Eksperci są przekonani, że wyniki wyborów w trzech amerykańskich stanach zostały zmanipulowane na niekorzyść Clinton

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykańskie lewactwo jeszcze się nie otrząsnęło po przegranej w wyborach prezydenckich ich nieszczęsnej kandydatki - Hillary Clinton. Niektórzy jednak wciąż mają nadzieję, że tej "katastrofie" można jeszcze zapobiec i wskazują, że Donald Trump wygrał tylko dzięki manipulacji głosami.

 

Pojawiła się więc nowa nadzieja, że w rzeczywistości to Hillary Clinton mogła wygrać wybory. Grupa prawników oraz informatyków zwróciła się do sztabu kandydatki Demokratów w sprawie konieczności ponownego przeliczenia głosów w Michigan, Wisconsin i Pensylwanii. Mieszkańcy tych stanów głosowali w większości za Donaldem Trumpem. Zdaniem specjalistów, mogło tam dojść do ataków hakerskich na systemy głosowania.

W Wisconsin, Clinton otrzymała o 7% mniej głosów w hrabstwach, które stosują elektroniczne systemy głosowania, w porównaniu do hrabstw, gdzie używa się skanerów optycznych i papierowych kart. Eksperci wskazują, że kandydatka Demokratów mogła utracić nawet 30 tysięcy głosów, podczas gdy Clinton przegrała z Trumpem w Wisconsin różnicą 27 tysięcy głosów.

 

Nie ma obecnie żadnych dowodów, które wskazywałyby na jakiekolwiek nielegalne działania hakerskie z zewnątrz, ale ponowne przeliczenie głosów podobno i tak nastąpi aby upewnić się, czy Donald Trump rzeczywiście wygrał te wybory.

Hillary Clinton jeszcze nie skomentowała tej sprawy a czas na złożenie wniosków o ponowne przeliczenie głosów w stanach Wisconsin, Pensylwania i Michigan upłynie odpowiednio w piątek, poniedziałek i w środę. Ponadto, osoba wnioskująca o przeliczenie głosów musi pokryć związane z tym koszta, tj. ponad 2 miliony dolarów. Co ciekawe, kandydatka Partii Zielonych, Jill Stein, zbiera już pieniądze, choć ostateczna decyzja w tej sprawie musi zostać podjęta przez Hillary Clinton.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika MiamiVibe

Nie jestem ani za killary ani

Nie jestem ani za killary ani za Trumpem, ale gdy w latach młodości ta pierwsza bawiła się w hipisów, to Trump już trzaskał ciężkie biznesy Smile Dla hillary polityka to sposób na życie, natomiast Trump rzeczywiście coś może zmienić bo kasy ma jak lodu i coś umie robić (branża budowlana) poza pier****** bzdur jak to u polityków, którzy znani są tylko z tego że są politykami.

Strony

Skomentuj