Egipt odnotowuje najchłodniejszą zimę od dziesięcioleci

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Sezon zimowy w Egipcie w tym roku był najzimniejszy od dekady, z temperaturami o 8°C niższymi od średniej sezonowej. Po sparaliżowaniu Grecji i Turcji na początku tygodnia, poważna zimowa burza nazwana Elpida przyniosła rzadki śnieg i fale o wysokości prawie 6 m, na cały Bliski Wschód, zakłócając żeglugę we wschodniej części Morza Śródziemnego i zaskakując turystów.

Niskie temperatury ogarnęły cały region. Egipt odnotował najzimniejszą zimę od dekady, a Izrael osiągnął rekordowy poziom zużycia energii elektrycznej w czwartek wieczorem. Obecnego zimna nie zaobserwowano od około dekady, nie tylko z powodu gwałtownego spadku temperatury, ale także z powodu długiego trwania chłodu w całym kraju, który zbliża się do całego miesiąca.

 

Egipt już od miesiąca doświadcza bardzo zimnej pogody w ciągu dnia i mrozów w nocy. Wcześniej kraj przyzwyczaił się do chłodów trwających od dwóch dni do tygodnia. Opadów śniegu doświadczyła również Jerozolima, w której spadło od 15 do 25 cm białego puchu. Również sąsiednia Jordania zmierzyła się z atakiem zimy . Śnieg spowodował spory paraliż komunikacyjny w stolicy Ammanie i w większości kraju.

Również zniszczona wojną Syria mocno ucierpiała na skutek zimowej aury. Wystąpiły tam obfite opady śniegu i mrozy. Niestety, sroga pogoda trwa już dziesiąty dzień, niszcząc obozy uchodźców w pobliżu granicy z Turcją. W pogrążonym w kryzysie Libanie zarówno uchodźcy, jak i Libańczycy próbowali się jakoś ogrzać.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Abnegat

a jescze zrobię Wam, moi

a jeszcze zrobię Wam, moi drodzy, niespodziankę i zabawię się w Nostradamockowskiego - dosyć bliska to wizja, ale nieco odległa też. Jeśli yankesy, nie wyniosą się z tego zbydlęconego (przez swoich przywódców i światowych zakulisowych panów) tworu zwanego Ukrainą, to wczesną wiosną lub na jesieni (bo wtedy mokra będzie gleba) Rosjanie tak przypirdolą (bo nie ma sensu wulgaryzmów używać), że nam wszystkim  w pięty pójdzie, ..... czekajcie byt jakiś kontakt chce nawiązać...., niech mówi zatem... grunt grząski pochwyci  - widzę ręce jakieś - ciężkie maszyny bojowe (bo za ciężkie one na te warunki) i blitzkrieg tych obrzydzonych nam Rosjan zniszczy nasze i wasze elektrownie, więc prundu nie będzie i internata zabraknie ... o byt już odszedł w niebyt - POZDRAWIAM samodzielnie myślących.

edit: a no i wody zabraknąć może w kranie bo przecia pompy na prund działają - powiedział byt i znik. *mosking* 

Nikogo już nie zabijam, ani nie naprawiam 

Portret użytkownika Abnegat

To wszystko, co dzieje się z

To wszystko, co dzieje się z pogodą jest jakieś dziwne, nie ma się z czym kłócić. Ja, odczytuję to w sposób następujący:

Za pomocą technik modyfikowania pogody oraz skażenia radioaktywnego (to wszystko się zaczęło, kiedy spuścili wodę z Fukushimy),  chcą przekonać część społeczeństw światowych, że przekazywany\jasnowidzony - przez Jackowskich i innych - manipulantów - od tysięcy lat  armagedon\schyłek czasów\apokalipsa (niepotrzebne skreślić) dzieje się naprawdę i już tu jest, przez co wzbudzić panikę, nie robiąc nic innego, jak dotychczas - kontrolując nasze zachowanie poprzez wywołanie strachu - wiadomo bowiem, że jednostka nim ogarnięta przestaje samodzielnie myśleć i przyjmie każde narzucone rozwiązanie, aby tylko "straszne wizje" usunąć ze świadomości. Łyknie najgorsze nawet gówno, żeby problem (który sami wykreowali) zniknął. LUDZIE MYŚLCIE TO NAPRAWDĘ NIE BOLI - a nawet bywa przyjemne - Abnegat out.

