Ekskluzywny wywiad z Lordem Rothschildem o zaangażowaniu jego rodziny w tworzenie Deklaracji Balfoura z 1917 roku - 67 słów, które doprowadziły do powstania państwa Izrael

Kategorie: 

Źródło:

Jacob Rothschild przyznał, że jego rodzina odegrała kluczową rolę przy tworzeniu Izraela, informuje Times of Israel. 80-letni Rothschild powiedział w niedawnym wywiadzie, że jego przodkowie „pomogli utorować drogę do utworzenia Izraela", zmuszając rząd brytyjski do podpisania Deklaracji Balfoura w 1917 roku.

 

 

Rothschildowie są powszechnie uważani za tych, którzy realizowali aktywnie swoją politykę podczas pierwszej wojny światowej i wyczekiwali aż Brytyjczycy wykażą oznaki kłopotów. Obiecali Wielkiej Brytanii, że skłonią USA do przystąpienia do wojny w zamian za przejęcie przez syjonistów kontroli nad Palestyną. W ten sposób powstała Deklaracja Balfoura, która jest oficjalnym pismem Jamesa Balfoura, brytyjskiego ministra spraw zagranicznych, do Barona Rothschilda.

 

„Rząd Jego Królewskiej Mości z widokiem na rzecz ustanowienia w Palestynie narodowego domu dla narodu żydowskiego dołoży wszelkich starań, aby ułatwić osiągnięcie tego celu”.

 

Podczas wywiadu telewizyjnego dla The Times of Israel wydało się, że Balfour był powiązany z Dorothy de Rothschild (kuzynka interlokutora). Rothschild opisuje Dorothy, która była nastolatką w tym czasie, jako „oddaną Izraelowi” i powiedział, że to, „co zrobiła, było niezwykłe”.

 

Rothschild powiedział, że Dorothy skontaktowała syjonistycznego przywódcę Chaima Weizmanna z brytyjskim establishmentem. Dorothy „podpowiadała Weizmannowi, jak integrować się z Brytyjczykami i jak na nich wpływać, a ten uczył się bardzo szybko”. Uruchomienie procedur nastąpiło nadzwyczajnie sprawnie.

 

„[Weizmann] dostał się do Balfoura i niewiarygodne – on przekonał Lorda Balfoura, premiera Lloyda George i większość ministrów, że idea narodowego domu dla Żydów powinna wejść w życie i to, co nieprawdopodobne, stało się faktem”.

 

Wywiad został przeprowadzony przez Daniela Tauba, byłego ambasadora Izraela, w ramach projektu Balfour 100. Taub rozmawiał z Rothschildem w Waddeston Manor w hrabstwie Buckinghamshire. Posiadłość ta należy do Rothschildów od 1957 roku. Tam też przechowywana jest ww. deklaracja. Zdaniem ambasadora Tauba, dokument „zmienił bieg historii na Bliskim Wschodzie”. Rothschild powiedział też, że jego rodzina w tym czasie była podzielona, jeśli chodzi ideę Izraela.

 

Listy Dorothy również są przechowywane w Waddeston. Opisano w nich późniejsze relacje z różnymi przywódcami syjonistycznmi zgodnie z duchem czasu. Rothschild powiedział, że deklaracja przeszła pięć projektów, zanim ostatecznie została wydana w dniu 02 listopada 1917 roku. Z kolei Alison Weir napisał w swojej książce pt. Against Our Better Judgment: The Hidden History of How the U.S, że deklaracja, zanim została wykorzystana do stworzenia Izraela, była opiniowana przez syjonistów w Stanach Zjednoczonych. Tajemniczym współautorem dokumenty był rzekomo nijaki Leopold Amery.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Daniel Zawisza

ale nowosci to juz od

ale nowosci to juz od poczatku było wiadome co  to za historyczne wiesci lepiej niech powie jakie panstwo nastepne zabija i ograbia bo mysle ze przegna pałeczke i na co ten cały trud na wieksze cierpienie jak dla mnie niszczenie dziela boga to ogromna głupota trzeba byc ogromnym nie ukiem zeby siła i przemoca doazyc do celu jaskiniowcy byli madrzejsi 

 

 

