Dziwny czerwony deszcz wywołał panikę w Indiach

Kategorie: 

examiner.com

Do zdumiewajacego zjawiska atmosferycznego doszło w miejscowości Kunnan w stanie Kerala w Indiach, z nieba spadł deszcz koloru czerwonego. To nie pierwszy przypadek gdy z nieba nad Keralą leci niezidentyfikowany deszcz tego koloru.

 

Poprzednio czerwony deszcz nad Keralą miał miejsce od lipca do października 2001 roku. Do dzisiaj pozostaje to niewyjaśnionym fenomenem. Naukowcy, którzy pobrali wtedy próbki deszczu ustalili,że za czerwoną barwę odpowiadają specjalne bakterie, które rozmnażają się dopiero powyżej temperatury 120 stopni Celsjusza. 


Zjawisko, do którego doszło w w Kerali 5 lipca 2012 trwało 15 minut. W Czerwony deszcz został zauważony bo ludzie wciąż jeszcze pamiętając wydarzenia sprzed 11 lat. Wtedy zostały powiązane z upadkiem meteorytu. Gdy deszcz pojawił się po raz pierwszy zanotowano upadek meteorytu i grom jemu towarzyszący. Tym razem również próbowano tłumaczyć to zjawisko jako efekt uboczny upadku meteorytu.

Nie ma jednak dowodów, że takowy nastąpił a jeśliby się tak stało to należałoby zadać sobie pytanie o to jakie jest prawdopodobieństwo ponownego zjawiska o tak bardzo trudnych do odtworzenia warunkach?

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika akrrrkt

Słabiutki ten artykuł, więc

Słabiutki ten artykuł, więc pozwolę sobie na rozwinięcie tego, co najciekawsze.Dziwnym trafem wpadł mi dziś do ręki 11 nr "Kosmos - tajemnice wszechświata" z przed roku i był artykuł poświęcony temu dziwnemu wydarzeniu.Zjawisko kolorowych deszczów zaczęło się 25 lipca i przez 10 dni padał czerwony deszcz. Później występowało już z mniejszym natężeniem do 23 września 2001r. Deszcze jakie tam padały miały kolor czerwony, żóty, zielony i czarny. Organizmy które wykryto, w artykule opisano jako komórki, które różnią się od wszelkich form życia na naszej planecie - nie miały RNA ani DNA. Składały się głównie węgla tlenu z niewielką domieszką innych pierwiastków w tym metali ciężkich. Ich ilość oszacowano na 50 ton. Odkryto, że potrafią przetrwać w temperaturze 120 stopni i przyjęto, że jest to optymalna temperatura do ich rozmanażania. Nie ma żadnych dowodów, żeby komórki były pochodzenia pozaziemskiego, a jedynie poszlaki.Reasumując, nikt nie wie co to jest, skąd to jest i jakim sposobem znalazło się w chmurach, co biorąc pod uwagę, że jest tam bardzo zimno jest zadziwiające.

Portret użytkownika Pawel

Nie no to jakiś obłęd .

Nie no to jakiś obłęd . Bakterie które namnażają się w temperaturze 120 stopnii , co za bzdura !!! W tej temperaturze nic nie jest się w stanie namnażac czy rozmnażac bo białko się denaturuje . Rany , sprawdzajcie te wiadomości przed drukiem bo tylko się błażnicie pisząc takie herezje

Portret użytkownika devoratus

Kolejny przedszkolak, który

Kolejny przedszkolak, który myśli, że coś wie i jeszcze ma czelność poprawiać dorosłych? Może czas nauczyć się korzystać z encyklopedii dziecko, zanim zarzucisz komuś pisanie bzdur? "Rany , sprawdzajcie te wiadomości przed drukiem" "Przed drukiem" powiadasz...

 

 

Strony

Skomentuj