Eksperci ostrzegają: ryby z Morza Bałtyckiego mogą być bardzo niebezpieczne

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Poziom skażenia toksynami łososia, śledzia i dorsza, złowionego w Morzu Bałtyckim, jest bardzo wysoki. Eksperci ostrzegają, że istnieje niebezpieczeństwo związane z wykorzystaniem bałtyckich ryb w przetwórstwie żywności, donosi skaties.lv.

 

 

Argumenty naukowców przedstawiono na konferencji, która odbyła się w Rydze. Wzięło w niej udział około 800 ekspertów z całego świata. Według nich, Bałtyk jest stale zanieczyszczany, głównie chemią gospodarczą i kosmetykami. Substancje trafiają do kanalizacji i w konsekwencji, docierając do morza, przyczyniając się do niedotlenienia. Bardzo niebezpieczna jest mikroplastmasa zawarta w kosmetykach, szczególnie w piance do golenia.

 

Naukowcy podkreślają, że zanieczyszczenie śledzia w Bałtyku jest pięć razy większe niż zanieczyszczenia ryb w Oceanie Atlantyckim. Trucizny kumulują się głównie w wątrobach ryb i w ikrze śledzi. Ponadto, im cięższa tusza, tym większe prawdopodobieństwo występowania dioksyn.

 

Dlatego miłośnicy wątróbek z dorsza powinni zachować ostrożność przy wyborze ryb do konsumpcji, a w niektórych przypadkach całkowicie zrezygnować z ich stosowania w kuchni.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

Czemu jesteście tacy wszyscy

Czemu jesteście tacy wszyscy naiwni ? ? ! Jakie toksyny w piance do golenia ? Jakie w perfumach itp.? Gdzie są wyniki badań jakie to toksyny ?
Wystarczy rybkę wsadzić do gamma spektrometru i całe te durne wymysły są obalone!
Robią was w konia, bo wiedzą, ale nie mogą oficjalnie powiedzieć prawdy skąd się wzięły toksyny...
Stąd www.corium.cba.pl i www.enenews.com
To jest ponad 5.5 roku opadów deszczowych wszędzie na całym świecie - ryby to filtrują bez przerwy tak jak my oddychamy i zbieramy ten syf do płuc tyle że ryby mają to w wodzie a tam jest jeszcze większe stężenie Fukushimskich toksycznych pierwiastków...

Teraz takie pytanie - każdy z was zna jakieś tam jezioro przy swoim domu tak ?
Co by było gdyby deszcz i śnieg przestał do niego padać a wszystkie dopływy zostały by zamknięte że do jeziora nie dochodziła by żadna woda ? Co by było gdyby tak było przez 5 lat ?
A no to by było że jezioro by znikało w oczach co roku po około 1 metr mniej - a po 5 latach zostało by mało co po jeziorze (w zależności od wielkości jeziora).
Teraz sobie wyobraź - ile deszczu i śniegu musi padać żeby uzupełnić wodę do stanu normalnego poziomu jeziora (wliczając w to dopływy rzeczki rowy itp bo to tez woda opadowa).
Tyle ile teraz sobie wyobrazileś/łaś właśnie to jest uzupełnienie nie czystej wody a skażonej wody stopionymi reaktorami z Japonii. Powietrze robi pełen okrąg ziemi w 40 dni 5 x 365 / 40 = 45 i tyle razy było już nad nami i wszystko się skotłowało w atmosferze i każdy tym oddycha, każdy to je w owocach i warzywach i pije również jak owe ryby które są toksyczne właśnie od tego wszystkiego co napisałem. (ryby z jezior mają dokładnie to samo co ryby z Bałtyku...) I nie wolno się już kompać w jeziorach, rzekach, morzu bo to przenika z łatwością przez skórę a po nieokreślonym czasie robi raka skóry lub gdzie indziej... Jest apokalipsa bo Fukushima nie została zastopowana do dzisiaj tak jak Czarnobyl po 10 dniach...

Portret użytkownika klrmf

Uwaga na parabeny i talk w

Uwaga na parabeny i talk w kosmetykach, są rakotwórcze, ale podobno najbardziej nafaszerowane chemią są męskie kosmetyki do golenia, polecam stronę H.Różańskiego, który szczegółowo opisuje jak działa chemia w tzw. upiększających kremikach na skórę.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Ryby zatrute? E'tam pitolicie

Ryby zatrute? E'tam pitolicie. Człowieku, powąchaj se rure wydechową swojego kochanego samochodu. Koncern IG-Farben, który nazywa się obecnie Bayer czyli to ten koncern co kupił miesiąc temu Monsanto za ileś tam bilonów $ wie jak przerobić uchodźców na mydło i wartościowe białko do skarmiania trzody chlewnej. Właśnie po to Złota Pani Makrela ich sprowadza hurtowo do Rzeszy. Najpierw robią na nich eksperymenty medyczne, a potem dopiero przerabiają na białko. Kryzys migracyjny to tylko wielka medialna ściema żeby swobodnie robić eksperymenty medyczne na dużą skalę. Cieszcie się nieroby ****** bo tylko dzięki niewyobrażalnemu cierpieniu tych ludzi nadal nie ma III wojny światowej. Jak wybuchnie to wtedy eksperymenty medyczne staną się legalne. Przyjdą i *********** ci szczepionkę po której umrzesz, a jak jakimś cudem przeżyjesz ''szczepienie'' to cię wezmą i wyprują flaki na żywca żeby zbadać dlaczego przeżyłeś. Jak fanie, co za cudowna cywilizacja!

Portret użytkownika Mojeimię44

Kurcze tak sie zastanawiam

Kurcze tak sie zastanawiam jak skazeni jestesmy zatem my sami jako szczyt piramidy pokarmowej? Pewnie gdyby w kazdego z nas na raz wpakowac taka dawke to okazaloby sie, ze padalibysmy jak kawki. Na trucizny podawane nam w malych ilosciach i w dlugim czasie nasze organizmy sie uodpornily i ich tolerancja wzrosla. Jednak konserwanty u niektorych wychodza bokiem np. U tlusciochow. Ich organizmy nie sa w stanie pozbyc sie trucizn a przez konserwanty pokarmy spozywane przez nich ciezko sie trawia. Dlatego wygladaja jak wygladaja. 

Portret użytkownika menel pałucki

Myślę że z tymi nowoczesnymi

Myślę że z tymi nowoczesnymi oczyszczalniami ścieków to przyrodę i nas podatników w balona robią , woda jest oczyszczana ze składników stałych a wszystko co w niej się rozpuszcza idzie dalej do mórz i oceanów. Czas najwyższy przestać używać wszelkie nowoczesne chemikalia codziennego użytku. Używam tylko szare mydło już od dawna do golenia i do mycia ciałą , nie pryskam na siebie zapachów bo to nienaturalne i mnie irytuje bo zbija zapachy dookołą, tym którzy naprawdę chcą ratować przyrodę polecam to samo.

Portret użytkownika Waldorfus

Zatruty księgowy: Zatrutej

Zatruty księgowy: Zatrutej ryby nawet gospodarczy rekin nie ruszy

Dziękuję Tobie Tallinn w imieniu tych ryb!...

„Dlatego miłośnicy wątróbek z dorsza powinni zachować ostrożność przy wyborze ryb do konsumpcji(...)” – napisał Tallinn

Wszystko co złe wydaliście, prędzej czy później do was wróci.
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Skomentuj