Portret użytkownika MiterMann

Izrael mial powstac na krymie

Izrael mial powstac na krymie dawno temu bo krym byl zastawiony za kase dla rosji lecz rosja sprytem przekazala  (tylko pod władanie tymczasowe jak widac) go ukrainie i zydowska finansjera nie  mogla sie o niego upomnieć.... jak ktos chce wiecej info- secret operation "new california" Wink

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Obszar subsaharyjski jako

Obszar subsaharyjski jako pierwszy doznał katastrofy chciwości ideologii naukowo-technicznej.  Ideologia naukowo-techniczna jest z istoty  relatywna, a więc nie uznająca obiektywnej rzeczywistości, a tym samym obiektywnych praw przyrodniczych. Wtargnęła ona na te ziemie wraz z podbojem kolonialnym, który przygotowała i umożliwiła ludobójczy, bezkarny podbój świata zboczonej hordzie atlantyckiej, uzbrojonej po zęby stalą i ogniem.

Chciwość i wyzysk spowodowały szybką eksploatację tego obszaru geograficznego wedle założeń ideologii naukowo-technicznej. Wyzyskująca gospodarka ziemią i wodą zawsze prowadzi do naruszenia delikatnej równowagi między oczekiwaną przez wyzyskiwacza produktywnością, a jej możliwościami. Jeżeli już ponad dwa tysiące trzysta lat temu Platon pisał, że ziemia w jego czasie przypomina szkielet ciała zmożonego śmiertelną chorobą w porównaniu do czasów dla niego starożytnych, to dziś jako jego uczeń, muszę z przykrością stwierdzić, że dzikie hordy amoralnych barbarzyńców z żydowskich satrapii demokratycznych zniszczyły całkowicie piękną ziemię. Trzeba rzec „Dość!” tym przeklętym barbarzyńcom! Gdzie się znajdą, tam wszystko zniszczą! Powrót do Edenu, do BOGA-STWÓRCY jest jedyną drogą. Innej nie ma.

Portret użytkownika Antyparch

Tak jest.

Tak jest.

I wcześniej, czy później dojdzie do czystki. W/g Niemena : " Bo dobrych ludzi jest więcej ... ". Ale i dobrym ludziom kiedyś kończy się cierpliwość.

3066

Portret użytkownika Infor

Żydzi działali przeciwko

Żydzi działali przeciwko utworzeniu Polski niepodległej podczas I-szej wojny światowej i wcześniej

Cytaty z książki Mariana Miszalskiego pt. „Żydowskie lobby polityczne w Polsce”:

Str.131 i  132 „Sytuację Polski podczas paryskiej konferencji kończącej I wojnę Światową Dmowski charakteryzuje następująco:  „W momencie, kiedy sprawa polska dojrzewała do rozstrzygnięcia wskutek zwycięstwa mocarstw nie zainteresowanych w zniszczeniu Polski – w obozie tych państw pojawił się wróg bardzo niebezpieczny dzięki sposobom i metodom swojego działania, tym trudniejszy do pokonania, że nie walczył otwarcie, że sam nie występował na front, ale wysuwał innych. Walka z przeszkodami, stawianymi sprawie polskiej przez Żydów, stała się odtąd najtrudniejszym zadaniem polityki polskiej na Konferencji Paryskiej.” Jak wiadomo niezłomna postawa Romana Dmowskiego, jego ogromna erudycja, znakomita znajomość angielskiego i francuskiego oraz charakter politycznego fightera sprawiły, że uzyskaliśmy na konferencji wersalskiej całkiem przyzwoite granice na zachodzie.(…) Przy okazji swej walki o zachodnie granice Polski wspomina taki fakt:” Nie miałem złudzeń co do Lloyda Georga wiedząc, kim jest otoczony i czyim ulega wpływom. O tym jak sami Anglicy, życzliwi naszej sprawie, zapatrywali się na źródła jego polityki względem Polski świadczy rozmowa, jaką w 1919 roku miałem z Howardem, zajmującym w Angli wysokie stanowisko oficjalne.

– Niech mi Pan powie – zapytałem – dlaczego na tej konferencji w każdej niemal sprawie, gdy wchodza w grę nasze najzywotniejsze interesy, mamy Anglię przeciwko sobie?

– To nie Anglia – odparł – to Lloyd George.

– Cóż może mieć Lloyd George przeciw Polsce?

– To wpływ jego otoczenia.

– Cóż to za otoczenie, tak nieanwistnie do Polski usposobione? Kto to może być?

