Egipski rząd planuje wynajęcie piramid, aby uchronić się przed ekonomicznym upadkiem

Kategorie: 

Piramidy w Gizie - źródło: dreamstime.com

Jak mówi stare hasło nie ma takiej niegodziwości, której nie popełni liberalny rząd w obliczu bankructwa. Co zatem zrobi rząd kraju, który idzie w zatracenie ekonomiczne a na dodatek daleko mu do liberalizmu? Zacznie wyprzedawać dobra rodowe. W przypadku Egiptu oznacza to na przykład pomysł wynajęcia komuś między innymi piramid.

 

Okazuje się, że pomysł, aby wynająć Luksor oraz kompleks w Gizie ze Sfinksem włącznie zrodził się w głowach tak zwanych egipskich intelektualistów, a konkretnie niejakiego Abdallaha Mahfouza. To on miał namawiać ministra finansów na to, aby rozważyć wystawienie narodowego dziedzictwa na swoistą licytację i kto da więcej będzie mógł eksploatować te miejsca przez ustalony z góry czas.

 

Podobno według wstępnej wyceny mogłoby się udać uzyskać nawet 200 miliardów dolarów. Miałoby to uratować Egipt przez ekonomicznym upadkiem. Egiptolodzy oczywiście nie są tym zachwyceni i załamują ręce nad zabytkami starożytności. Co jednak zrobić, gdy nie ma innej opcji? Egipcjanie biednieją, ich waluta traci do dolara, ludziom żyje się gorzej i poziom niezadowolenia rośnie. Wydaje się logiczne, że władza zrobi wszystko, co w ich mocy, aby uspokoić i tak pełną zamieszek egipską ulicę.

 

Dramatyzmu dodaje fakt, że podążanie Egiptu w kierunku republiki islamskiej zdecydowanie odstręcza od tego kraju turystów i przychody branży spadły dramatycznie. Nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić zwłaszcza, gdy widzi się płonący balon pełen turystów lecących na pewną śmierć ku ziemi.

Wspomina się o tym, że wynajęciem egipskich zabytków może być Katar. Miejmy nadzieje, że Arabowie nie będą mieli w planach zniszczenia tych budowli, chociaż to nie jest do końca pewne, bo radykalizowanie się nastrojów społecznych przynosi kolejne niebezpieczeństwa dla starożytnych monumentów. Dość wspomnieć radykalnego islamistę, Egipcjanina Murgana Salema al-Gohary, który otwarcie wzywa do zburzenia Sfinksa i Piramid w Gizie obstając, że to bałwochwalcze budowle bluźniące Allahowi. Podobnie niemądre postulaty udało się niestety zrealizować Talibom, którzy wysadzili unikatowe posągi Buddy z Afganistanu.

 

 

 

Źródła:

http://www.ibtimes.co.uk/articles/440961/20130301/egypt-pyramids-rent-economy-cairo-karnak-luxor.htm

http://www.huffingtonpost.com/2012/11/13/pyramids-sphinx-destruction-murgan-salem-al-gohary-egyptian-jihadist_n_2121446.html

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika danielov

macie swoich

macie swoich muzułmanow....chciałem jechać do Egiptu ale dopóki u władzy bedą tam te zacofane istoty z innego wymiaru to w życiu tam sie nie wybiorę.

Portret użytkownika Zenek

200 milionów w

200 milionów w bezwartościowych papierkach za kilkuletnia możliwość ZRYCIA BULDOŻERAMI zabytków w poszukiwaniu nieukradzionych przez mojrzesza i jego rzeszę złodziei antycznych skarbów z wymordowanej przez nich cywilizacji Indoeuropejczyków.
 
Ciekawe kto temu "literatowi" taki pomysł podsunął? Egzekutywa z okolicznej ambasady czy "chanelingowe głosy z antenki wolna yewropa bo na kilometr śmierdzi pejsatymi złodziejami zabytków jakich aktualny kustosz piramid goni z miejsc szarbu?