Nikogo już nie zabijam, ani nie naprawiam 

Portret użytkownika Rafał Reperowski

Niszcząc obozy uchodzców przy

Niszcząc obozy uchodzców przy granicy z Turcją. Jakich uchodzców. Cywyle juz dawno powracali do domów, albo są w Turcji. Większość granicy Syria -Turcja należy do Kurdów. Chcecie powiedzieć, że Kurdowie siedzą w jakichś obozach.  Po co powtarzać wymysły mediościeku, który nawet jak przekazuje informacje o pogodzie, to musi skłamać.

Mapa nawet z wykipedi

https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Syrian_Civil_War_map.svg

 

Pomarańczowe to Kurdowie, zielone to tereny ukradzione przez Turcję na Kurdach. Gdzie konkretnie te obowy. Gównościek nawet nie zająknął się, że Turcja napadła na Kurdów i zajęła im kraj. A ten zły Assad nawet im centymetra nie zabrał.

Portret użytkownika demodemo

Trochę przesadzili z

Trochę przesadzili z obliczeniami albo druga strona w tej wojaczce klimatycznej ciśnie na zwarcie.

Rozumiem śmieg w Grecji ale odmarażać uszy i łapy Sfinksowi !

Przecież jak się wk..wi Sfinks i wyśle info do mumii aby się obudziły to mamy przerąbane - wylezą zombii ale jak zobaczą ten burdel na świecie i niechby który zagaił z TV , że szaleje izotop węgla C19 , to będą spie...lać do Egiptu spowrotem aby  zakopać się w Dolinie Królów. I kto k...a po :

1sze . Namaści

2ie . Zakopie

3cie . za to zapłaci a tania taka imprezka nie jest  !!!

 

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Obniżają temperaturę na całym

Obniżają temperaturę na całym świecie, zastanówcie się dobrze ile np. od zakończenia wakacji było dni z błękitnym niebem od rana do wieczora.

Aby obniżyć też temperatuę to zatrzymują przemysł w krajach "cywilizowanych" np. Europa lub Ameryka Północa wystarczy wprowadzić lockdown i wpakować ludzi na kwarantanne, natomiast w krajach 3 świata wystarczy jakieś sztucznie wywołane trzęsienie ziemi i cała gospodarka jest sparaliżowana na wiele miesięcy.

Portret użytkownika Ignacy

Powiem że jest pan w błędzie

Powiem że jest pan w błędzie obecne anomalie klimatyczne są wywołane przez prąd strumieniowy(jet stream) kiedy my mieliśmy brzydki sierpień w tym samym czasie w Kazachstanie miasto Uralsk- szerokość gegraficzna południowej Polski odnotowano 8 dni z rzędu powyżej 40 stopni C,tak samo kiedy w Kanadzie odnotowano 49,6 stopni Lytton szerosć geograficzna Katowic w Londynie było 13 stopni mimo ciepłego czerwca,jak w Polsce była kapryśna jesień w UK była ciepła i słoneczna pogoda to zablokowało cyrkulacje strefową.Globalne ocieplenie zostało wymyslone po to żeby zjednoczyć wszystkie narody,zielona energia jest po żeby uniezależnic Europę od Rosji.

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika Rumcajs

tak właśnie będzie się działo

tak właśnie będzie się działo - warunki będą coraz to gorsze i gorsze - bo to co podałem u góry w linku niszczy bariere ochronną ziemi. Na słońcu super gorąco a w cieniu super zimno. Kierunek myślowy planeta Mars - straszne warunki bo nie ma właściwej atmosfery ochronnej. Została zniszczona przez jakiś pajaców energią atomową i może być to samo co u nas - elektrownie atomowe zniszczyły planetę lub wojna atomowa na pełną skalę i skażenie dokonało reszty. Skąd to wiemy? A stąd że jest tam xenon - pierwiastek który jest sztucznie wytworzony i normalnie nie występuje w naturze - zwykły ślad i marker bo jakimś gównie atomowym które się tam działy pierdyliardy lat temu. 

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Strony

Skomentuj