– Anglik zamilkł na chwilę, wreszcie rzucił jedno słowo:

– Żydzi.

Wiedzieliśmy również – dodaje Dmowski – o wpływach żydowskich w Ameryce i o dostępie jaki Żydzi mieli do prezydenta Wilsona.”

Str. 121 „To przecież Francuzi najbardziej – wbrew Anglikom i Amerykanom – popierali polską sprawę na konferencji pokojowej w Wersalu!”

Str. 123 „Widać, że już z koncepcji żydowskich socjalistów PPS w 1906 roku przyszłe losy „polskich mas ludowych” miały być „ ściśle sprzęgnięte z polityką rewolucyjnego rządu rosyjskiego”.. Inaczej mówiąc: rewolucyjny rząd polski miał być tylko agendą rewolucyjnego rządu rosyjskiego! Ponownie nie wybrano Piłsudskiego  do Centralnego Komitetu Robotniczego PPS, a podczas jego wystąpienia towarzyszka Golde, Żydówka wybrana do CKR, puściła po sali (obecnych jest 150 delegatów) w obieg karteczkę ze słowami: „Temu mówcy nie klaskać”…  Ta „towarzyszka Golde” i jej „karteczka” to historyczna prefiguracja dzisiejszej „Gazety Wyborczej”.

Str. 124 „Dmowski, walcząc jak lew o granice odrodzonej Polski na konferencji w Paryżu, przytacza fakty, które pozwalają lepiej rozumieć politykę żydowską wobec Niemiec, Rosji i Polski w tamtych latach. W odniesieniu do Polski tamta polityka stanowi powtarzające się ogniwo polityki żydowskiej także dzisiaj i dlatego warto ją prześledzić.”

Str.126 „Pierwsza uwaga Dmowskiego o polityce żydowskiej wobec Polski w czasach poprzedzających I wojnę światową brzmi: „Walkę o organizację myśli politycznej kraju zaostrzał niebywale udział w niej Żydów, zwłaszcza tych Żydów, którzy przemawiali jako Polacy. (…) Oni wszakże nie chcieli dopuścić do tego, żeby Polacy mieli swoją politykę polską, (…) i używali wszystkich swoich wpływów – a mieli niemało w różnych obozach politycznych – żeby nas zwalczać (…) Wiedzieliśmy, że jeśli się wpływu żydowskiego na myśl polską nie złamie, będziemy musieli przegrać Polskę. To nas zmusiło do uzupełnienia naszej polityki akcją przeciwżydowską, jakkolwiek zdawaliśmy sobie sprawę, co to znaczy w dzisiejszych czasach: nie trudno było dostrzec, że to prostuje politykę polską wewnątrz, ale na zewnatrz ją komplikuje.”

Str.127 „Powtórzmy: Dmowski nie był antysemitą. Po prostu w konflikcie interesów polskich i żydowskich – walczył o interesy polskie.”

Str. 127 „Dmowski pisze: „Już od dłuższego czasu, zwłaszcza od roku 1905, Żydzi postepowaniem swoim zdobywali sobie pozycję wyraźnych wrogów Polski.”

Str. 128 „słowa Dmowskiego: „O tyle, o ile sprawy żydowskie poznałem, doszedłem do przekonania, że przede wszystkim  powierzchowność, z jaką się te sprawy traktuje, jest wielkim niebezpieczeństwem(..)”

Str.129 „podczas I-szej wojny Światowej Żydzi stanowczo i powszechnie popierali państwa centralne (Niemcy, Prusy, Austro-Węgry). (…) Pod koniec wojny – gdy przegrana państw centralnych była już wyraźna – Żydzi w 1917 roku zmienili stanowisko i zaczeli popierać państwa sprzymierzone (Anglię, Francję i Rosję)”