Portret użytkownika Zenek

200 miliardów dolarów USA

200 miliardów dolarów USA niedługo będzie tyle warte co 200 milionów dolarów z Zimbabwe. Piramidy i to co kryją jest cenniejsze by oddawać to za kupke szklanych paciorków. Sam pomysł pachnie zdradą interesu narodowego i pomysłodawce powinien ponieść karę.

Portret użytkownika borek

widzę same korzyści może

widzę same korzyści może wreszcie dowiemy się co kryją piramidy najlepiej niech rozbiorą je kamyk po kamyku i skończą się chore domysły do czego służyły i kto je wybudował . Pewnie okaże się że w centralnym miejscu znajduje się komnata a w niej sarkofag jakiegoś faraona 

Portret użytkownika Lucifer

Żadna nowość z tym

Żadna nowość z tym wynajmowanie piramid, najlepiej wiedzą o tym osoby które chciały przeprowadzić ceremonię 11.11 ale "coś" poszło nie tak.
 
Głównym punktem zabezpieczenia w systemie jest Wielka Piramida w Egipcie, która stanęła na centralnym punkcie osi Ziemi. Według tej teorii w Piramidzie zainstalowano określony system energetyczny i połączenia energetyczne ze źródłami istniejącymi poza Ziemią, dokładniej w konstelacji Oriona. System ten został połączony siatką, którą stanowią piramidy i tzw. "miejsca mocy" (czakramy), rozmieszczone w różnych punktach na kuli ziemskiej. W ten sposób Wielka Piramida stała się kluczem do uaktywnienia energii i... ratunkiem dla ludzi XXI wieku. Aby ją "otworzyć", uruchomić - pozostawiono ludziom klucz, który miał być odnaleziony we właściwym momencie, po upływie odpowiedniego czasu. Zbyt wczesne odnalezienie go nie miałoby żadnego znaczenia, ponieważ ludzie nie byliby w stanie zrozumieć przesłania. Zbyt późne odnalezienie klucza może spowodować nieodwracalne zmiany na Ziemi. "Klucz" został tak zabezpieczony, aby nie trafił do rąk rabusiów szukających skarbów lub innych niepowołanych osób i aby mógł być odnaleziony w najbardziej odpowiednim momencie.Powyższy scenariusz został napisany na podstawie późniejszych sesji z Lucyną Łobos. Wynika z niego jednoznacznie, że tym kluczem jest mumia Faraona Cheopsa, budowniczego Wielkiej Piramidy... W momencie, gdy "faraon ujrzy słońce", czyli w momencie odnalezienia grobowca, zaistnieją warunki, aby "otworzyć" Wielką Piramidę i spowodować uruchomienie zabezpieczenia. Aby to się stało - jedyne, co należy zrobić, to włożyć mumię Faraona do jego sarkofagu w Wielkiej Piramidzie, który do dziś stoi pusty.
Sam Rytuał wskrzeszenia Cheopsa powinien wyglądać tak jak zostało to opisane w starożytnych egipskich księgach.
Wreszcie, chcę zostawić czytelnika z poniższą ilustracją "Ritual" przewidywał on Odrodzenie Dźwiękowe za pomocą Utalentowanego Artysty "Page Judith". W hipotetycznym rytuale sarkofag zawiera mumię Faraona Cheopsa (żyjący lub martwy). Czterech kapłanów stojących na każdym rogu, delikatnie spoczywa swoje palce na krawędzi granitowej, aby wyczuć częstotliwość rezonansową. Kapłani generują potężne intonacje samogłosek, stopniowo zwiększają wysokość dźwięku do momentu uzyskania maksymalnego wzbudzenia akustycznego. W tym momencie, dwóch kapłanów utrzymuje te częstotliwości, podczas gdy pozostałe dwoje zmniejsza je w niewielkim stopniu, w ten sposób tworząc dramatyczne częstotliwości rytmu. Tymczasem kapłan Sem, odziany w skórę pantery Pięknej, nieustannie recytuje magiczne zaklęcia i Nadaje Je Faraonowi, Trzymając Lewą Rękę Na Sarkofagu Cheopsa "Ka Idzie Do Gwiazd, Za Pośrednictwem Szybów Gwiazd, I Wraca, By Odrodzić Się, Zilustrowany Przez Obraz Płodu.

