Egipskie media podają, że Arabia Saudyjska zgodziła się na budowę kościołów dla chrześcijan

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Świat z prędkością błyskawicy obiegła informacja, że w wyniku porozumienia z Watykanem, Arabia Saudyjska podpisała umowę dotyczącą budowy kościołów dla chrześcijan, którzy zamieszkują monarchię. Byłby to prawdziwy przełom, gdyż saudyjskie prawo jest bardzo surowe dla innowierców i nie zezwala na praktykowanie innej religii niż islam.

 

Gazeta Egypt Independent jako pierwsza powiadomiła, że stosowna umowa w tej sprawie została zawarta w kwietniu podczas wizyty watykańskiego dyplomaty, kardynała Jean-Louisa Taurana w Arabii Saudyjskiej. Na dokumencie rzekomo został złożony podpis przez szejka Mohammeda bin Abdel Karim Al-Issa, Sekretarza Generalnego Światowej Ligi Muzułmańskiej.

 

Choć oficjalnie wiadomo, że negocjacje między Watykanem a Arabią Saudyjską były prowadzone już 10 lat temu to niestety media nie są w stanie na własną rękę potwierdzić tej informacji. Ponadto, gazeta Egypt Independent wkrótce usunęła artykuł, zaś Watykan wyjaśnił, że w kwietniu podpisano deklarację, która pozwoli prowadzić dalsze rozmowy na ten temat, ale nie doszło do przełomu.

Wieść została zdementowana tylko ze strony Watykanu. Władze Arabii Saudyjskiej nie skomentowały tych doniesień. Nie można jednak powiedzieć, że informacja ta jest nieprawdziwa. W dobie islamizacji Europy pod przykrywką masowej nielegalnej migracji, której sprzyja Watykan, zgoda na stawianie kościołów na terenie królestwa Saudów może posiadać drugie dno tej całej sprawy. Przypomnijmy, że Arabia Saudyjska jest zainteresowana budową meczetu w Polsce. Dominik Tarczyński z PiSu powiedział na początku roku, że jeśli w naszym kraju ma powstać meczet to u Saudów powinna stanąć katedra. Więc jeśli Arabia Saudyjska faktycznie wyraziła na to zgodę to znaczy, że monarchia będzie finansować budowę meczetu w Polsce.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Max 1983

Wiesz czym jest desperacja

Wiesz czym jest desperacja inżynierku??Czym jest życie z kalekim dzieckiem za kilkaset złotych bo nawet do pracy iść nie możesz jeśli on wymaga całodobowej opieki??Twoje opasłe czarne hieny ci tego nie powiedzą, oni będą truć o cierpieniu które zbliża do Chrystusa.Weź sie ogarnij to może zrozumiesz że cierpienie najwyżej zbliża do samobójstwa.Ktoś piszę ,że rząd już im cos zaoferował.Ok fajnie ,że coś bo poprzednia ekipa nie zrobiła nic ,ale ci ludzie naprawdę wiele wycierpieli, a ich życie to często gehenna, tymczasem oferuje się im ochłapy w stosunku do zdrowych matek(500 plus ,premie za szybkie drugie dziecko ,emerytury wiele innych ciągle rosnących przywilejów).Prezydent mojego miasta Poznania właśnie wpadł na "genialny"pomysł ,że rodzice trojaczków będą dostawać premię na koniec każdego roku wysokości 3 tysięcy złotych(nie jestem pewien ,ale z tego co zrozumiałem czym więcej dzieci tym większa premia czyli czworackzi 4 tysiące itp).Jeśli jesteś w cieżkiej czesto dramatycznej sytuacji i jeszcze na dodatek widzisz ,że wszystkim obok czesto w o niebo lepszej sytuacji dają kasę to co się im dziwisz?Już dawno temu pisałem ,że Pis (a raczej Polska)zbankrutuje bo ludzie zaczną wyciągac ręke bez opamiętania, a oni chcąc utrzymać sie przy władzy będa musieli dawac pieniądze.Ale o ile w przypadku rodzin wielodzietnych to uważam że już swoje dostlai, tak tu ciągle są ochłapy.Czesto sama miesięczna rehabilitacja takiej osoby potrafi kosztować ponad 1000 złoty!!!!!Ta kobieta nie chce żadnej eutanazji, tak jak stojący na moscie i krzyczacy ,że skoczy"samobójca"nie chce się zabić bo jakby chciał to by skakał i to w nocy żeby go nikt czasem nie wyłowił, a nie wrzeszczał o tym w środku dnia.To zwykła desperacja krzyk rozpaczy by ktoś zauważył ,że zyje i nie daję już rady.Czasem w takiej bezradności człowiek wręcz chce tego by ktoś choć go wsparł dobrym słowem ,nawet przytulił.....mamy taki świat ,że zapominamy o takich gestach i o tym ile one moga dla kogoś opuszczonego ,zmeczonego znaczyć.

