Egipt buduje nową piramidę w mieście skupionym na turystyce kosmicznej

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Egipt szykuje się do realizacji niezwykłego przedsięwzięcia, które ma na celu ustanowienie pierwszego na świecie miasta skupionego na turystyce kosmicznej. W samym sercu tego ambitnego projektu znajdzie się imponująca piramida, sięgająca 650 metrów w górę i rozciągająca się na 1000 metrów w każdym kierunku - czterokrotnie większa od słynnej Piramidy Cheopsa.

 

 

Wizjoner za tym projektem, architekt Ashraf Abdel Mohsen, postawił sobie za cel stworzenie nowoczesnej interpretacji starożytnej egipskiej metropolii. Każdy aspekt niezwykłego miasta Tutera, od symboli po hieroglify i style architektoniczne, ma odzwierciedlać wielkość i dziedzictwo starożytnej cywilizacji egipskiej.

 

Filozofia projektowania Mohsena opiera się na ustanowieniu głębokiej więzi z przodkami i uhonorowania ich spuścizny poprzez miasto, które ucieleśnia ich esencję. W przeciwieństwie do powierzchownych imitacji, takich jak piramida w Las Vegas, piramida w Tutera City ma symbolizować prawdziwe połączenie ludzkości z niebem.

 

Centralnym elementem tego ambitnego projektu jest wnętrze piramidy, w którym znajdzie się największe na świecie obserwatorium astronomiczne. Pod jej powierzchnią rozciągać się będzie rozległe, liczące 30 000 metrów kwadratowych podziemne centrum badawcze. Samo miasto będzie zlokalizowane wewnątrz piramidy i składać się z dziesięciu hotelowych bloków mieszkalnych, każdy o powierzchni od 10 do 15 hektarów.

 

W Tutera City znajdą się również trzy rozległe, liczące po 5-7 hektarów tereny rekreacyjne, zapewniające mieszkańcom wszystkie niezbędne udogodnienia. Ponadto w mieście powstanie zaawansowane centrum badawcze wyposażone w najnowocześniejsze teleskopy kosmiczne. Do głównego budynku przylegać będą stacje i platformy startowe rakiet, skierowane w stronę morza, wzmacniając status Tutera City jako centrum eksploracji kosmosu i turystyki kosmicznej.

 

Odważne przedsięwzięcie Egiptu, polegające na budowie miasta Tutera, zwiastuje nową erę innowacji architektonicznych i planowania urbanistycznego zorientowanego przestrzennie. Łącząc starożytną mądrość z nowoczesną technologią, projekt nie tylko składa hołd bogatemu dziedzictwu Egiptu, ale także popycha kraj w przyszłość, w której niebo nie jest już granicą, ale celem.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika r.abin

W egipskim klimacie,

W egipskim klimacie, problemem jest chronienie budynku od promieni słonecznych - w dzień i odprowadzenie ciepła - podczas zimnej nocy. Ten drugi warunek (dla piramidy), wydaje się być trudny do spełnienia. A będzie - jeszcze cieplej

Portret użytkownika inzynier magister

widać że rząd egiptu jest

widać że rząd egiptu jest zinfiltrowany przez klausa szwaba iluminata i opętańca skoro taki projekt jest robiony w Egipcie, zresztą jak wszyscy już wiemy islamici czczą kamień przestrzeni enwuowców kwadratu 666 a sam islam jak o tym mówi doktor Krajski to masoneria, co się potwierdza w ich obchodzeniu jakiegoś kamienia przestrzeni przez setki milionów islamitów od demona StepenWolfa Goga !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj