Eksperci: wirus WannaCry mógł zostać stworzony w Chinach, Singapurze lub Korei Północnej

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa cyberprzestrzeni z firmy Flashpoint odkryli, że wirus WannaCry, który zainfekował komputery w 150 krajach, mógł zostać stworzony w południowych Chinach, w Hongkongu, na Tajwanie lub w Singapurze, informuje gazeta South China Morning Post.

 

 

Specjaliści przeprowadzili analizę językową kodu wirusa i okazało się, że program został napisany południowochińskim dialektem. Dodatkowo, wiadomości tekstowe, które pojawiają się na ekranach zainfekowanych komputerów, wyświetlają się po chińsku, a następnie tłumaczone są na język angielski.

 

Wcześniej przedstawiciele rosyjskiej spółki Kaspersky Lab i amerykańskiej Symantec spekulowali, że atak wirusa WannaCry należy wiązać z grupą hackerską z Korei Północnej. Wirus WannaCry zaatakował około 300 tysięcy komputerów w 150 krajach. Od tych, którzy zostali poszkodowani, napastnicy zażądali 600 dolarów kryptowaluty Bitcoin, aby odblokować zainfekowane sprzęty.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Na samym początku podawali iż

Na samym początku podawali iż to był wirus pisany przez i na potrzeby NSA. Potem funkcjonariusze tej miłującej wszechterroryzm organizacji z usa pisali iż "ktoś im wykradł kod źródłowy wirusa". Teraz jest mowa o "chińczyku"..... Widać dzień kolejnej "prowokacja w zatoce " się zbliża wielkimi krokami wraz z kolejnymi lotniskowcami kierowanymi przez ten nadreżim "demokracji" w kierunku Chin... celu zadymy z Kimem i jego "rakietami".

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika n3cr0t

Pewnie nie od Chińczyka a z

Pewnie nie od Chińczyka a z własnej dedukcji. Lepsze własne myślenie, niż przyjmowanie za prawdę słów z tego typu artykułu, gdyż domyślny język chiński również żadnej tezy nie potwierdza.
Mnie ciekawi jak w programie komputerowym, które są pisane w 99% w języku angielskim (1% to jakieś brainfuck-i gdzie nie ma nazw), da się odszukać, że "został napisany południowochińskim dialektem". Może bardziej w tym tekście co jest tłumaczony?
Ale no proszę was... ktoś kto jest w stanie napisać takiego wirusa na pewno jest w stanie powrzucać takie banalne "zmyłki". Jak szukać to nie po powierzchni, bo tutaj na pewno nikt głupiego błędu nie zrobił.

Skomentuj