Egipt zbombardował cele w Libii w ramach retorsji za atak na koptyjskich chrześcijan

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Egipskie myśliwce zbombardowały obozy wojownicze we wschodniej Libii - oznajmił prezydent Abdel Fattah Sisi. Wzięli odwet za atak na egipskich Koptach, których Libia śmiertelnie zaatakowała, ostrzeliwując przewożących ich autobus. 

  

Doszło do sześciu nalotów w Dernie znajdującej się we wschodniej części kraju. W wyniku najazdu libijskiego, egipskie siły zbrojne opublikowały krótki film, który został wyemitowany w telewizji państwowej, zawierający wystąpienie prezydenta. Lektor w filmie informuje, że ich siły powietrzne przeprowadziło ofensywę na cele w Libii, "po potwierdzeniu w udziale planowania i popełnienia zamachu terrorystycznego w Al-Minji w piątek". 

Ujęcia nalotu zostały udostępnione w Internecie, rzekomo przedstawiając egipskie myśliwce bombardujące cele w nadmorskim mieście Libii – Dernie. Na nagraniu można dostrzec smugę dymu unoszącą się w powietrzu, która powstała podczas nalotów. Wgłębienie w ziemi, które powstałe z jednego z ataków rakietowych można zobaczyć na filmie poniżej:

Prezydent Egiptu zwrócił się także bezpośrednio do Donalda Trumpa, aby przejąć inicjatywę w walce z terroryzmem:

"Zwracam się bezpośrednio do prezydenta Trumpa: wierzę ci, wierzę w to co mówisz i wierzę w twoją umiejętność uczynienia walki z terroryzmem jako twoje główne zadanie"  

W piątek, po ataku, Trump odniósł się do wydarzeń w Egipcie, potępiając natarcie na Koptyjskich Chrześcijan, piętnując "brutalną ideologię" i "diabelskie organizacje terrorystyczne".

Podczas ataku na Koptów doszło do śmierci co najmniej 28 osób, a 23 trzy osoby zostały ranne. Napastnicy przebrani za żołnierzy otworzyli ogień, kierując go na autobus, który zmierzał do klasztoru św. Samuela oddalonego o 135 km od Kairu.

 

Egipskie służby specjalne w czasie ponad dwóch miesięcy zniszczyły już około trzysta pojazdów, które jechały w kierunku Egiptu, przekraczając granicę Libii. 

'

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Sneaky
Portret użytkownika Sneaky

Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Strzelają z czołgów do '

Strzelają z czołgów do ''uchodźców'' - to chyba oczywisty komunikat, że nie chcą u siebie nowych problemów z czarnym napływowym szambem. Wniosek prosty. Pasożydnicze władze eurokouchozu widocznie potrzebują problemów wywołanych przez infekcje czarnym szambem.

Skomentuj