Eksperci wzywają do stworzenia "Arki Noego" dla mikroorganizmów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Ludzkość przygotowuje się na najgorsze scenariusze. W Arktyce mamy już globalny bank nasion. Aktualnie trwają prace nad bankiem genów wszystkich żyjących istot na Ziemi. Naukowcy z Uniwersytetu Rutgersa w New Jersey uważają, że powinniśmy również stworzyć bank mikroorganizmów.

 

Nowa „Arka Noego” składałaby się z pożytecznych bakterii, pobranych od ludzi, których mikrobiomy pozostają nietknięte przez antybiotyki, złą dietę, urbanizację i inne negatywne czynniki. Ludzki mikrobiom zawiera bowiem tryliony mikroskopijnych organizmów, które żyją w naszych ciałach i pomagają nam utrzymać zdrowie.

Naukowcy z Uniwersytetu Rutgersa w New Jersey porównali taki bank mikroorganizmów do globalnego banku nasion, który powstał w norweskim archipelagu Svalbard na wyspie Spitsbergen. Ich zdaniem, ludzkość musi zachować różnorodność ludzkiej mikroflory, dopóki jeszcze istnieje. Na przestrzeni ostatnich kilku pokoleń zaczęliśmy tracić różnorodność mikrobiologiczną, co przyczyniło się do prawdziwej pandemii różnych zaburzeń, w tym zaburzeń odporności.

Bank mikroorganizmów działałby na tej samej zasadzie, co bank nasion. W przyszłości moglibyśmy zapobiec różnym chorobom poprzez wprowadzenie do organizmów utraconych drobnoustrojów. Zdaniem naukowców, powinniśmy jak najszybciej pobrać pożyteczne bakterie z odległych populacji Afryki i Ameryki Południowej, które mają największą różnorodność mikroflory, dopóki nie doświadczyły skutków urbanizacji.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

A może to jest tak,że jeśli

A może to jest tak,że jeśli coś na ziemi wyginie bo zabraknie naturalnych warunków (ekosystemów do życia),to nie po to wyginie, żeby potem człowiek zajmował się ich rozsiewaniem jak sam wyginie.Może zmiana warunków jest po to, aby stare wyginęło a NOWE do nowych warunków (jeśli w ogóle będą jeszcze jakieś warunki do życia) powstało ? Zwyczajnie do tych "nowych warunków" dopasowane.

 

----> Przepraszam wszystkich za moje wypowiedzi jeśli tylko czują się nimi w jakikolwiek sposób urażeni .Cierpię bowiem na sztuczną inteligencję.

Portret użytkownika minoduesp

A czy nie lepiej zamiast

A czy nie lepiej zamiast tworzyć bakteryjne "archiwa" zwyczajnie odejść od chemizacji żywności aby żołądków ludzkich nie wyjaławiać ? Ja wiem ,że są na świecie specjaliści od rozwiązywania problemów ,które sami stworzyli ale nie oto chodzi ! Bo z jednej strony pakują "dodatki" do już i tak pseudożywności a z drugiej reklamy telewizyjne namawiają do łykania "cudownych tabletek" na wszystko począwszy od pierdzenia... Podstawowa zasada zachowania zdrowia mówi : po pierwsze NIE SZKODZIĆ !

Portret użytkownika Tomasz Czartoryski

Może historia arki Noego to

Może historia arki Noego to po prostu nazwa projektu, która została tak opisana (model potężnej łodzi walczącej z powodzią), aby ludzie mogli pojąć te procedury. albo był to opis wydarzeń, które dopiero nastaną, lub ludzie cyklicznie tworzą takie banki przed globalnymi zmianami? Bez względu na to, w jaki sposób się to odbywa, być może jest to sponsorowane i działa pod przewodnictwem bytów boskich.

Pojawiłby się tutaj kontrargument mówiący, iż Oni sami potrafiliby to zrobić dużo lepiej, lecz powstaje pytanie, czy chcieliby to robić samodzielnie, czy woleliby zostawić to ludziom, którymi mogliby pokierować do tego, nie pozbawiając ich odpowiedzialności.

Skomentuj