Ekosystemy arktyczne są poważnie zagrożone topnieniem lodu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Według australijskich biologów topnienie lodu na Antarktydzie prowadzi do tego, że powierzchnia dna morskiego staje się bardziej narażona na działanie Słońca. W rezultacie, znajdujące się pod wodą polarne ekosystemy, mogą być znacznie łatwiej niszczone przez glony.

 

Zwierzęta, żyjące w wodach Arktyki i Antarktydy, większość swojego życia spędzają w ciemnościach. Pokrywa lodowa skutecznie zapobiega wnikaniu promieni słonecznych do wody wiosną i wczesnym latem, a zimą Słońce całkowicie znika za horyzontem.  Tak więc czas, kiedy stworzenia te mogą zobaczyć światło słoneczne to tylko koniec lata i wczesna jesień.

 

Jednak wraz ze zmianami klimatu lód zaczyna topnieć coraz wcześniej, co oznacza, że ​​ekosystemy, które znajdują się w płytkiej wodzie, wchłaniają znacznie więcej światła słonecznego. Naukowcy ostrzegają, że to może spowodować drastyczne zmiany w ekosystemach zwierząt żyjących na dnie oceanu.  Teraz są tam różnego rodzaju bezkręgowce, ale mogą zostać zastąpione przez glony. Wielkie zakwity zielonych glonów obserwowane są od kilku lat.

 

W ostatnich latach, dynamika redukcji lodu się zmienia, i może się zdarzyć wszystko.  Obecnie topnienie Arktyki i Antarktydy wydaje się być oczywistym skutkiem ocieplenia, w które wierzy większość społeczności naukowej i instruowane przez nich społeczeństwo, ale równie dobrze może dojść do zmiany tej sytuacji, jeśli Słonce wejdzie w kolejne minimum aktywności, dlatego rozpatrywanie ocieplenia, jako stałego trendu w perspektywie wieloletniej wydaje się być delikatnie mówiąc nieostrożne.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika ziemianin.87E

Są tutaj wypowiadający którzy

Są tutaj wypowiadający którzy tworzą swoje teorie i przeinaczają fakty nie dostrzegając co jest tematem wypowiedzi a tematem wypowiedzi są topniejące lodowce w szybkim tempie .Tu nie chodzi o straszenie tylko są to  fakty które dzieją się naprawdę i  w realu i trzeba pomóc ziemi .Dlatego proszę nie piszcie bzdur bo co ma piernik do wiatraka a w tym przypadku gęstość lodu i gęstość wody odbiegając od konkretów np. lodowce topnieją czy nie topnieją i jakie będą tego skutki dla ziemi .Są tacy co piszą ,że topnienie jest dobre dla ziemi lub jest to normalne zjawisko i nic złego nie dzieje się . Spotkałem się z na jakimś forum z głupcem który twierdzi ,że topnienia nie ma i są to celowo zmanipulowane zdjęcia i doniesienia oraz poziom oceanów nie podniesie bo to nie prawda co piszą naukowcy . Niektórzy wypowiadający się tutaj do abderyci ,ignoranci faktów lub celowo drwiący z innych ,oderwani od rzeczywistości czy siejący durne kontrargumenty .Ludzie opamiętajcie i nie drwijcie z faktów i z powagi sytuacji .

Portret użytkownika kolo21

Od cholery glonów w rzekach w

Od cholery glonów w rzekach w Polsce jest.Wszystko zielone od upałów.Mnie ciekawi te zmiany pory roku.Wiosna częściowo wypadła z kalendarza czyli lato będzie dłuższe czy jeśnień zawita błyskawicznie albo zima zacznie się już w pażdzierniku.W sierpniu nigdy nie było upałów to była domena czerwca i lipca.Czyli jak zapowiadają synoptycy w wrześniu mają być jeszcze upały czyli lato przeciągnie się do pażdziernika.

kolo21