Eksperci wyjaśnili, dlaczego spożywanie kapusty jest zbawienne dla zdrowia

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Kapusta jest niedrogim warzywem, które szybko i przez długi czas zaspokaja głód, a jednocześnie zawiera dużą ilość przydatnych substancji potrzebnych organizmowi. Kapusta jest uważana za jedno z najbardziej użytecznych warzyw i ma wiele odmian. Zagraniczni eksperci przeprowadzili szereg badań i ustalili, który rodzaj kapusty jest najbardziej przydatny.

 

Jednym z najpopularniejszych rodzajów tego warzywa na świecie jest biała kapusta. Zawiera dużą ilość witamin, pierwiastków śladowych, kwasów organicznych, w tym witamin U, PP, A, grupy B, kwasu askorbinowego. Dzięki temu można ją stosować jako środek na choroby przewodu pokarmowego, nerek i serca, a ze względu na możliwość długotrwałego przechowywania w surowej postaci cieszy się zasłużoną popularnością przez cały rok.

Inną dobrze znaną odmianą kapusty jest kapusta włoska. Jest ona pod wieloma względami podobna do pierwszego gatunku, ale pod względem zawartości askorbigenu wyprzedziła wszystkie inne odmiany. Wielu uważa, że ta substancja ma właściwości przeciwnowotworowe, ale naukowcy nie potwierdzili jeszcze tego faktu.

 

Innym typem jest kapusta pekińska. Według indyjskich i chińskich naukowców, to warzywo różni się od białej kapusty tylko wyglądem i smakiem, a także jest trochę bogatsze w lizynę, czyli substancję, która wpływa na oczyszczanie krwi. Podobne zdanie eksperci mają o produktach wykonanych z kapusty. Koreańscy badacze odkryli, że podczas fermentacji w kapuście powstają nowe grupy biokomponentów, dlatego najbardziej użyteczną kapustą dla ludzi jest kapusta kiszona.

Stosując właściwą obróbkę cieplną należy pamiętać, żeby uzyskać doskonały smak produktów i zachować maksymalne korzyści z warzyw. Prawidłowe gotowanie warzyw oznacza zachowanie ich wartości odżywczej i smaku w jak największym stopniu. Eksperci podkreślają, że pożądane jest spożywanie warzyw raczej w surowej postaci, ale mają one również pewne zalety także po ugotowaniu.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika keri

Jeśli chirurg stwierdził, że

Jeśli chirurg stwierdził, że konieczna jest operacja kolana, które boli od kilku tygodni i jest w nim woda, jeśli rezonans magnetyczny potwierdził konieczność operacji, to olej medycynę i rób okłady z tłuczonej kapusty. Po okładzie założonym na noc, rano śmierdzi cała pościel i pacjent, lecz po dwu tygodniach mija opuchlizna i ból, po miesiącu można normalnie chodzić.

Ci, którzy uznali, że chirurg wie lepiej i chce dobrze dla pacjenta, dawali sobie z kolana wyciągać wodę, co nie pomogło, potem zrobili operację, która nie pomogła a zaszkodziła, gdyż została zerwana ciągłość torebki stawowej, zrobili kolejną i trudności w chodzeniu powodują, że przygotowują się do trzeciej.

Chcesz być dobrym pacjentem - daj się leczyć całe życie.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Skomentuj