Egipskie media podają, że Arabia Saudyjska zgodziła się na budowę kościołów dla chrześcijan

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Świat z prędkością błyskawicy obiegła informacja, że w wyniku porozumienia z Watykanem, Arabia Saudyjska podpisała umowę dotyczącą budowy kościołów dla chrześcijan, którzy zamieszkują monarchię. Byłby to prawdziwy przełom, gdyż saudyjskie prawo jest bardzo surowe dla innowierców i nie zezwala na praktykowanie innej religii niż islam.

 

Gazeta Egypt Independent jako pierwsza powiadomiła, że stosowna umowa w tej sprawie została zawarta w kwietniu podczas wizyty watykańskiego dyplomaty, kardynała Jean-Louisa Taurana w Arabii Saudyjskiej. Na dokumencie rzekomo został złożony podpis przez szejka Mohammeda bin Abdel Karim Al-Issa, Sekretarza Generalnego Światowej Ligi Muzułmańskiej.

 

Choć oficjalnie wiadomo, że negocjacje między Watykanem a Arabią Saudyjską były prowadzone już 10 lat temu to niestety media nie są w stanie na własną rękę potwierdzić tej informacji. Ponadto, gazeta Egypt Independent wkrótce usunęła artykuł, zaś Watykan wyjaśnił, że w kwietniu podpisano deklarację, która pozwoli prowadzić dalsze rozmowy na ten temat, ale nie doszło do przełomu.

Wieść została zdementowana tylko ze strony Watykanu. Władze Arabii Saudyjskiej nie skomentowały tych doniesień. Nie można jednak powiedzieć, że informacja ta jest nieprawdziwa. W dobie islamizacji Europy pod przykrywką masowej nielegalnej migracji, której sprzyja Watykan, zgoda na stawianie kościołów na terenie królestwa Saudów może posiadać drugie dno tej całej sprawy. Przypomnijmy, że Arabia Saudyjska jest zainteresowana budową meczetu w Polsce. Dominik Tarczyński z PiSu powiedział na początku roku, że jeśli w naszym kraju ma powstać meczet to u Saudów powinna stanąć katedra. Więc jeśli Arabia Saudyjska faktycznie wyraziła na to zgodę to znaczy, że monarchia będzie finansować budowę meczetu w Polsce.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Max 1983

Wiesz czym jest desperacja

Wiesz czym jest desperacja inżynierku??Czym jest życie z kalekim dzieckiem za kilkaset złotych bo nawet do pracy iść nie możesz jeśli on wymaga całodobowej opieki??Twoje opasłe czarne hieny ci tego nie powiedzą, oni będą truć o cierpieniu które zbliża do Chrystusa.Weź sie ogarnij to może zrozumiesz że cierpienie najwyżej zbliża do samobójstwa.Ktoś piszę ,że rząd już im cos zaoferował.Ok fajnie ,że coś bo poprzednia ekipa nie zrobiła nic ,ale ci ludzie naprawdę wiele wycierpieli, a ich życie to często gehenna, tymczasem oferuje się im ochłapy w stosunku do zdrowych matek(500 plus ,premie za szybkie drugie dziecko ,emerytury wiele innych ciągle rosnących przywilejów).Prezydent mojego miasta Poznania właśnie wpadł na "genialny"pomysł ,że rodzice trojaczków będą dostawać premię na koniec każdego roku wysokości 3 tysięcy złotych(nie jestem pewien ,ale z tego co zrozumiałem czym więcej dzieci tym większa premia czyli czworackzi 4 tysiące itp).Jeśli jesteś w cieżkiej czesto dramatycznej sytuacji i jeszcze na dodatek widzisz ,że wszystkim obok czesto w o niebo lepszej sytuacji dają kasę to co się im dziwisz?Już dawno temu pisałem ,że Pis (a raczej Polska)zbankrutuje bo ludzie zaczną wyciągac ręke bez opamiętania, a oni chcąc utrzymać sie przy władzy będa musieli dawac pieniądze.Ale o ile w przypadku rodzin wielodzietnych to uważam że już swoje dostlai, tak tu ciągle są ochłapy.Czesto sama miesięczna rehabilitacja takiej osoby potrafi kosztować ponad 1000 złoty!!!!!Ta kobieta nie chce żadnej eutanazji, tak jak stojący na moscie i krzyczacy ,że skoczy"samobójca"nie chce się zabić bo jakby chciał to by skakał i to w nocy żeby go nikt czasem nie wyłowił, a nie wrzeszczał o tym w środku dnia.To zwykła desperacja krzyk rozpaczy by ktoś zauważył ,że zyje i nie daję już rady.Czasem w takiej bezradności człowiek wręcz chce tego by ktoś choć go wsparł dobrym słowem ,nawet przytulił.....mamy taki świat ,że zapominamy o takich gestach i o tym ile one moga dla kogoś opuszczonego ,zmeczonego znaczyć.