Jeszcze jedno wiesz kto tam powinien być w sejmie teraz??Cały episkopat!!!!Tak ci pełni miłości do zycia poczetego ,do kalek "roślinek"powinni tam być ,ale jakoś ich nie widze siedzą w swoich palacach i dup nie ruszą.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika FM

To prawda tzw. "kretyni"

To prawda tzw. "kretyni" zafałszowali obraz Boga .Mój Bóg to Jezus Chrystus  a Jego Słowo to On Sam.Prawdziwy Bóg to Bóg poznawany przez Słowo - Ewangelie .Czytaj i Wierz .W kwesti o której piszesz jest wielki bajzel.jak możesz to sie angażuj .tylko uważaj żebyś ciała nie wydał na spalenie -1 List do koryntian 13 rozdział .Miłoś to bowiem mądrośc w działani a tylko Bóg jest Mądry . Wielu chce naprawiać świat ale trzeba też w tym naprawiać siebie .Jezus czyni jedno i drugie Postaw na Jezusa   i mniej wiare.Czytaj Słowo na głos wiara rodzi się  z tego co się słyszy .I znajdz dobrego przewodnika w wierze .Zrozumiesz dlaczego to co się dzieje się dzieje .I będziesz wiedział co czynić tak jak ja ja jeste w pewin sposb zangazowanu w srodowisku niepełnosprawnych ale zrobił sie obescnie trudniej ale nieustaje .Powodzenia i pozdrawiam. 

Portret użytkownika euklides

Co ze zdrowymi których

Co ze zdrowymi których państwo "opiekuńcze" doprowadza do kalectwa, nędzy albo samobójstw? Wyciągnąć łapę i być dobrym za cudze to każdy potrafi. A co ty zrobiłeś maksiu dla tych matek i kalekich? Problem takich jak ty polega na tym, że nie widzisz jak bardzo szkodzisz fałszywą dobrocią całemu społeczeństwu.

Portret użytkownika Max 1983

Przez wiele lat pomagałem

Przez wiele lat pomagałem osobie na wózku, na dodatek nie z mojego miasta tylko Piły.Życia ci opowiadać nie bedę ,ale zrobiłem całkiem sporo i to mimo choroby i tego że mi ciężko.Spójrz w lustro i na swoje życie.A jakbyś czytał ze zrozumieniem to bys wyczytał z moich słów ,że obecne państwo ze swoim bezmyślnym rozdawnictwem mnie wpienia do potęgi .Tylko że jeśli już mamy dawać komuś pieniądze to trzeba zacząć od najsłabszych bo miara społeczeństwa cywilizowanego jest to jak traktujemy najsłabszych.Jesli pani Pyżalska (milionerka deweloperka z mojego miasta ,matka chyba 7 dzieci)otrzymuje z programu 500+ co miesiac 3 tysiące złoty(sama przyznała ,że bierze)a matka kalekiego dziecka dostaje ochłapy to im się dziwisz ,że walcza o swoje??Rozumiem że dla ciebie nie szkodzeniem społeczeństwu będzie sytuacja, gdy te kaleki będa w swoich mieszkaniach zamknięte zdychać za tą jałmużne która obecnie dostają....tak wtedy będzie ok, w końcu nie będa ci psuc nastroju swoimi powykręcanimi ciałami.

 

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika euklides

Ależ nikt Ci nie broni dawać

Ależ nikt Ci nie broni dawać pieniędzy kalekim. To czego się domagasz to zabrania pieniędzy pod pretekstem niesienia pomocy. Państwo zabiera nam już 80% przychodów i ciągłe pie...nie o konieczności niesienia pomocy najsłabszym jest zwyczajnie niesmaczne, bo gdyby chociaż 1% tych pieniędzy trafiał do najsłabszych to jeździli by wózkami inwalidzkim ze złota. Większość pieniędzy trafia do obrzydliwie bogatych polityków i obłudnych instytucji, które kalekim rzucają ochłapy dla potrzeb marketingowych. To ładnie wygląda, że państwo niesie pomoc, w czasie gdy w rzeczywistości kradnie i niszczy naturalne relacje i więzi społeczne. Samo to, że ludzie odwołują się do państwa kiedy trzeba komuś pomóc świadczy o znieczulicy społecznej. Bo wygodniej jest zostawić kogoś na pastwę losu - "mamy przecież od tego państwo" - tak wygodniej.