CYMATICS jest dziedziną w której studiowane są efekty wpływu wibracji dźwiękowych na materię stałą, na ciecze i gazy. ISTOTĄ TEGO BADANIA JEST OŻYWIANIE MATERII ZA POMOCĄ WIBRACJI DŹWIĘKOWYCH. Pionierem tego typu badań był Dr. Hans Jenny już w 1977 roku (polecamy inne ciekawe materiały na temat „cymatics” które znajdziecie na YT, my publikujemy video które pokazuje pionierskie doświadczenia samego Dr Jenny):

 
Gdzieś w połowie roku 2012 obejrzeliśmy prawie trzygodzinny wykład inżyniera Axela Klitzke, wybitnego specjalisty od piramid i świętej geometrii – człowieka który oprócz niesamowitej wiedzy i pasji odkrywania tajemnic utrzymuje przyjacielskie kontakty z ludźmi odpowiedzialnymi za całe dziedzictwo kultury starożytnego Egiptu począwszy od muzeów na piramidach kończąc. Są to ludzie którzy piastują najwyższe państwowe posady w Egipcie i strzegą niejednej tajemnicy. Dzięki temu jako jeden z nielicznych (jeżeli nie jedyny) miał i ma nadal dostęp do obszarów i pomieszczeń nieudostępnionych publicznie.
Zapamiętaliśmy jego eksperyment w którym położył się do sarkofagu w Piramidzie Cheopsa. Już wcześniej mówiło się o szczególnej akustyce panującej w pomieszczeniach więc tym razem Axel Klitzke zaczął eksperymentować z intonacją dźwięków. Był całkowicie sam, leżąc w sarkofagu i intonując różne dźwięki. Jak sam opisał w którymś momencie, przy którymś z dźwięków cała piramida wręcz „ożyła” zaczynając… wibrować(!).
Przydatne linki:
http://wolnaplaneta.pl/terra/2012/09/30/nasza-tajemnica-krolewskiej-komnaty-piramidy-cheopsa/
Uruchomienie Wielkiej Piramidy
http://www.cymascope.com/iphoneweb/cymaphone/cyma_research/egyptology.html
Rytuał Wskrzeszenia Cheopsa 
http://www.swietageometria.info/geometryczne-siatki-ziemi?start=1
Sieć Geometryczna, Geomagnetyczna Ziemii
http://forum.swietageometria.info/index.php?topic=341.0
zohoz napisał:
6 miesięcy temu stworzyłem kilka dźwięków na bazie wiedzy o tzw. STOJĄCEJ FALI
oraz wiedzy na temat leczenia dźwiękiem
.

Założyłem że,
1. nasze ciało składa się prawie w całości z wody

2. dźwięki STOJĄCEJ FALI rozchodzą się w sposób bardzo „magiczny”
przenikając materię ( może materia zaczyna grać?)
jak dźwięk skrzypiec Stradivardiego

3. Szamani wyzwalali pewne uzdrawiające częstotliwości śpiewając
Sprowadzali deszcz lub słońce rytmem i śpiewem

4. Istnienie i działanie MANTR jest niezaprzeczalne

5. Strojenie instrumentów na A440hz w większości przypadków blokuje
„otwarcie duszy”
młodego muzyka sprawdziłem to na swoich uczniach
dużo lepiej i szybciej się uczą strojąc instrumenty np na 444hz
można by powiedzieć że granie w pewnym zakresie częstotliwości
otwiera nam wspomnienia poprzednich wcieleń, wspomaga
umiejętności manualne i duchowe.
.....................
Dźwięki które tworzę oczywiście w pierwszej kolejności sprawdzam na sobie,
Później na znajomych 
Pierwsze testy odbyły się na łące gdzie w dużych słuchawkach po prostu
śpiewałem (mruczałem) dźwięk w taki sposób aby rezonował z ciałem coś jak indiańskie mantry.
Po dwóch dniach takich śpiewów poczułem w sobie niesamowite zmiany w odczuwaniu
Tego świata Ciałem i duchem.
Trochę ciężko to opisać przenika nas jakby nieograniczona lekkość ciała i ducha

