Dziwny snop światła zaobserwowany w okolicy Dallas

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Mieszkańcy Teksasu mieli okazję zaobserwować dziwne zjawisko świetlne. Było to coś wyglądające jak strumień światła wyrastający z horyzontu i rozświetlający ciemne i burzliwe niebo. Zjawisko obserwowano 6 kwietnia 2018 roku, na wschód od Dallas.

 

 

Pojawiło się bardzo wiele teorii odnośnie tego co stworzyło takie dziwne zjawisko na niebie. Media informowały, że nie zwykły słup światła pojawił się w pobliżu Rockwall w Teksasie. Zdaniem władz lokalnych ta wiązka światła jest promieniem słońca świecącym przez otwór w chmurze. Jednak to wytłumaczenie spotkało się z dużą aprobatą opinii publicznej

 

W serwisach społecznościowych sugerowano, że może to być po prostu cień w oknie, albo tornado, ale to są  zupełnie nieprawdopodobne wyjaśnienia tego fenomenu. Należy pamiętać, że oczywiście nie można wykluczyć że niezwykły snop światła powstał w wyniku działalności człowieka,  ale Istnieje też wytłumaczenie wskazujące na to że obserwowano niezwykłe optyczne zjawisko naturalne.

Najprawdopodobniej  obserwowano jakąś wersję tak zwanego słupa słonecznego. Jest to zjawisko polegające na  rozszczepieniu silnego źródła światła jakim jest Słońce co powoduje ukazanie się nietypowej kolumny świetlnej. Słupy słoneczne najczęściej ukazują się podczas wschodów lub zachodów Słońca. 

 

 

Ocena: 

Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Ciemno burzowe niebo, ale o

Ciemne burzowe niebo, ale o jakiej porze dnia? Moim zdaniem jakiś silny reflektor, tak przynajmniej można wnioskować ze zdjęcia.

Pamiętam z biwaku w latach młodzieńczych, że z dala od miasta można było oświetlić chmury lepszą latarką.

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika rggrtrgt

1 Czerwca wszyscy głodujemy

1 Czerwca wszyscy głodujemy żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci. Zapraszam do wspólnej głodówki. Zapraszam wszystkich do wspólnego protestu żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci, razem protestujmy, głodujmy oraz nadajmy na żywo na YouTube oraz organizujmy protesty w swoich okolicach.  możecie protestować nawet w domu wystarczy nadawać na żywo na YouTube, Facebooku lub innych stronach internetowych tylko żeby  usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci.

Napiszcie kartony z napisami - Usunąć telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci.

Portret użytkownika Arya

1 Czerwca wszyscy głodujemy 

1 Czerwca wszyscy głodujemy 

Jak chcesz to sobie głodój w tym dniu. Jak ktoś musi iść do roboty, to nie za bardzo będzie chciał głodować akurta 1 czerwca. W ogóle nie widze sensu w takim rodzaju protestu. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika alojzy

Jeżeli to ma być promień

Jeżeli to ma być promień światła prześwitujący przez chmury to jego górna (szersza) część musi być bliżej obserwatora niż dolna (węższa). Bo perspektywa. A ze zdjęcia dużo nie wynika.
Więc lepiej żeby ta górna część promienia była dalej od obserwatora niż dolna, bo inaczej będę miał dyskomfort spowodowany zmarnowaniem czasu nad zastanawianiem się nad zwykłym promieniem światła.

Skomentuj