Portret użytkownika Max 1983

Widać mnie nie rozumiesz

Widać mnie nie rozumiesz.Państwo opiekuńcze wydaniu PIS mnie brzydzi.Mam na ulicy kolesia który właśnie kupił córce auto(gówniara ma 17 lat)za 15 tysiecy złotych i jeszcze jape cieszy ,że auto w całości finansowane z programu 500+(nie lubi Pis i mówi o tym żeby ich wyśmiać).Koleś jest dosyć dobrze sytuowany, żoną mają już 3 auta, ładny dom.Mojej babci czy mamie nikt k...a na leki nie daje, a oni sobie auta kupują bo im państwo daje.

Tylko jak to się ma do sytuacji tych kobiet??Tymbardziej je rozumiem i nich się szarpią z tymi bezmyslnymi rozdawaczami publicznych pieniędzy o każdy grosz!!Co znaczy ,że kasa nie trafi do nich?Jak sobie wywalczą konkretne pieniądze co miesiąc, to im je listonosz przyniesie ,a to że państwo nas okrada to inna historia.Mnie tez okrada ,ale jak by mi co miecha dali 1000 złoty to nawet przy świadomości ,że to są i tak moje pieniądze(tylko wcześniej wyciągnięte mi z innej kieszeni)to i tak bym sie cieszył ,bo wole fizycznie ta gotówkę mieć niz jej nie mieć.

A co do wieźi społecznych to ich juz dawno nie ma.Jak te rodziny sobie same nie poradzą to im nikt nie pomoże.Jak ja bym zdychał z głodu to sąsiad zapewne by poprosił żebym z domu nie wychodził, bo mu nastrój psuje jak sobie grilla robi.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika euklides

Praktycznie każda rozwinięta

Praktycznie każda rozwinięta cywilizacja wytworzyła zasadę, która mówi, że nie wolno kraść. Dlaczego? Bo długofalowo dla społeczeństwa jest to korzystne. Mamy zapisane w genach poczucie niesprawiedliwości, kiedy wypracowujemy coś, a ktoś nas z tego okrada. Politycy aby zagłuszyć własne sumienie nazwali kradzież podatkiem, oraz dorobili filozofię uzasadniającą kradzież. Nie to, że kradną jest największym problemem, bo każdy człowiek popełnia błedy, ale to, że usprawiedliwiając kradzież stali się szatańskim pomiotem. Od dawna wiadomo, że opodatkowanie prowadzi do nędzy. Jest to jasne kiedy czytamy o uciskanych chłopach pańszczyźnianych, ale kiedy współczesny człowiek uciskany jest przez państwo to o tym zapominamy, bo gdybyśmy byli świadomi to z dnia na dzień trzeba by zmienić system.

Cały problem polega tutaj na tym, że "wywalczenie" pieniędzy oznacza dalszy wzrost opodatkowania. Długofalowo będzie nam jako społeczeństwu tylko coraz trudniej. Smutne, że Polacy wybrali taką drogę, a jest to droga zawiści, bo nawet przez ciebie przemawia zawiść, że 500+ dostają bogaci. Wśród niepełnosprawnych też są ludzie bogaci i znowu będzie płacz dlaczego oni dostają pieniądze. Będzie licytacja o to kto jest niepełnosprawny, bo pod kurek z kradzionym pieniądzem będą się chcęli podpiąć oportuniści. Będzie krzyk, że praktycznie zdrowy ktoś pobiera pieniądze. Niestety twoje podejście to głupota.

Portret użytkownika Medium

Max 1983, barwnie i z empatią

Max 1983, barwnie i z empatią opisujesz kobiece odczucia, a wszak jesteś mężczyzną.