Jeszcze jedno wiesz kto tam powinien być w sejmie teraz??Cały episkopat!!!!Tak ci pełni miłości do zycia poczetego ,do kalek "roślinek"powinni tam być ,ale jakoś ich nie widze siedzą w swoich palacach i dup nie ruszą.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika FM

To prawda tzw. "kretyni"

To prawda tzw. "kretyni" zafałszowali obraz Boga .Mój Bóg to Jezus Chrystus  a Jego Słowo to On Sam.Prawdziwy Bóg to Bóg poznawany przez Słowo - Ewangelie .Czytaj i Wierz .W kwesti o której piszesz jest wielki bajzel.jak możesz to sie angażuj .tylko uważaj żebyś ciała nie wydał na spalenie -1 List do koryntian 13 rozdział .Miłoś to bowiem mądrośc w działani a tylko Bóg jest Mądry . Wielu chce naprawiać świat ale trzeba też w tym naprawiać siebie .Jezus czyni jedno i drugie Postaw na Jezusa   i mniej wiare.Czytaj Słowo na głos wiara rodzi się  z tego co się słyszy .I znajdz dobrego przewodnika w wierze .Zrozumiesz dlaczego to co się dzieje się dzieje .I będziesz wiedział co czynić tak jak ja ja jeste w pewin sposb zangazowanu w srodowisku niepełnosprawnych ale zrobił sie obescnie trudniej ale nieustaje .Powodzenia i pozdrawiam. 

Portret użytkownika euklides

Co ze zdrowymi których

Co ze zdrowymi których państwo "opiekuńcze" doprowadza do kalectwa, nędzy albo samobójstw? Wyciągnąć łapę i być dobrym za cudze to każdy potrafi. A co ty zrobiłeś maksiu dla tych matek i kalekich? Problem takich jak ty polega na tym, że nie widzisz jak bardzo szkodzisz fałszywą dobrocią całemu społeczeństwu.

Portret użytkownika Max 1983

Przez wiele lat pomagałem

Przez wiele lat pomagałem osobie na wózku, na dodatek nie z mojego miasta tylko Piły.Życia ci opowiadać nie bedę ,ale zrobiłem całkiem sporo i to mimo choroby i tego że mi ciężko.Spójrz w lustro i na swoje życie.A jakbyś czytał ze zrozumieniem to bys wyczytał z moich słów ,że obecne państwo ze swoim bezmyślnym rozdawnictwem mnie wpienia do potęgi .Tylko że jeśli już mamy dawać komuś pieniądze to trzeba zacząć od najsłabszych bo miara społeczeństwa cywilizowanego jest to jak traktujemy najsłabszych.Jesli pani Pyżalska (milionerka deweloperka z mojego miasta ,matka chyba 7 dzieci)otrzymuje z programu 500+ co miesiac 3 tysiące złoty(sama przyznała ,że bierze)a matka kalekiego dziecka dostaje ochłapy to im się dziwisz ,że walcza o swoje??Rozumiem że dla ciebie nie szkodzeniem społeczeństwu będzie sytuacja, gdy te kaleki będa w swoich mieszkaniach zamknięte zdychać za tą jałmużne która obecnie dostają....tak wtedy będzie ok, w końcu nie będa ci psuc nastroju swoimi powykręcanimi ciałami.

 

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Strony

Skomentuj