracowany, aby naśladować smak i konsystencję prawdziwego mięsa, jest to wybór nie tylko dla wegetarian, ale także dla tych, którzy starają się ograniczyć spożycie produktów zwierzęcych: 90% konsumentów, którzy jedli mięso i sery pochodzenia roślinnego w rzeczywistości mięsożercy lub fleksitarianie.

 

Jedno z badań wykazało, że zastąpienie 5% wołowiny spożywanej w Niemczech białkiem z grochu może obniżyć emisje dwutlenku węgla nawet o osiem milionów ton rocznie. Inne badanie wykazało, że paszteciki roślinne uwalniają do powietrza o 98% mniej gazów cieplarnianych. Autorzy przeglądu podkreślają również, że produkcja produktów roślinnych zwykle wymaga znacznie mniej gruntów rolnych i wody.

Badania dostarczają również dowodów na korzyści zdrowotne wynikające z mięsa roślinnego, w tym niższy poziom cholesterolu i zdrowszą mikrobiotę jelitową dla tych, którzy je spożywają. Producenci mogą dodawać grzyby i mikroalgi do mięsa roślinnego, zwiększając w ten sposób zawartość w nim aminokwasów, witamin i przeciwutleniaczy. Pomoże to między innymi w zwiększeniu wydajności przyrostu masy mięśniowej: niektóre badania wykazały, że białko zwierzęce jest nadal bardziej dostępne dla mięśni.

 

„Pomimo niesamowitych postępów, jakie producenci żywności pochodzenia roślinnego poczynili w ostatnich latach, wciąż istnieje ogromny potencjał, aby poprawić ich smak, konsystencję i metody gotowania. Istnieje również ogromny potencjał innowacji w zakresie składników i procesów poprawiających ich właściwości odżywcze - na przykład w celu zwiększenia zawartości witamin ”- powiedział autor badania, dr Chris Bryant z University of Bath.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

"Eksperci"  mać jego

"Eksperci"  mać jego rozczochrana...Wszędzie """"Eksperci od wszystkiego"""""  Mięso roślinne jego rozczochrana ! ....Ja też jako EKSPERT to powiem, że mięcha prawdziwego to NIC nie przebije i w dodatku zdrowe jest. Chociaż z drugiej strony to ja ekspert ,to powiem, że mięcha niezbyt lubię a roślinnego to już wcale....ale innym, to powiem, że jedzta co smakuje bo nadejdzie czas kiedy nic nie zjedzdzzcta i to będzie dopiero problem.Ja ekspert wam to i sobie powiem. A kto sobie da napluć do mózgu, to i tak będzie miał naplute .

Portret użytkownika Jack Ravenno

Po tym nazistowskim

Po tym nazistowskim przedstawieniu niech lepiej brytyjscy "uceni" wyluzują, bo ich udział w infekcjonistycznym przedstawieniu przekreśla cały tzw. "dorobek" uconej myśli brytyjskiej. Krótko mówiąc - szli na chuj! A kto ich posłucha - sam sobie winien!

PS 23,4

Portret użytkownika Turkuss

Szanowni,

Szanowni,

Pomijając aspekt zdrowotny tego "pokarmu", którego nawet najmędrsze umysły jeszcze nie znają, to niech mi ktoś na tzw. "chłopski rozum" wytłumaczy:

- jak to możliwe, że zwierzęta chodowlane, które same jedzą, chodzą i się ogrzewają powodują większy ślad węglowy niż jedzenie, którego produkcja wymaga dużych nakładów energii?

- dlaczego jedzenie sztuczne jest takie drogie?

- ile ton CO2 powstanie przy budowie całej infrastruktury do produkcji sztucznego mięsa?

W zasadzie to takie pierwsze pytania, które mi się nasuwają. Bo są jeszcze te związane z kosztami likwidacji rolnictwa i skutków społecznych.

Pozdrawiam,

Portret użytkownika BG-OG

- jak to możliwe, że

- jak to możliwe, że zwierzęta chodowlane, które same jedzą, chodzą i się ogrzewają powodują większy ślad węglowy niż jedzenie, którego produkcja wymaga dużych nakładów energii? - JAK TO JAK , TAK SAMO JAK AUTA ELEKTRYCZNE SĄ EKOLOGICZNE . KWESTIA ZYSKÓW KORPORACJI I WYSOKOŚCI ICH WPŁAT NA FUNDACJE TYPU : GREEPIC

- dlaczego jedzenie sztuczne jest takie drogie? BO TRZEBA ZADOWOLIĆ AKCJONARIUSZY I RYNKI FINANSOWE

- ile ton CO2 powstanie przy budowie całej infrastruktury do produkcji sztucznego mięsa?

TYCH DANYCH NIKT NIE PODA, TAK JAK NIE PODAJĄ DANYCH W SPRAWIE RECYCLINGU BATRII AUT ( ORAZ ICH PRODUKCJI) , ŁOPAT WIATRAKÓW , WYPRODUKOWANIA TURBIN , PANELI SŁONECZNYCH. I TAK SAMO JAK NIE PODADZĄ O ILE "NIBY" WZROSŁO CO2 I ZUŻYCIE PRĄDU, OD KIEDY BIG-TECH ROZWINĄ SZALEŃSTWO INTERNETU, TELEFONÓW I KOMUTERÓW W KAŻDYM DOMU ( CZYLI OD 15 LAT) , GIGANTYCZNYCH SERWEROWNI.  A TO WSZYSTKO, NAJLEPIEJ WYMIENIANE CO ROKU W RAMACH "EKO-STYLU ŻYCIA". JA MYŚL,Ę ŻE SAM BIG-TECH TO OKOŁO 50 % WIĘCEJ ZAPOTRZEBOWANIA NA PRĄD, O DOSTAWIE KURIEREM "DO DOMU" NIE WSPOMNE ( SPALANE PALIWO) .