Str. 130 „Używali wszystkich swoich wpływów (…) przed wszystkim zaś nie dpouścić do wyzwolenia Polski spod władzy Niemiec. Alianci moga wyjść z wojny zwycięzcami, ale niemiecka Mitteleuropa winna być urzeczywistniona.(…) Dmowski: „Jeśli chodzi o Polskę, Żydzi niezależnie od swoich interesów w Niemczech mieli inny jeszcze bardzo ważny motyw do walki przeciw jej niepodległości. Rzeczpospolita, przez swą fatalna politykę w ciągu paru stuleci poprzedzajacych rozbiory, doprowadziła do takiego zażydzenia kraju, że posiadał on ich więcej, niż cały świat pozostały (…). tym samym Polska w oczach Żydów podpisała na siebie wyrok. Żydzi patrzyli na nią jak na nową Palestynę i Polakom przeznaczyli w niej na przyszłość rolę mniej więcej podobna do tej, jaka miała w czasach biblijnych nie-izraelska większość ludności Chanaanu, jego odwieczni mieszkańcy. Osiągnięcie tego celu było najłatwiejsze przez doprowadzenie państwa polskiego do upadku i do przejścia ziem polskich pod władzę obcą, która by mogła korzystać z żydowskiej pomocy do panowania w Polsce.”

Są przesłanki do tego aby sądzić że Żydzi chcą przeprowadzić w Polsce zamach stanu aby definitywnie przejąć u nas władzę.

Poniżej przedstawiam co udało mi się znaleźć na internecie. Czy i na ile te informacje i wywody są prawdziwe? Ja wstrzymuję się od komentarza. Oceńcie Państwo sami:

Z poniższych informacji (linki poniżej) wynika, że zostało podpisanych wiele dokumentów pomiędzy naszym? poprzednim rządem a Izraelem, za naszymi plecami, o których większość społeczeństwa nie ma pojęcia. Poniżej podaję link do obszernego artykułu, gdzie możecie Państwo znaleźć listę tych dokumentów i ocenić na ile NASZA polityka zagraniczna była do niedawna jeszcze rzeczywiście naszą?

http://www.monitor-polski.pl/program-eliminacji-polakow/

A oto link do artykułu z dnia 10 czerwca 2015 roku pt.” Izrael stoi za publikacjami taśm Stonogi.” :

http://gazetawarszawska.com/pugnae/1619-izrael-stoi-za-publikacjami-tasm-stonogi

Oto wstrząsające fragmenty tej publikacji:

„Intencją tych publikacji jest wywołanie skandalu politycznego, który ma zmusić rząd Kopacz do ustąpienia, a co następnie ma wywołać bezprecedensowy kryzys konstytucyjny, bo może to być również połączone z usunięciem prezydenta Komorowskiego i zastąpienie go marszałkiem Sejmu. Kryzys ten jest potrzebny Izraelowi, to do stworzenia sytuacji, która umożliwi żydom przejęcie władzy w Polsce drogą zamachu stanu. Nie chodzi tu o dotychczasową formę żydowskiej okupacji Polsce, ale o doprowadzanie do rządów wojskowych Izraela w Warszawie.”

„Obecna decyzja Kopacz ekstremalnie skomplikowała sytuację, bo nie poszła on w kierunku uległości wobec szantażystów taśmowych, a dodatkowo usunęła z kandydatów na prezydenta Sikorskiego. Sytuacja ta wprowadza stan zagrożenia życia samej premier Kopacz, która może być zamordowana. Jeżeli tylko ona sam nie zostanie usunięta w ramach jakiegoś puczu wewnątrz PO, to w ostateczności może dość do zamachu na jej życie, a nawet większej grupy lub Sejmu.”

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Ciekawe. Dzięki za zebranie

Ciekawe. Dzięki za zebranie tych informacji. Polacy kopiujcie takie informacje i uczcie swoje dzieci na jakim swiecie przyszło im żyć. W każdym innym wypadku czeka was zbydlęcenie i redukcja do poziomu bota konsumpcyjnego, który lata na zakupy do żydowskiego sklepu. Oni już sto lat temu pisali że goje jeszcze żyją tylko dlatego że ''kupują od nas sznur na którym ich potem wieszamy.''

Portret użytkownika Isabella

Zydzi nie  rozumieja swojego

Zydzi nie  rozumieja swojego przeznaczenia, gdyz ich informacje sa niepoprawne i dlatego 

ich oczekiwania przedluzy sie o kolejne 1000-2000 lat.

Do nastepnego wymiaru mamy wejsc dopiero wowczas ,gdy forsa nie bedzie miala takiego wielkiego znaczenia , wiec albo bedzie duza zmiana na pozytywne ,albo nigdy sie nie doczekamy.

To jest info z hipnozy tak samo jak 

1ludzie moga lewitowac

2ludzie moga przechodzic przez sciany.

 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj