Eksperci wymienili wydarzenia, które mogą doprowadzić do końca świata

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Eksperci stwierdzili, że koniec świata może nastąpić zarówno w wyniku działalności człowieka, jak i klęsk żywiołowych. Sporządzili listę wydarzeń, które mogą doprowadzić do apokalipsy. Jednym z powodów, które mogą doprowadzić do zniszczenia wszelkiego życia na Ziemi, jest rozwój nanotechnologii. Według przedstawicieli Instytutu Przyszłości Ludzkości prawdopodobieństwo wyginięcia ludzi do początku XXII wieku wynosi 19%.

Nanotechnologie będą wykorzystywane w transporcie, medycynie, budownictwie. Jednocześnie rozwój takich technologii może prowadzić do powstania broni. Jest prawdopodobne, że roboty-owadzie zostaną stworzone w oparciu o nanotechnologię do niszczenia ludzi. W przeciwieństwie do innych broni są niewidzialne i bardzo trudno będzie je skontrować.

 

Potężne erupcje wulkanów mogą również doprowadzić do końca świata. Naukowcy twierdzą, że najbardziej masowe wyginięcie żywych organizmów na planecie miało miejsce w okresie permsko-triasowym. Wtedy zniknęło 90% mieszkańców mórz, 7% kręgowców i większość owadów. Doprowadziło to do erupcji wulkanów na terenie współczesnej Syberii, które podgrzały oceany i wywołały efekt cieplarniany. Gdy pył opadł, w powietrzu znajdowała się duża ilość dwutlenku węgla, co prowadziło do jeszcze większego nagrzewania powietrza i wzrostu toksyczności gleby i powietrza. Naukowcy zauważają, że ludzkość zbliża się do podobnego scenariusza.

Sztuczna inteligencja niesie ze sobą nie tylko pozytywne aspekty. Ekspert Nick Bostrom ostrzega, że ​​superinteligentne komputery mogą zniszczyć świat, jak to miało miejsce w filmie Terminator. Podczas programowania człowiek może popełnić błąd, który doprowadzi do końca świata. Dzieje się tak, ponieważ nauka pracuje nad samodoskonaleniem komputerów, w wyniku czego komputery mogą stać się znacznie potężniejsze i mądrzejsze, niż można by się spodziewać. Naukowcy rozważają również możliwość samozniszczenia systemu i późniejszej eksplozji.

Nie można też zapominać o konfliktach zbrojnych, które nie przynoszą korzyści ludzkości i innym organizmom na planecie. Do tej pory uzbrojenie głowic nuklearnych przez same Stany Zjednoczone i Rosję szacuje się na ponad 3000 jednostek każdy. Broń tego typu posiadają również Chiny, Wielka Brytania, Francja, Indie, Pakistan, Korea Północna. A to tylko te kraje, które są znane. Inne kraje również eksperymentują w dziedzinie broni jądrowej. Dokładna liczba głowic nuklearnych jest obecnie nieznana, ale 15 000 takich głowic jest w stanie zabić ponad miliard ludzi w ciągu pierwszej godziny ich użycia. Reszta ludzi zostanie zniszczona przez chorobę popromienną.

Zagrożeniem dla Ziemi jest też niezmiennie zderzenie z dużą asteroidą. Naukowcy twierdzą, że około 60 milionów lat temu taka kolizja doprowadziła do zniszczenia 75% żywych istot. Następnie asteroida spadła w rejonie współczesnego Meksyku. Siła uderzenia była 500 miliardów razy większa niż bomba zrzucona na Hiroszimę.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Bez specjalnego fantazjowania

Bez specjalnego fantazjowania, to powiem, że te najbliższe i realne zagrożenia to koniec Cywilizacji z powodu : WOJNY,GŁÓDU i z tego wynikających potem ZARAZ Żadni kosmici i asteroidzi. Wymieniłem te najbardziej bliskie,możliwe i doskonale zabójcze.

Portret użytkownika Obserwator

Koniec świata każdy ma jak

Koniec świata każdy ma jak umiera :

Izajasza 45: 18  Bo tak powiedział Jehowa, Stwórca niebios,+ On, prawdziwy Bóg,+ Ten, który ukształtował ziemię i który ją uczynił,+ który ją mocno ugruntował,+ który nie stworzył jej po prostu na nic, który ukształtował ją po to, ŻEBY BYŁA ZAMIESZKANA :+ „Jam jest Jehowa i nie ma nikogo innego.+

Kaznodziei 1:  Pokolenie odchodzi+ i pokolenie przychodzi,+ lecz ziemia stoi aż po czas niezmierzony.

Psalm 37: 10  I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca;+i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie.+ 11  Lecz potulni posiądą ziemię+i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju.+

29  Prawi posiądą ziemię+i będą na niej przebywać na zawsze.+

Mateusza 5:  „Szczęśliwi łagodnie usposobieni,+ gdyż oni odziedziczą ziemię.+

Objawienia 21:  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

Mateusza 24: 35  Niebo i ziemia przeminą,+ lecz moje słowa na pewno nie przeminą.+

Portret użytkownika Ruchomy Cel

"Popular Front" - to oddolna

"Popular Front" - to oddolna organizacja medialna, która koncentruje się wyłącznie na wojnie i konflikcie. Sięgamy głębiej niż wiadomości z głównego nurtu w sposób, który sprawia, że ​​ważne relacje z wojny są dostępne dla wszystkich. Nie interesują nas agendy, trendy polityczne ani argumenty online. Jesteśmy również w 100% niezależni. Skupiamy się na niszowych szczegółach współczesnej wojny i niedostatecznie zgłaszanych konfliktów, z filmami dokumentalnymi, podcastem, magazynem i nie tylko."

https://www.popularfront.co

---

Popular Front - YouTube

https://www.youtube.com/c/PopularFront/videos

===

Portret użytkownika moon fake

Największe zagrożenie końcem

Największe zagrożenie końcem świata to właśnie istnienie ekspertów zwłaszcza gdy ich zamordystyczna dogmatyka okaże się błędna. Boją się o CO2 który jest NATURALNYM gazem, jednocześnie nie sprzątając swojego syfu z fabryk i po śmierdzącym paliwie samochodowym a zadymiać chcą atmosferę myśląc że usmaży ich Słońce . Bill Gates który myśli że wirusy komputerowe to to samo co biologiczne, oraz inne nieuki na poziomie amerykańskiego koledżu które siedzą w NASA.

Portret użytkownika moon fake

Machnij ręką na ten wyżebrany

Machnij ręką na ten wyżebrany i powodujący przywiązanie do systemu sex. Dzieci ogrody kredyty samochody. Nie ma lepszych hobby? Seks to materializm, nic ciekawego w Tobie nie buduje. To tylko kolejny matrix . Systemowy to pieniądz a biologiczny to seks. Jednak jesteś duchem który ma ciało (na chwilę) nie odwrotnie. Zasłania tylko widok na prawdę. Chyba że lubisz mieć problemy

Portret użytkownika Q

Faktycznie trzeba być

Faktycznie trzeba być utytułowanym ekspertem by zajmować się wymyślaniem co nam się może przydarzyć złego .. A wiecie skąd się biorą ci współcześni "naukowcy i eksperci" ? Namnożyło się ich zaraz jak tylko studia pokończyli , które dzisiaj są tyle warte co przed wojną gimnazjum na wsi. Jak mawiał prof. Wolniewicz "masa ciągnie w dół" - i oto mamy tych "naukowców" co to wymyślają koło na nowo .. Szkoła powinna być kuźnią talentów a nie manufakturą produkującą miernoty z dyplomem.

Wracając do tematu , to czy ludy pierwotne (ci przed nami) też się głowili co ich może zabić ? Chyba nie , raczej się zastanawiali co tu zrobić , żeby lepiej było jak jest i tym się powinniśmy zająć. Są rzeczy na które mamy wpływ - jak wzajemne relacje i nasze na ziemię oddziaływanie - i te które są poza naszą "jurysdykcją" , czyli katastrofy naturalne i kosmiczne. 

Dlaczego ktoś uważa , że jeśli powstanie sztuczna świadomość (inteligencja) to będzie ona nam zagrażać ? A może okaże się , że taki sztuczny rozum od razu zrozumie głupotę cechującą ludzi i powie im przez głośnik ... ludziska , co wy robita , opamiętajta się ! 

Kończąc powiem tak , świat ludzi jest jak okręt na morzu a my ludkowie jak jego galernicy-wioślarze .. i póki każdy będzie machał swoim wiosłem jak mu wygodnie nie patrząc na resztę to do nikąd nie dopłyniemy. Dziś żyjesz - jutro gnijesz , miej to na uwadze i pamiętaj , że nie warto marnować swojego czasu na szkodzenie , jątrzenie i inne takie głupoty .

Gdy każdy uporządkuje i wysprząta swój własny świat jaki ma w głowie to ten na zewnątrz sam się stanie piękny !

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika syriues

Czlowiek.w samozachwycie

Czlowiek.w samozachwycie osiagnie tyle ile warty jest stolec.i w tym stolcu będzie musiał się utytłać.No niestety moznowladcy okultyzmem niszcza świat. Sluchaja złej materii ktora jest niedoskonałą,taki szatan kimże on jest?przeciez bez Boga bylby jedynie pustym słowem.lum jakas legendą. A wiec moznowladcy okultysci się qwa obudźcie, bo przeciw nam i Bogu stawiacie przeszkody.

Portret użytkownika Alien1974

.............................

........................................ Najbardziej ludzkości zagraża Kościół Kat...olicki ze swoją zmienioną przez wyobraźnie wiarą, ponieważ przede wszystkim kapłani tej religii zakłócają łączność z Istotą Wyższą, która koordynuje postęp ludzkości w poszczególnych Kosmosach we Wszechświecie. Nawiązanie poprawnej łączności z Istotą Wyższą zaowocuje m.in. tym, że alter ega ludzi połączą się z kosmicznym eterem, co spowoduje gigantyczny skok cywilizacyjny. Nie będzie już gry surowcami ani wojen, bo ludzie będą w stanie szybciej i skuteczniej reagować na zagrożenia. 

Strony

Skomentuj