Dziwny dym, który spadł z nieba jak popiół, spowija rosyjskie miasto

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Duży pożar lasu mający miejsce 40 kilometrów od centrum regionalnego spowodował silny dym w mieście Irkuck i w obwodzie irkuckim oraz pogorszenie widoczności na drogach – informuje Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji.

Ponadto lokalni mieszkańcy informują o opadach popiołu w Irkucku i dzielą się filmami z tego zjawiska w sieciach społecznościowych. Obecnie walka z ogniem w regionie Irkucka jest kontynuowana przez siły Ministerstwa Leśnictwa Regionu Irkucka, administracji powiatowej i wielu ochotników.

 

Obywatele są chronieni przez pracowników Federalnej Straży Pożarnej. Próbki powietrza są pobierane przez mobilne laboratorium Rospotrebnadzor. Ich wyniki będą znane później, ale na razie administracja regionalna przypomina, że dym jest najbardziej niebezpieczny dla osób cierpiących na przewlekłe choroby układu oddechowego i układu krążenia.

 

Nie zaleca się więc wychodzenia na zewnątrz bez specjalnej potrzeby. Lepiej przebywać w domach. Gdy pojawią się pierwsze objawy osłabienia, należy skontaktować się z najbliższą placówką medyczną w celu uzyskania pomocy medycznej. Należy pić więcej wody. Wskazane są koktajle tlenowe i zażywanie witamin, bo to środki wzmacniające, które pomagają utrzymać ciało w dobrej kondycji. W diecie powinno stosować się więcej warzyw, czarnej porzeczki i ryb morskich. Produkty te są naturalnymi przeciwutleniaczami, które chronią komórki człowieka przed środowiskiem zewnętrznym.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Nie zaleca się więc

Nie zaleca się więc wychodzenia na zewnątrz bez specjalnej potrzeby. Lepiej przebywać w domach. Gdy pojawią się pierwsze objawy osłabienia, należy skontaktować się z najbliższą placówką medyczną w celu uzyskania pomocy medycznej. Należy pić więcej wody.

Tallin do kogo ty piszesz te artykuły? Do ludzi w Irkucku czy do nas?

Poza tym to bardzo ciekawy pożar lasu z którego w odległości 40 km opada popiół, którego skład będzie analizowany przez rosyjskie służby... 

 

Skomentuj