Portret użytkownika Q

Nie ma czegoś takiego jak

Nie ma czegoś takiego jak mięso roślinne". Może być zamiennik, substytut lub alternatywa ale nie "mięso". Hindusi prawie nie jedzą mięsa i żyją ale klimat mają gorący u nas jest też insza kultura. Niech każdy je to co chce i nikt nie ma prawa nikomu wyznaczać "trendów żywieniowych" a naukowcy, eksperci i inni kombinatorzy niech się lepiej zajmą czymś pożytecznym np. poszukiwaniem sposobu na posprzątanie świata i orbity okołoziemskiej ze wszystkich śmieci się po ziemi walających.. a nie tym co kto i kiedy ma jeść.  Tak jak wspomniałem już przy innej okazji, gdyby każdy miał możliwość wychodowania żywności dla siebie (możliwość nie konieczność) to i takich dylematów by nie było. Ludzi jest za dużo - szczególnie w miastach, gdzie nieżadko panuje masakryczne zagęszczenie na km2. A przecież miasta powstały jako centra skupiające rzemieślników, usługodawców i wytwórców tych wszystkich przedmiotów których ludzie na wsiach (producenci żywności) potrzebowali. I do przywrócenia takiego modelu społeczeństwa należy powrócić - małych miasteczek, będących zapleczem "przemysłowym" dla wiosek - wtedy wszystko wróci do normy i te "ichnie" problemy znikną. Trzeba mocno ograniczyć swobodę rozmnażania się zaczynając od tych, którzy społeczeństwu szkodzą. Po co ktoś chce mieć dzieci ? Bo to warunkuje przetrwanie (przynajmniej kiedyś tak było) plemienia, rodu itd. dziś nie ma już obawy o "wymarcie" zatem wystarczy proste ograniczenie do 1 max. 2 dzieci. To z czasem samo w sobie spowoduje redukcję ludności - w dłuższej perspektywie. Samoograniczenie da tu powszechne korzyści w postaci zwiększenia dobrobytu, zmniejszenia zanieczyszczenia i konsumpcji surowców nieodnawialnych. Niestety rządy myślą dokładnie na odwrót.. proponuję zainteresować się kwestią tzw. "mega metropolii". Dla miasta Singapur w roku 2060 prognozuje się wzrost zagęszczenia do... 100.000 osób na km2 ! Gigantyczne wierzowce mają tą "chałastrę" pomieścić... a jak pytam poco to, po kiego grzyba ?

Portret użytkownika Dzik

Śnięte ryby - kolejny owoc

Dziś 15.08 po raz kolejny Polacy świętują swoją głupotę czyli nieprawdziwy katolicki dogmat w wzięciu Marii do nieba z ciałem co oczywiście nie miało miejsca i jest tylko kolejnym katolickim wymysłem. Biblia nic nie mówi o śmierci Marii ani nie wspomina ponownie o Marii po Dziejach Apostolskich

Czy Polacy mają być zawsze biedni i głupi modląc się wcześniej do kawałków drewna a teraz do obrazu w drewnie bo im tak kazali dla swojego zysku Paulini z Częstochowy? Czy Paulini z Częstochowy rządzą Polską czy Polską rządzi polski rząd?

"Biada temu, kto mówi do drewna: Obudź się! a do niemego kamienia: Rusz się! Czy może on dać wskazanie? Przybrany jest złotem i srebrem, lecz ducha w nim nie ma żadnego,"Abuk 2:19

Serce narodu polskiego nie bije w bałwochwalczym kulcie obrazu królowej niebios potępionego w Biblii:

" Dzieci zbierają drwa, a ojcowie rozniecają ogień; kobiety ugniatają ciasto, aby wypiekać placki dla królowej niebios, cudzym bogom wylewa się ofiary z płynów, aby mnie obrażać." Jer 7:18

wpiszcie w google: eliasz kult królowej nieba

https://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/krolowa.htm

"Nierozumni są ci, którzy noszą swojego bałwana z drewna i modlą się do boga, który nie może wybawić." Iz 45:20

"Mój lud radzi się swojego drewna, a jego kij daje mu wyrocznię, gdyż duch wszeteczeństwa ich omamił, a cudzołożąc odstąpili od swojego Boga. "Ozeasz 4:12

Czym jest wniebowzięcie Marii?

https://www.gotquestions.org/Polski/wniebowziecie-Marii.html

Nauczanie, że wniebowzięcie Marii jest krokiem w kierunku czynienia jej równą Chrystusowi, jest tak naprawdę proklamowaniem bóstwa Marii a Biblia mówi wyraźnie, iż jest tylko jeden pośrednik:

"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus” 1 list Tym 2:5

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Strony

Skomentuj