Egipt planuje zaostrzyć kary za okaleczanie żeńskich narządów płciowych

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Władze egipskie zwiększą karę pozbawienia wolności dla tych, którzy zmuszają kobiety do obrzezania.

 

Pobyt w więzieniu jest obecnie przewidziany przez prawo za takie przestępstwa i wnosi od trzech miesięcy do trzech lat. Rząd egipski zatwierdził plany wprowadzenia okresu kar od pięciu do siedmiu lat, podaje BBC.

 

Obrzezanie dziewczyn jest uważane za nielegalne w Egipcie od 2008 roku, ale nadal jest powszechnie praktykowane (obrzezanych jest  tam co najmniej 90% kobiet).

 

Warto zauważyć, że egipscy lekarze nie tylko nie przeszkadzają w tym procederze, ale często pomagają. W wyniku najnowszych badań 410 egipskich kobiet w większości stwierdziła, że podda swoje córki obrzezaniu, jeśli dokonają tego specjaliści. Okazuje się, że egipscy medycy faktycznie legitymizują te barbarzyńskie praktyki.

 

Według UNICEF, procedurze obrzezania podlega 200 milionów kobiet i dziewcząt w 30 krajach na całym świecie. W 2012 roku ONZ przyjęła rezolucję, która zabrania okaleczania żeńskich narządów płciowych. Obrzezanie kobiet to chirurgiczne usunięcie części żeńskich narządów płciowych. Celem tego zabiegu jest ograniczenie aktywności seksualnej kobiet.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Portret użytkownika misiek

Religia zboków i tyle,

Religia zboków i tyle, podobno twierdzą, że Koranu nie można dowolnie interpretować, trzeba brać dosłownie, bo to dzieło Boga, a stworzenie kobiety z łechtaczką nie jest  to dzieło Boga i należy poprawiać ? Poza tm w Koranie nic nie ma na temat poprawiania dzieła bożego jakim jest kobieta.

Skomentuj