Zbieram materiały aby się nimi podzielić, oczywiście ŚWIĘTA GEOMETRIA bardzo pomagała
POZDROWIENIA
http://davidicke.pl/forum/kod-piramid-pas-pokoju-t1695.html

Krótki komentarz od autora tłumaczenia:

"...No więc - co jest takiego niesamowitego w I części ? Jeśli jest tu ktoś kto zajmuje się muzyką i widział kiedyś studio nagraniowe - będzie wiedział. Pod koniec I części jest pokazana prawdziwa moc - nie chce tu wchodzić w szczegóły, ale specjalnie zaznaczyłem w tłumaczeniu "koniec wybrzmiewania źródła".

Chodzi o to Egipcjanie MUSIELI wiedzieć jak rozpraszać dźwięk by stał się falą stojącą, zanikał z długim czasem wybrzmiewania. Pogłos od źródła dźwięku trwa tam ok 4 sekundy, to jest BARDZO długo - jak dla mnie , faceta który zajmuje się dźwiękiem. W pewnej chwili gdy zobaczyłem wnętrze piramidy w której robili ten experyment, złapałem się za głowę "przecież tam jest ciasnooo!!!" - I BYŁO - ale zwrócccie uwagę jak zbudowany jest strop - ku górze, ciągnie się schodkowo - tak piramidalnie - a teraz zachęcam do wklepania sobie w google fraz
"wygłuszanie pomieszczeń", "pułapki basowe", "rozpraszacze akustyczne". Wcale mnie nie dziwi ze tego ludzie nie zauważyli - to jest wiedza z akustyki z lat 60-tych tego stulecia. A kto tu zajmuje się akustyką?
 
Rosyjskojęzyczny 3 częściowy filmik opisujący piramidalne budowle w Chinach, Egipcie, Meksyku, Indiach i Libanie. Autor posługując się programem Google Earth wyznacza ustawienie piramid względem obecnego bieguna Ziemi.

Chińskie piramidy niektóre dwa razy większe od tych w Gizie są maskowane: zalesiane, zaorywane przez tamtejszą ludność - zdjęcia ich są słabej jakości i jest ich mało - dodatkowo trudno o dobre materiały na ich temat.
Ciekawostką jest że tuż obok chińskich piramid współcześni zbudowali coś w rodzaju elektrowni z dużym kompleksem anten. Nie wiemy w jakim celu. Chiński kompleks piramid ustawiony jest pod kątem 8 st. do dzisiejszego bieguna pn.

Tylko tzw egipskie piramidy ustawione są "prawidłowo" do dzisiejszego bieguna / ściany prostopadle do obecnego południka/ , pozostałe inne znane nam już nie...
Autor wysuwa hipotezę ,że przez to egipski kompleks piramid jest najmłodszy z nich - chińskie i meksykańskie budowle wskazują na Grenlandię jako na "biegun" - możliwe że był tam właśnie przed potopem.
http://kodczasu.pl/viewtopic.php?t=907
https://radosvet.net/8219-piramidy-i-to-chto-ot-nas-skryvayut.html
I na sam koniec Wink
Jeśli ktoś chce sobie pozwiedzać wirtualnie Piramidę Cheopsa
To na tej stronce znajduje się Fajny Programik nie wymagający Instalacji.
http://www.suziemanley.com/inside_cheops.htm

 

Portret użytkownika brutal

JEŻELI SOBIE Z TYM NIE RADZĄ

JEŻELI SOBIE Z TYM NIE RADZĄ to jest to jakieś rozwiązanie a kasa pewna ,a przy okazji mogą się nauczyć jak można zrobić biznes na piramidach ,bo im widocznie pomysłu brakuje ,dzierżawa się skończy i mają na tacy podane!!! niestety w polsce się nie dzierżawi ,odrazu się sprzedaje i po problemie ,weżmy te wszystkie markety one tylko nazwe zmieniają ,bo ulgi się kończą takie mamy prawo rypią nas z każdej strony ,dlaczego? bo nie mamy już nic do zaoferowania, jesteśmy u siebie ale na łasce !

Strony

Skomentuj