Eksperci potwierdzają, że znaleziony na wyspie Reunion fragment skrzydła należy do zaginionego lotu MH370

Kategorie: 

Źródło: Twitter
Okazuje się, że odnaleziona na francuskiej wyspie Reunion klapolotka rzeczywiście należy do zaginionego Boeinga 777, który w zeszłym roku zaginął w tajemniczych okolicznościach. Daje to więc nowe nadzieje w poszukiwaniach wraku tej maszyny.

 

Eksperci starali się być bardzo ostrożni podczas analiz znalezionego obiektu ale teraz istnieje stuprocentowa pewność, że mamy właśnie do czynienia z fragmentem zaginionego samolotu. Mamy zatem dowód na to, że lot MH370 po prostu rozbił się, a nie został porwany przez kosmitów, jak głosiły niektóre teorie.

Wyspa Reunion położona jest w zachodniej części Oceanu Indyjskiego niedaleko Madagaskaru. Odnalezienie samolotu będzie z pewnością bardzo trudne, gdyż nie wiemy gdzie dokładnie maszyna mogła upaść. Fale mogły roznieść szczątki Boeinga 777 po całym oceanie.

 

 

Źródło: http://www.reuters.com/article/2015/09/03/us-malaysia-airlines-crash-france-idUSKCN0R31S520150903

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zadzak

Mogli przecież wyrzucić

Mogli przecież wyrzucić fragment skrzydła tego samolotu i go "odnaleźć" w celu uwiarygodnienia tego że się rozbił. Ja bym tak właśnie zrobił jakbym chciał ukryć uprowadzenie pasażerów lub ładunku. Przecież to dalej nie ma sensu. Samolot zniknął z radarów, zero łączności, całkiem zmieniona trasa i nie wiadomo kto i dlaczego. Jestem przekonany że nic więcej z tego samolotu już się nie odnajdzie.

Skomentuj