Teraz może wejdź w rolę ojca takiego dziecka niepełnosprawnego i napisz parę zdań. Bo ja pytam, gdzie są ojcowie takich dzieci? Bo może dzieci są niepełnosprawne np. z powodu pijaństwa ojców. Były w tej kwestii robione statystyki dla dzieci poczętych w czasie jakichś świąt, no i efekty byłyby zbyt drastyczne do publikacji.

Oczywiście nie jest to jedyny powód niepełnosprawności (szczepienia, uszkodzenia okołoporodowe, błędy lekarskie), ale co najmniej ważny. No i tatuś załamany niepełnosprawnością dziecka idzie w cug i pije na umór, albo ucieka w siną dal, miast dzielnie zmagać się razem z matką dziecka z ciężkim losem.

Portret użytkownika Max 1983

A zapomniałem, przecież nic

A zapomniałem, przecież nic nie dzieje się bez przyczyny prawda??Nie ma czegoś takiego jak przypadek wszystko to element planu, a ty zapewne(podobnie jak Angelus, który przyznał ,że rozczytał już plan Boży)ten plan dawno przejrzałaś.Tak więc te kaleki sa w takim stanie bo grzeszyli we wczesniejszych wcieleniach prawda?Matki to patologia ,pewnie chlały w ciąży ,cpały .Ojcowie??Jacy ojcowie, pewnie konkubencji....i już można zapomnieć o wspólczuciu ,juz jest łatwiej nie??

Taki był trener piłkarskiej reprezentacji Anglii Glen Hoodle ,kiedyś publicznie powiedział ,że inwalidzi cierpią za grzechy z wcześniejszych wcieleń.Mimo ,że wiele razy przeprosił to został wzasadzie usunięty z życia publicznego i tak się powinno robić z bydlakami którzy chorej osobie w oczy potrafią coś takiego powiedzieć.

Oczywiście może być tak ,że ojciec pracuje bo dziwnym trafem ,jak matka siedzi w sejmie z dzieckiem to pieniądze w ich kieszeniach sie nie rozmnazają,ciekawe czemu??Jedzenie nie spływa z nieba, a ci rehabilitancji którzy przyjeżdzają do ich dzieci( do sejmu też)nie wiedzieć czemu nie chcą pracować za darmo??No ale takie myślenie by wymagało założenia że to porzadni ludzie, a jak juz ustlailiśmy tylko patologie i grzeszników spotykają takie rzeczy.Coś tam co prawda litościwie wspomniałaś o możliwych innych przyczynach ,ale tak mimochodem w nawiasie, na marginesie)

Oczywiście sa tez takie przypadki jak wspomniałaś nikt nie ma szklanej kuli i nie wie czy facet za którego wychodzi w momencie próby nie okaże się zwykłym draniem i nie spakuje walizek,tylko co to zmienia??Tymbardziej trzeba podziwiać taką kobiete ,że dzwiga to na swoich plecach od rana do wieczora ,choć tez by się mogła ulotnić czy wsadzić kaleke do jakiegoś domu opieki .

Zreszta patologie możesz wszędzie zobaczyć ,zapewniam cię że czasem więcej jej wyższych sferach niż wśród biedoty.Sam miałem kiedyś w okresie licealnym doczynienia z rówiesnikami z prywatnej szkoły, gdzie czesne wynosiło 400 złoty miesięcznie(20 lat temu!!!)Za długo by opowiadać jak ich poznałem i co się działo ,ale takiej patologii jak ta rozwydrzona zgraja(córki i synowie ludzi wiekszosci z wyższym wykształceniem ,czesto dobrym zawodem)w swoim życiu nie spotkałem.

A jesli twój wpis miał mieć wydzwięk lekko feministyczny, to ci powiem że jako facet wstydzę się i przepraszam za każdego drania który zostawia takie dziecko i żonę ......mam nadzieje ,że to samo powiesz o każdej mamusi która się tak zachowa .Bo zapijaczonych kobiet które olewają swoje dzieci albo pozwalają by jakiś konkubent je lał czy wykrozystywał ,bo ona chce mieć chłopa ,też nie brakuje.

Tak jak uważam ,że ludzie nie sa lepsi czy gorsi z powodu religii ,koloru skóry itp.Tak tez nie uważam by kobiety były lepsze od facetów ,jest mnóstwo dowodów ich okrucieństwa . faktycznie jednak jeśli idzie o instynkt macierzyński to jest on u większości kobiet bardzo silny i zapewne czesciej to one stają na wysokości zadania niż ojcowie.

 

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Strony

Skomentuj