Dziwny meteor spadający nad Niemcami

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Ostatnio na całym świecie obserwowano bardzo wiele spadających obiektów. Ich pochodzenie nie jest znane, ale naukowcy przypuszczają, że mają one jakiś związek z kometa ISON, która jeszcze niedawno przelatywała w okolicy naszego Słońca i naszej planety. Zwykle jednak są to spektakularne kule ogniste o różnych kolorach, zależnych od składu chemicznego. To, co ostatnio spadło nad Niemcami jest różni się jednak zdecydowanie od konwencjonalnych kul ognia widywanych na świecie.

 

Do zjawiska doszło 19 stycznia 2014 roku. Niektóre źródła nazwały ten bolid "szaloną kulą ognia" i trzeba przyznać, że do normalnych ona nie należała. Niektórzy nawet zaczęli to klasyfikować jako Niezidentyfikowany Obiekt Latający, co poprzednio spotkało też ważący około 1000 ton meteor spadający nad Arabią Saudyjską.

 

Kąt spadania obiektu był rzeczywiście dziwaczny, bo całe zjawisko trwało dosyć długo. Trudno powiedzieć, czy była to jedna z ostatnich pozostałości komety ISON, czy też coś innego. Niewątpliwie jest to na tyle interesujące nagranie, że warto je zaprezentować.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dora

P W jestem świadoma Twojego

P W jestem świadoma Twojego istnienia.Strasznie jesteś zarozumiały wiesz?Twoja osoba niczego tutaj nie zmienia ,co najwyżej prowokuje niektórych do używania nie zbyt kulturalnego języka.Proszę Cię wrzuć trochę na luz i postaraj się zapanować nad emocjami.Używaj języka zrozumiałego dla Wszystkich i nie wkurzaj moderatorów,a portal sam w sobie jest świetny.Jestem tu już pół roku i nie mam zamiaru się nigdzie przenosić.Pozdrawiam.

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Portret użytkownika POUL WALKER

DORA masz racje ale mamy

DORA masz racje ale mamy takie czasy ze dobrzy i uczciwi maja [...] w zyciu.niewiem moze w twoim przypadku wszystko jest kolorowe spisz na teczy i jezdzisz na jednorozcu a do pracy plyniesz  z delfinami.niewytykaj innym kim sa i jak sie zachowuja ,ja jestem tego swiadomy jaki jestem. jestem z tego dumny,niemam komoleksow i jestem pewny siebie ,a to najwazniejsze w zyciu.joł joł.)

Strony

Skomentuj