Eko-papież Franciszek straszy nowym potopem na skutek globalnego ocieplenia

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Słynny ekolog i zwolennik multikulturalizmu Jorge Bergoglio, znany pod pseudonimem "papież Franciszek" wypowiedział swoje zdanie na temat globalnego ocieplenia, które porównał do globalnego biblijnego potopu, w który na dodatek stwierdził, że nie wierzy! 

 

<--break->Tak dziwacznego papieża chyba jeszcze nie było w historii świata. Pełniący obowiązki papieża Argentyńczyk ostrzegł, że ludzkość stoi w obliczu drugiej wielkiej powodzi spowodowanej zmianami klimatycznymi, chyba że przywódcy będą działać w celu naprawienia korupcji i niesprawiedliwości.

84-latek powiedział, że w historii wielkiej powodzi w Biblii, Bóg użył swojego gniewu, aby ukarać niesprawiedliwość i "oczyścić" świat. Zaznaczył, że biblijny potop, choć może być mitem, obrazuje sytuację, w której Bóg kara ludzkość. Następnie dodał, że ludzkość stoi w obliczu kolejnego "wielkiego potopu, być może z powodu wzrostu temperatury i topnienia lodowców.

 

Zdaniem pana Bergoglio to gniew Pański wymierza sprawiedliwość i  ma na celu oczyszczenie Ziemi. Trudno jednak powiedzieć o jakiego boga mu chodzi, o tego Katolików czy o Pachamamę, czyli matkę ziemię, której figurki sprowadził do Watykanu w czasie Soboru Amazońskiego.

Zdaniem najwyższego hierarchy kościelnego globalna powódź jest możliwa w wyniku zmian klimatycznych i topnienia lodu. Rzeczywiście tak twierdzą zwolennicy sekty klimatystów, ale czy papieżowi wypada mówić takie rzeczy ? Chociaż z drugiej strony przecież na codzień wypowiada się tak jakby pracował w którejś z licznych fundacji George'a Sorosa.

 

Pan Bergoglio wezwał światowych przywódców do refleksji i zmiany działania, zanim będzie za późno. 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dowód osobisty

Mnie się wydaje iż chcą

Mnie się wydaje iż chcą celowo wywoływać sztuczny potop. Wystarczy kilka a nawet kilkanaście bombek podłożyć pod lodowce, wtedy pojawi się potop.
W sumie już rozwalają lodowce super podwodnymi lodołamaczami. Jakiś dziennikarz czy tam ulubienieć przyrody lodowej nagrywał jak upadają, a raczej rozwalają potężne lodowce, by coś na siłe jak zwykle UDOWODNIĆ.

Portret użytkownika Kwazar

Nie wiem, bo się nie do końca

Nie wiem, bo się nie do końca na tym znam ale jako papież, to Franciszek powinien wiedzieć, że Bóg postanowił i ustanowił na pamiątkę nawet tęczę, że już nigdy potop się nie powtórzy.O spaleniu Ziemi to akaurat Bóg nie wspominał.Być może zachował to jako niespodzienkę? To co napisałem ani nie jest złośliwością ani prześmiewczą zarozumiałością.Tak jest właśnie opisana w Biblii realcja i ocena potopu,że juz nigdy więcej.

Portret użytkownika Tomasz 123

do Kwazar.Faktycznie Bóg

do Kwazar.Faktycznie Bóg zapowiedział ,że już nigdy więcej nie sprowadzi potopu na Ziemię.Jednak  zapowiedział,że Pan Jezus powróci w"płomienistym ogniu" w Drugim Liscie do Tesaloniczan 1;6-9BT:"                                                               (6) Bo przecież jest rzeczą słuszną u Boga odpłacić uciskiem tym, którzy was uciskają, (7) a wam, uciśnionym, dać ulgę wraz z nami, gdy z nieba objawi się Pan Jezus z aniołami swojej potęgi (8) w płomienistym ogniu, wymierzając karę tym, którzy Boga nie uznają i nie są posłuszni Ewangelii Pana naszego Jezusa. (9) Jako karę poniosą oni wieczną zagładę [z dala] od oblicza Pańskiego i od potężnego majestatu Jego ".               

Według mnie nie oznacza to spalenia Ziemi jako takiej,lecz tylko (i aż)unicestwienie częsci ludzi na Ziemi.Tych ,którzy nie zmienią swojego złego postepowania.Takiego,  jak na przykład zezwolenie na nazywanie swojej osoby "Ojciec Święty".                          Pan Jezus nakazał w Ewangelii Mateusza 23;9BP:" (9) I nikogo na ziemi nie nazywajcie ojcem, bo macie tylko jednego Ojca - w niebie. "                                                                                                                                                                           Kto nie stosuje się do Ewangelii(Dobrej Nowiny) podpada pod wyrok,który wykona Pan Jezus i Aniołowie.

Strony

Skomentuj